Kredi Dayı
0.49 Faizle Sosyal Konut Kredisi Veren Bankalar Listesi
Yazar: - 06 Şubat 2021
2.050
0

Konut kredisi ile ev almak isteyen vatandaşlar için oldukça dikkat çekici bir kampanya hazırlandı. Sosyal Konut Kredisi kampanyası kapsamında, kredi çekerek ev almak isteyenlere 0,49 faiz oranı ile kredi fırsatı sunulacak. Bu yazımızda 0.49 Faizle Sosyal Konut Kredisi Veren Bankalar Listesi sorusuna cevap vereceğiz.

Devlet, ev sahibi olmak isteyen vatandaşların taleplerine cevap vermek adına düzenli olarak bankalar ile kampanya anlaşmaları gerçekleştiriyor. Yapılan anlaşmalar kapsamında uyun faiz oranları ve vadeler ile konut kredisi fırsatı sunuluyor.

0,49 FAİZLE SOSYAL KONUT PROJESİ NEDİR?

0,49 faizle sosyal konut projesi, TOKİ ve bankalar arasında yapılan bir kampanya kapsamında hazırlanmıştır. Bu kampanya kapsamında TOKİ tarafından hazırlanan konut projelerinden ev almayı kabul eden banka müşterileri, 0,49 faiz oranı ile konut kredisi alma şansına sahip olacak.

Kampanya kapsamında TOKİ tarafından hazırlanmış ve başvuru süresi devam eden sosyal konut projelerine başvuruda bulunmak gerekiyor. TOKİ projelerine başvuruda bulunan kişiler, konut alma hakkı kazandıkları anda anlaşmalı bankalar üzerinden konut kredisi düşük faiz oranları ile alınabiliyor.

0.49 FAİZLE SOSYAL KONUT KREDİSİ VEREN BANKALAR HANGİLERİDİR?

0,49 faiz sosyal konut kredisi kapsamında kamu bankaları ile yapılan anlaşma sayesinde 3 farklı banka konut kredisi vermeye başladı. 0.49 Faizle Sosyal Konut Kredisi Veren Bankalar Hangileridir sorusuna şu şekilde cevap vermek mümkün;

  • Ziraat Bankası
  • Vakıfbank
  • Halkbank

ZİRAAT BANKASI 0,49 FAİZLE SOSYAL KONUT KREDİSİ NASIL ALINIR?

Ziraat Bankası 0,49 faizle sosyal konut kredisi kampanyası kapsamında kredi veren ilk kamu bankası olarak gösterilebilir. Ziraat Bankası üzerinden konut kredisi çekmek isteyenler 0,49 faiz oranı ile bu işlemi gerçekleştirebilir. Normal şartlarda 0,79 faiz oranı ile konut kredisi sunan Ziraat Bankası, TOKİ ile yapılan anlaşma kapsamında 0,49 faiz oranı ile konut alacaklara kredi desteği sağlar. Sosyal konut kampanyasından yararlanmak isteyen banka müşterilerinin TOKİ konutlarından alma hakkı kazanmasının ardından Ziraat Bankası şubesine giderek konut kredisi başvurusunda bulunması gerekir.

VAKIFBANK 0,49 FAİZLE SOSYAL KONUT KREDİSİ NASIL ALINIR?

Vakıfbank 0,49 faizle sosyal konut kredisi kampanyası kapsamında kredi veren bankalardan biridir. Kampanya kapsamında TOKİ ile anlaşma yapan Vakıfbank, TOKİ’ye ait sosyal konut projelerinden ev almayı kabul eden tüketicilere 0,49 faiz oranı ile konut kredisi sunar. Normal şartlarda 0,79 faiz oranı ile sunulan konut kredisi, TOKİ konutlarından tercih edildiğinde faiz oranı 0,49 oranına çekilecektir. Sosyal konut projesi kampanyasından yararlanmak isteyen müşterilerin TOKİ konut alma hakkı kazanmasının ardından Vakıfbank şubelerine giderek kredi başvurusunda bulunması gerekir.

HALKBANK 0,49 FAİZLE SOSYAL KONUT KREDİSİ NASIL ALINIR?

Halkbank 0,49 faizle sosyal konut kredisi kampanyası kapsamında kredi veren kamu bankaları arasındadır. Kampanya kapsamında uygun faiz oranı ile kredi çekmek isteyen banka müşterileri, TOKİ sosyal konut projelerinden herhangi birisinden ev alma hakkı kazanmalarının ardından Halkbank şubesine giderek 0,49 faiz oranı ile kredi çekme hakkına sahip olacaktır.

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ