Kredi Dayı
2020 Temmuz Motorlu Taşıtlar Vergisi Banka Kampanyaları
Yazar: - 06 Temmuz 2020
41
0

Motorlu taşıtlar için ödenen MTV ödemelerinin ikinci taksit süreci resmen başladı. Taksit sürecinin başlaması ile birlikte gözler bankalardan gelecek kampanyalara çevrildi. Bu yazımızda 2020 Temmuz Motorlu Taşıtlar Vergisi Banka Kampanyaları hakkında bilgi vereceğiz.

Türkiye’ de motorlu taşıtlar vergisi ikinci ödemesi Temmuz ayı itibariyle başladı. Araç sahiplerini yakından ilgilendiren bu ödeme ile ilgili olarak bankalardan da kampanya haberleri art arda açıklandı. Birçok banka, araç sahiplerinin ödemelerini daha kolay yapabilmesi için MTV kampanyaları hazırladı.

2020 TEMMUZ MOTORLU TAŞITLAR VERGİSİ BANKA KAMPANYALARI NELERDİR?

Türkiye’ de araç sahipleri her yıl düzenli olarak taşıt vergisi ödüyor. Motorlu Taşıtlar Vergisi adı altında verilen bu vergi için araç sahiplerinin zorlanmaması adına bankalar bazı kampanyalar düzenliyor. Ödemelerinin ikinci taksitleri 1 Temmuz 2020 tarihinde başladı.

Vergi dairelerinin Motorlu Taşıtlar Vergisi için taksitlendirme yapmamasına karşılık, bankalar müşterilerinin bu vergi için zorlanmaması adına bir kampanya hazırladı. Kampanya belirli bankalar tarafından ortak olarak gerçekleştirildi.

2020 TEMMUZ MOTORLU TAŞITLAR VERGİSİ BANKA KAMPANYASI HAZIRLAYAN BANKALAR HANGİLERİ?

2020 Temmuz Motorlu Taşıtlar Vergisi Banka Kampanyası hazırlayan bankalar şu şekilde sıralanıyor;

  • Ziraat Bankası MTV Taksit Kampanyası
  • Halkbank MTV Taksit Kampanyası
  • Vakıfbank MTV Taksit Kampanyası
  • Garanti BBVA MTV Taksit Kampanyası
  • İş Bankası MTV Taksit Kampanyası
  • Yapı Kredi Bankası MTV Taksit Kampanyası

ZİRAAT BANKASI MTV TAKSİT KAMPANYASI NEDİR?

Ziraat Bankası MTV taksit kampanyası hazırlayan bankalardan birisidir. Ziraat Bankası tarafından hazırlanan kampanya kapsamında 1 Temmuz – 31 Temmuz tarihleri arasında geçerlidir. Bu tarihler arasında Ziraat Bankası internet bankacılığı ya da www.gib.gov.tr adresi üzerinden Ziraat Bankkart, Ziraat Bankkart Başak ile ödeme işlemleri gerçekleştirilebilir.

Ziraat Bankası MTV ödemelerine kredi kartı üzerinden 3 taksit fırsatı sunmaktadır. Kampanyadan yararlanabilmek için MTV ödemesinin 100 TL ve üzerinde olması gerekir. Ödeme tutarı uygun olan araç sahipleri, ödemeyi 3 taksit halinde gerçekleştirebilirler.

HALKBANK MTV TAKSİT KAMPANYASI NEDİR?

Halkbank MTV taksit kampanyası hazırlayan bankalardan birisidir. Halkbank müşterileri, bankanın internet bankacılığı, mobil bankacılık uygulaması, telefon bankacılığı ya da www.gib.gov.tr adresi üzerinden MTV ödemelerini gerçekleştirebilirler.

Halkban MTV ödemesinde 31 Temmuz tarihine kadar gerçekleştirilecek ödemeler için 3 eşit taksit fırsatı sunulmaktadır. Halkbank müşterileri, MTV ödemeleri ne kadar tutarda olursa olsun 3 taksite böldürme hakkına sahip olacaktır.

VAKIFBANK MTV TAKSİT KAMPANYASI NEDİR?

Vakıfbank MTV taksit kampanyası hazırlayan bankalardan birisidir. Vakıfbank müşterileri Worldcard ile yapacakları ödemeler üzerinden taksit fırsatı kazanırlar. Vakıfbank internet bankacılığı, mobil bankacılık uygulaması, telefon bankacılığı ya da www.gib.gov.tr adresi üzerinden MTV ödemeleri yapılabilir.

Vakıfbank MTV ödemesi 31 Temmuz tarihine kadar yapıldığı zaman banka 3 eşit taksit fırsatı sunmaktadır. Bunun yanı sıra www.gib.gov.tr adresi üzerinden yapılan MTV ödemelerine de faizsiz 2 taksit yapılabilmektedir.

GARANTİ BBVA MTV TAKSİT KAMPANYASI NEDİR?

Garanti BBVA MTV taksit kampanyası hazırlayan bankalardan birisidir. Garanti BBVA müşterileri, bankanın internet bankacılığı, mobil bankacılık uygulaması, telefon bankacılığı ve ATM üzerinden MTV ödemelerini 2 taksit olacak şekilde gerçekleştirebilir.

Garanti BBVA MTV ödemesi için www.gib.gov.tr adresini seçen ve GarantiPay ödeme seçeneği ile işlemlerini gerçekleştiren Garanti BBVA müşterilerine faizsiz 3 taksit fırsatı sunulmaktadır.

İŞ BANKASI MTV TAKSİT KAMPANYASI NEDİR?

İş Bankası MTV taksit kampanyası hazırlayan bankalardan birisidir. İş Bankası müşterileri Maximum kart ile yapacakları 300 TL ve üzerindeki MTV ödemeleri karşılığında 2 taksit fırsatına sahip olurlar. İş Bankası internet bankacılığı, mobil bankacılık uygulaması ve www.gib.gov.tr adresi üzerinden ödemeler gerçekleştirilebilir.

İş Bankası MTV ödemesi yapacak olan kişiler, www.gib.gov.tr adresi üzerinden gerçekleştirecekleri MTV ödemeleri için 3 taksit yaptırma şansına sahip olacaktır.

YAPI KREDİ BANKASI MTV TAKSİT KAMPANYASI NEDİR?

Yapı Kredi Bankası MTV taksit kampanyası hazırlayan bankalardan birisidir. Yapı Kredi Bankası müşterileri, bankanın internet bankacılığı, mobil bankacılık uygulaması, telefon bankacılığı, ATM üzerinden ve www.gib.gov.tr adresi üzerinden MTV ödemelerini gerçekleştirebilirler.

Yapı Kredi Bankası MTV ödemesi için 3 taksit fırsatından yararlanmak mümkündür. banka, World Pay QR ile gerçekleştirecekleri MTV ödemeleri için faizsiz 4 taksit fırsatından da yararlanma hakkına sahip olurlar.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ