Kredi Dayı
2 Bin Lira Maaşla Ne Kadar Kredi Çekebilirim?
Yazar: - 28 Mart 2020
915
1

Günümüzde binlerce kişi asgari ücret seviyesinde hatta daha bile altında maaş ile çalışmak zorunda. Maaşın 2 bin TL civarında olması, bu maaşı alan kişilerin kredi çekip çekemeyeceğini merak etmesine neden oluyor. Bu yazımızda 2 Bin Lira Maaşla Ne Kadar Kredi Çekebilirim sorusuna cevap vereceğiz.

Kredi başvurusunda bulunan kişiler, istediği tutarda kredi çekme şansına sahip değildir. Bankalar, kredi başvurusunda bulunan kişilerin öncelikle gelir durumuna bakarak kredi onayı verirler. Bu durum, 2 bin TL gibi düşük maaş alanların ne kadar kredi çekeceği konusunda soru işaretlerine neden olur.

2 BİN LİRA MAAŞLA NE KADAR KREDİ ÇEKEBİLİRİM?

Ülkemizde çok sayıda kişi ortalama 2 bin TL maaşla çalışıyor. Maaşın düşük olması, kredi çekimi konusunda nasıl hareket etmek gerektiği ile ilgili şüphelere neden oluyor. 2 bin TL tutarla maaş alan bir kişi için aylık ortalama 1000 TL taksit tutarı ödeme sınırı konabilir. Bunun üzerinde ödeme yapmak, 2 bin TL maaşlı bir kişi için oldukça zor olacaktır.

Aylık 1000 TL kredi ödemesi yapabilecek olan bir kişi, en fazla 48 ay vadeli kredi çekebileceği için 2 Bin Lira Maaşla Ne Kadar Kredi Çekebilirim sorusuna cevap olarak 48 bin TL demek mümkün olacaktır. Bu rakam konut ve taşıt kredilerinde ipotek daha da yüksek olabilmektedir.

2 BİN TL MAAŞ ALANLARA EN KOLAY KREDİ VEREN BANKALAR HANGİLERİDİR?

2 bin TL maaş alanlara en kolay kredi veren bankalar şu şekilde sıralanır;

  • Enpara.com
  • CEPTETEB
  • Ziraat Bankası
  • Denizbank
  • Kuveyt Türk

ENPARA.COM 2 BİN TL MAAŞA KREDİ NASIL ALINIR?

Enpara.com 2 bin TL maaşa kredi veren bankalardan birisidir. Dijital bankacılık hizmeti olarak bilinen Enpara.com, 2 bin TL maaş alan müşterilerine en fazla 50 bin TL tutarında kredi sunmaktadır. 36 ay vadeli olarak alınabilen bu kredi için ortalama %1,86 faiz oranı uygulanmaktadır.

CEPTETEB 2 BİN TL MAAŞA KREDİ NASIL ALINIR?

CEPTETEB 2 bin TL maaşa kredi veren bankalardan birisidir. TEB’ in kredi fırsatı olarak sunulan CEPTETEB, 2 bin TL maaş alan müşterilerine en fazla 30 bin TL kredi sunmaktadır. 36 ay vadeli olarak alınabilen bu kredi için ortalama %1,79 faiz oranı uygulanmaktadır.

ZİRAAT BANKASI 2 BİN TL MAAŞA KREDİ NASIL ALINIR?

Ziraat Bankası 2 bin TL maaşa kredi veren bankalardan birisidir. Ziraat Bankası ihtiyaç kredisi adı altında 2 bin TL maaş alan müşterilerine en fazla 100 bin TL tutarında kredi fırsatı sunmaktadır. 36 ay vadeli olarak sunulan bu kredi için Ziraat bankası ortalama %1,59 faiz oranı uygulamaktadır.

DENİZBANK 2 BİN TL MAAŞA KREDİ NASIL ALINIR?

Denizbank 2 bin TL maaşa kredi veren bankalardan birisidir. Denizbank Dijital Deniz üzerinden sunulan kredi kapsamında 2 bin TL maaş alan müşterilere en fazla 55 bin TL kredi verilmektedir. 36 ay vadeli olarak sunulan bu kredi için Denizbank ortalama %2,20 faiz oranı uygulamaktadır.

KUVEYT TÜRK 2 BİN TL MAAŞA KREDİ NASIL ALINIR?

Kuveyt Türk 2 bin TL maaşa kredi veren bankalardan birisidir. Kuveyt Türk Senin Bankan uygulaması üzerinden verilen kredi kapsamında 2 bin TL maaş alan müşterilere istedikleri tutarda kredi verilmektedir. Düşük maaşlı müşterilerine ihtiyaç kart fırsatı da sunan Kuveyt Türk, bu kart ile yapılan alışverişlere de 6 – 46 ay arasında taksit fırsatı sunmaktadır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Toplam 1 Yorum Var)
  1. Murat dedi ki:

    5 bin tl ye ihtiyacım var yardımcı olur musunuz
    36 ay vadeli 6 ay ödemesiz

BİR YORUM YAZ