Kredi Dayı
10 Adımda Kredi Notunuzu Yükseltin!
Yazar: - 19 Nisan 2020
912
0

Kredi çekmenin ilk şartlarından birisi kredi notunun yüksek olmasıdır. Bir banka müşterisi düşük kredi notuna sahipse kredi çekme ihtimali azalır. Bu nedenle kredi notu düşük olan kişilerin öncelikle kredi notunu yükseltmesi gerekir. Bu yazımızda 10 Adımda Kredi Notunuzu Yükseltin! Başlığının detaylarını anlatacağız.

Kredi notu düşük olan ve bu nedenle kredi başvuruları olumsuz cevaplanan kişilerin kredi çekebilmesi için kredi notunu yükseltmesi gerekir. Kredi notunu yükseltmenin yolları da mutlaka bulunmaktadır. Bu yolları kullanarak kolaylıkla kredi notu yükseltilebilir.

10 ADIMDA KREDİ NOTUNUZU YÜKSELTİN!

Kredi notu düşük olanların kredi çekmesi kredi notunu yükseltmesi gereklidir. Kredi notunu yükseltmek için izlenmesi gereken bazı adımlar bulunur. 10 Adımda Kredi Notunu nasıl yükseltilir sorusuna şu şekilde cevap verilebilir;

  • Var olan kredi borcunu zamanında ödemek
  • Kredi kartının tüm borcunu ödemek
  • Düşük miktarda kredi talep etmek
  • Kredi kartı çıkartmak
  • Düşük limitli kredi kartı kullanmak
  • Bankada toplu para gözükmesi
  • Bankanın vadesiz mevduat hesabını aktif kullanmak
  • Birden fazla bankaya kredi başvurusu yapmamak
  • Fatura ve diğer alanlarda borçlu olmamak
  • Çok sık kredi kullanmamak

KREDİ NOTUNU YÜKSELTMEK İÇİN VAR OLAN KREDİ BORCUNU ZAMANINDA ÖDEMEK

Kredi notunu yükseltmek için var olan kredi borcunu zamanında ödemek gerekir. Hali hazırda bir kredi ödemesi olan kişinin kredi borcu ödemelerini zamanında yapması çok önemlidir. Bununla birlikte kredi kartı borcunu zamanında ödemek de kredi notunun yükselmesini sağlayacaktır.

KREDİ NOTUNU YÜKSELTMEK İÇİN KREDİ KARTININ TÜM BORCUNU ÖDEMEK

Kredi notunu yükseltmek için kredi kartının tüm borcunu ödemek gerekir. Kredi kartı hesap özetinde kullanıcıya bir borcun tamamı bir de ödemesi gereken en az tutar olarak bilinen asgari ödeme tutarı yer alır. Kredi notunu yükseltmek isteyen kişinin kredi kartı borcunun tamamını ödemesi gerekir. Asgari ödemeler kredi notunun düşmesine neden olacaktır.

KREDİ NOTUNU YÜKSELTMEK İÇİN DÜŞÜK MİKTARDA KREDİ TALEP ETMEK

Kredi notunu yükseltmek için düşük miktarda kredi talep etmek gerekir. Düşük miktarlı kredilerin faiz oranı da düşük olacaktır. Ödemelerinin de düşük miktarda olması, kredi notunun çok daha hızlı yükselmesi anlamına gelmektedir.

KREDİ NOTUNU YÜKSELTMEK İÇİN KREDİ KARTI ÇIKARTMAK

Kredi notunu yükseltmek için kredi kartı çıkartmak gerekir. Kredi kartı kullanan kişilerin kredi notu her zaman biraz daha yüksek olmaktadır. Burada dikkat edilmesi gereken nokta, kredi kartının düzenli kullanılması ve düzenli olarak ödenmesidir.

KREDİ NOTUNU YÜKSELTMEK İÇİN DÜŞÜK LİMİTLİ KREDİ KARTI KULLANMAK

Kredi notunu yükseltmek için düşük limitli kredi kartı kullanmak gerekir. Kredi kartının limitinin düşük olması, harcamaların kısıtlanması ve gelen borcun çok daha kolay ödenmesi anlamına gelir. Kredi kartından yapılan yüksek harcamaların ödemesi de zorlu olacaktır.

KREDİ NOTUNU YÜKSELTMEK İÇİN BANKADA TOPLU PARA GÖZÜKMESİ

Kredi notunu yükseltmek için bankada toplu para gözükmesi gerekir. Bir kişinin banka hesabında bir miktar para bulunması, kredi notunu otomatik olarak yükseltecektir. Bunun için özellikle kredi başvurusu öncesinde hesaba toplu para yatırılması gerekir.

KREDİ NOTUNU YÜKSELTMEK İÇİN BANKANIN VADESİZ MEVDUAT HESABINI AKTİF KULLANMAK

Kredi notunu yükseltmek için bankanın vadesiz mevduat hesabını aktif kullanmak gerekir. Bir kişinin bankada açtırdığı vadesiz mevduat hesabını aktif olarak kullanması ve hesaba sürekli olarak para giriş çıkışının olması, kredi notunun yükselmesini sağlar.

KREDİ NOTUNU YÜKSELTMEK İÇİN BİRDEN FAZLA BANKAYA KREDİ BAŞVURUSUNDA BULUNMAMAK

Kredi notunu yükseltmek için birden fazla bankaya kredi başvurusunda bulunmamak gerekir. Kişi, kredi için sadece bir bankaya başvurmalı, olumlu sonuç alamazsa diğer bankalara yönelmelidir. Birden fazla bankaya aynı anda kredi başvurusunda bulunmak, kredi notunu otomatik olarak düşürür.

KREDİ NOTUNU YÜKSELTMEK İÇİN FATURA VE DİĞER ALANLARDA BORÇLU OLMAMAK

Kredi notunu yükseltmek için fatura ve diğer alanlarda borçlu olmamak gerekir. Kişi kredi kartı ve kredi borcuna olduğu kadar fatura ve diğer ödemeleri ile ilgili borçlarında da dikkatli olmalıdır. Düzenli borcunu ödeyen bir kişinin kredi notu otomatik olarak yükselecektir.

KREDİ NOTUNU YÜKSELTMEK İÇİN ÇOK SIK KREDİ KULLANMAMAK

Kredi notunu yükseltmek için çok sık kredi kullanmamak gerekir. çok sık kredi başvurusunda bulunan kişiler, bankaların gözünde olumsuz bir profil çizerler. Bu nedenle kredi notları da otomatik olarak üşüşe geçer. kredi çekmeye acil ihtiyacı olmayan bir kişinin mümkün olduğunca az kredi başvurusunda bulunması akıllıca olacaktır.

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ