Kredi Dayı
6 Ay Geri Ödemesiz 36 Ay Vadeli 10 bin TL Kredi
Yazar: - 03 Nisan 2020
23.389
1

Corona virüsle mücadele kapsamında ihtiyaç sahibi olan vatandaşların maddi sıkıntılarını gidermek adına devlet ve kamu bankaları arasında bir anlaşma imzalandı. Yapılan anlaşma kapsamında 3 kamu bankası, maaşı 5 bin TL altında olan vatandaşlara kredi fırsatı sunacak. Bu yazımızda 6 Ay Geri Ödemesiz 36 Ay Vadeli 10 bin TL Kredi hakkında bilgi vereceğiz.

Devlet, temel ihtiyaç kredisi kapsamında bankalar ile bir anlaşma imzaladı. Anlaşma üzerinden 3 kamu bankası, Corona virüs ile mücadele süresince vatandaşların maddi sıkıntı yaşamaması adına 5 bin TL altında maaş alanlara 10 bin TL’ ye kadar kredi verilecek.

6 AY GERİ ÖDEMESİZ 36 AY VADELİ 10 BİN TL KREDİ KAMPANYASI NEDİR?

6 Ay Geri Ödemesiz 36 Ay Vadeli 10 bin TL Kredi kampanyası, devlet ver kamu bankaları arasında hazırlanmış bir kredi kampanyasıdır. Bu kampanyadan aylık hane geliri 5000 TL altında olan tüm vatandaşların yararlanma hakkı bulunmaktadır.

Corona virüs ile mücadele kapsamında hazırlanan bu kredi kampanyası Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank ile gerçekleştirilmektedir. Kampanya dahilinde bu 3 bankadan birisine kredi başvurusunda bulunan vatandaşlar, 6 ay geri ödemesiz olarak 10 bin TL’ ye kadar kredi alabilirler.

6 AY GERİ ÖDEMESİZ 36 AY VADELİ 10 BİN TL KREDİ NASIL ALINIR?

6 Ay Geri Ödemesiz 36 Ay Vadeli 10 bin TL Kredi almak isteyen vatandaşların öncelikle hane gelirinin şartlara uygun olup olmadığına bakması gerekir. Hane geliri 5 bin TL üstünde olan vatandaşların bu kredi kampanyasından yararlanma hakkı bulunmamaktadır. 5 bin TL altında gelire sahip herkes bu krediden faydalanabilir.

3 kamu bankası ortak olarak bu kampanyayı başlattıkları için hangi bankadan başvuru yapılırsa yapılsın ortak değerlendirme söz konusu olacaktır. 6 Ay Geri Ödemesiz 36 Ay Vadeli 10 bin TL Kredi kampanyası kapsamında kredi başvurusunda bulunmak isteyen vatandaşların internet bankacılığı ya da mobil bankacılık uygulaması üzerinden ya da SMS ile başvuru işlemlerini gerçekleştirmesi gerekir.

6 AY GERİ ÖDEMESİZ 36 AY VADELİ 10 BİN TL KREDİ KAMPANYASI SMS İLE BAŞVURU NASIL YAPILIR?

6 Ay Geri Ödemesiz 36 Ay Vadeli 10 bin TL Kredi kampanyası SMS ile başvuru yapmak isteyenlerin hangi banka olursa olsun SMS ile kredi başvurusunda bulunması gerekir. SMS ile kredi başvurusu yapmak isteyen vatandaşların DESTEK – T.C. kimlik numarası – hane geliri yazıp 5724’e SMS göndermesi gerekir.

SMS ile başvurular da diğer yöntemlerde olduğu gibi değerlendirmeye alınacak ve başvurular tamamlandıktan sonra başvuruda bulunan vatandaşlara sonuç hakkında bilgilendirme yapılacaktır.

6 AY GERİ ÖDEMESİZ 36 AY VADELİ 10 BİN TL KREDİ HESAPLAMASI NASIL YAPILIR?

Kamu bankaları üzerinden 6 ay ertelemeli temel ihtiyaç kredisi başvurusunda bulunmak isteyen vatandaşlara 3 farklı kredi başvuru seçeneği sunulmaktadır. Vatandaşlar, 5 bin TL, 7,500 TL ya da 10 bin TL kredi seçeneklerinden istediğine başvurabilir. Başvuruda bulunan vatandaşlar ilk 6 ay ödeme yapmazken geri kalan 30 ay boyunca eşit taksitler halinde ödeme işlemini gerçekleştirir.

6 Ay Geri Ödemesiz 36 Ay Vadeli 10 bin TL Kredi hesaplaması şu şekilde yapılır;

6 Ay Geri Ödemesiz 36 Ay Vadeli 5 bin TL Kredi hesaplaması;

 • Kredi türü: İhtiyaç kredisi
 • Kredi tutarı: 5 bin TL
 • Kredi vadesi: 36 ay (6 ay geri ödemesiz)
 • Aylık kredi ödeme tutarı: 188 TL

6 Ay Geri Ödemesiz 36 Ay Vadeli 7,500 TL Kredi hesaplaması;

 • Kredi türü: İhtiyaç kredisi
 • Kredi tutarı: 7,500 TL
 • Kredi vadesi: 36 ay (6 ay geri ödemesiz)
 • Aylık kredi ödeme tutarı: 282 TL

6 Ay Geri Ödemesiz 36 Ay Vadeli 10 bin TL Kredi hesaplaması;

 • Kredi türü: İhtiyaç kredisi
 • Kredi tutarı: 10 bin TL
 • Kredi vadesi: 36 ay (6 ay geri ödemesiz)
 • Aylık kredi ödeme tutarı: 376 TL

 

 

 

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Toplam 1 Yorum Var)
 1. Abdulkadir dedi ki:

  Sigortasi olmayana banka veriyomu

BİR YORUM YAZ