Kredi Dayı
2020 Tatil Destek Kredisine Başvuru Nasıl Yapılır?
Yazar: - 18 Haziran 2020
190
0

Tatil döneminin başladığı şu günlerde, bütün yılın stresini ve yorgunluğunu atmak isteyen vatandaşlar tatile gitme hazırlığı yapmaya başladı. Ancak tatile gitmenin masraflı olması nedeniyle birçok kişi tatil kredilerinden destek almayı düşünüyor. Bu yazımızda 2020 Tatil Destek Kredisine Başvuru Nasıl Yapılır sorusuna cevap vereceğiz.

Tatile gitmek isteyenlere de destek sunan bankalar, bu amaçla tatil kredisini hazırladı. Özellikle Corona virüs döneminde durma noktasına gelen ekonomiyi canlandırmak adına tatil kredisi adı altında da birçok kampanya hazırlanmaya başladı. Tatil destek kredisi kampanyası da diğer kampanyalarda olduğu gibi Vakıfbank, Halkbank ve Ziraat Bankası’ndan geldi.

2020 TATİL DESTEK KREDİSİ NEDİR?

2020 tatil destek kredisi, tatile gitmek isteyen ancak yeterli maddi duruma sahip olmayan vatandaşlara yönelik hazırlanmış bir kredi türüdür. Belirli tutarlara kadar verilen bu kredi kapsamında ödemeler uygun taksitler halinde gerçekleştirilmektedir.

2020 Tatil Destek Kredisi, Vakıfbank, Halkbank ve Ziraat Bankası tarafından hazırlanmış krediler arasındadır. Normalleşme sürecinde vatandaşların daha rahat tatile gidebilmesi ve bu sayede turizm sektörünü tekrar canlandırmayı amaçlayan bu kredi sayesinde hem zorlu bir süreçten çıkan insanların azıcın rahatlaması, hem de turizm şirketlerinin nefes alması amaçlanmaktadır.

2020 TATİL DESTEK KREDİSİ VEREN BANKALAR HANGİLERİDİR?

2020 Tatil Destek Kredisi veren bankalar kampanya kapsamında Vakıfbank, Halkbank ve Ziraat Bankası olarak belirlenmiştir. Söz konusu üç kamu bankası 10 bin TL’ ye kadar olan tatil kredisi için 36 ay vade sunmaktadır.

6 ay geri ödemesiz olarak alınabilen tatil kredisi kapsamında vatandaşlar tatillerini doya doya yapmanın ardından uygun ödeme koşulları ile borcunun geri ödeme şansına sahip olmaktadır. 2020 tatil destek kredisinin en büyük özelliklerinden birisi ise söz konusu kredinin 1. Ve 2. Taksitlerinin ilgili firma ve banka tarafından karşılanacak olmasıdır. Bu sayede müşterilerin kredi ödemeleri 9 ay sonra başlayabilir.

2020 TATİL DESTEK KREDİSİNE BAŞVURU NASIL YAPILIR?

2020 Tatil Destek Kredisi veren bankalar şu şekilde sıralanır;

  • Vakıfbank
  • Halkbank
  • Ziraat Bankası

Bu üç banka üzerinden tatil destek kredisi başvurusunda bulunmak mümkündür. Tatil kredisi çekmek isteyen vatandaşlar, üç banka arasından istediklerine başvurma şansına sahip olurlar.

VAKIFBANK 2020 TATİL DESTEK KREDİSİ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Vakıfbank 2020 tatil destek kredisi başvurusu yapılabilecek bankalardan birisidir. Vakıfbank, tatil destek kredisi kampanyası kapsamında anlaşmalı olduğu seyahat acenteleri üzerinden tatil paketleri sunmaktadır. 10 bin TL’ ye kadar sunulan tatil destek kredisini 6 ay ertelemeli ve 36 ay vadeli olarak ödemek mümkündür.

Vakıfbank tatil destek kredisinin ilk taksiti seyahat firması tarafından, ikinci taksiti ise Vakıfbank tarafından ödenecektir. Bu durumda tatil kredisi çeken tüketiciye 28 taksit ödeme hakkı kalacaktır. Tatil kredisi taksitleri aylık eşit taksitler halinde geri ödenmektedir.

HALKBANK 2020 TATİL DESTEK KREDİSİ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Halkbank 2020 tatil destek kredisi başvurusu yapılabilecek bankalardan birisidir. Halkbank, tatil destek kredisi kampanyası kapsamında anlaşmalı olduğu seyahat acenteleri üzerinden tatil paketleri sunmaktadır. 10 bin TL’ ye kadar sunulan tatil destek kredisini 6 ay ertelemeli ve 36 ay vadeli olarak ödemek mümkündür.

Halkbank tatil destek kredisinin ilk taksiti seyahat firması tarafından, ikinci taksiti ise Halkbank tarafından ödenecektir. Bu durumda tatil kredisi çeken tüketiciye 28 taksit ödeme hakkı kalacaktır. Tatil kredisi taksitleri aylık eşit taksitler halinde geri ödenmektedir.

ZİRAAT BANKASI 2020 TATİL DESTEK KREDİSİ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Ziraat Bankası 2020 tatil destek kredisi başvurusu yapılabilecek bankalardan birisidir. Ziraat Bankası, tatil destek kredisi kampanyası kapsamında anlaşmalı olduğu seyahat acenteleri üzerinden tatil paketleri sunmaktadır. 10 bin TL’ ye kadar sunulan tatil destek kredisini 6 ay ertelemeli ve 36 ay vadeli olarak ödemek mümkündür.

Ziraat Bankası tatil destek kredisinin ilk taksiti seyahat firması tarafından, ikinci taksiti ise Ziraat Bankası tarafından ödenecektir. Bu durumda tatil kredisi çeken tüketiciye 28 taksit ödeme hakkı kalacaktır. Tatil kredisi taksitleri aylık eşit taksitler halinde geri ödenmektedir.

2020 TATİL DESTEK KREDİSİ HESAPLAMASI NASIL YAPILIR?

2020 tatil destek kredisi hesaplaması şu şekilde yapılır;

  • Kredi türü: Tatil destek kredisi
  • Kredi tutarı: 10 bin TL
  • Kredi vadesi: 36 ay (6 ay geri ödemeli)
  • Kredi faiz oranı: %0,67
  • Aylık taksit ödeme tutarı: 421 TL
  • Toplam geri ödeme tutarı: 11,789 TL

 

 

 

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ