Kredi Dayı
Aile Bakanlığı’ndan 1 Yıl Ödemesiz 15 Bin TL Faizsiz Kredi
Yazar: - 04 Eylül 2020
2.173
0

Aile Bakanlığı, vatandaşların nakit ihtiyaçlarını karşılamak için faizsiz bir kredi kampanyası başlattığını açıkladı. Yapılan açıklama kapsamında Aile Bakanlığı üzerinden 1 yıl geri ödemesiz 15 bin TL kredi alma şansı sunulacak. Bu yazımızda Aile Bakanlığı’ndan 1 Yıl Ödemesiz 15 Bin TL Faizsiz Kredi başlığının detaylarını anlatacağız.

Aile Bakanlığı, vatandaşların işyeri açma fikirlerini desteklemek için bir kredi kampanyası hazırladığını açıkladı. Hazırlanan kredi kampanyası kapsamında iş kurmak isteyen vatandaşlara 1 yılı geri ödemesiz ve sadece ana para ödemeli olacak şekilde 15 bin TL’ ye kadar faizsiz kredi fırsatı sunulacak.

AİLE BAKANLIĞI’NDAN 1 YIL ÖDEMESİZ 15 BİN TL FAİZSİZ KREDİ NEDİR?

Aile Bakanlığı’ndan 1 Yıl Ödemesiz 15 Bin TL Faizsiz Kredi, işyeri açmak isteyenlere özel hazırlanmış bir destek kredisidir. Kredi kapsamında 12 ay ertelemeli 48 ay vadeli olarak 15 bin TL kredi çekmek mümkün olacaktır.

Aile Bakanlığı tarafından sağlanan kredi fırsatından yararlanmak isteyen vatandaşların Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları üzerinden başvuruda bulunması gerekir. Başvurusu olumlu değerlendirilen vatandaşların işyeri açması için gerekli olan kredi tutarı ödemesi gerçekleştirilecektir.

AİLE BAKANLIĞI’NDAN 1 YIL ÖDEMESİZ 15 BİN TL FAİZSİZ KREDİNİN AMACI NEDİR?

Aile Bakanlığı’ndan 1 Yıl Ödemesiz 15 Bin TL Faizsiz Kredi, Faizsiz İşyeri Kredisi olarak isimlendirilmektedir. Bu kredi, işyeri açmak ve kendi işini kurmak isteyen vatandaşlara yönelik hazırlanmıştır.

Aile Bakanlığı’ndan 1 Yıl Ödemesiz 15 Bin TL Faizsiz Kredinin amacı nedir sorusuna şu şekilde cevap verilebilir; faizsiz işyeri kredisi almak için başvuruda bulunacak olan vatandaşların uzman, usta ya da deneyimli olmaları gerekmektedir. Belirli bir alanda tecrübeli olan kişilerin iş kurma hayallerini gerçekleştirmek için hazırlanan kredi sayesinde masrafları kolaylıkla halletmiş olurlar.

AİLE BAKANLIĞI’NDAN 1 YIL ÖDEMESİZ 15 BİN TL FAİZSİZ KREDİ BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

Aile Bakanlığı’ndan 1 Yıl Ödemesiz 15 Bin TL Faizsiz Kredi başvuru şartları şu şekilde sıralanır;

  • Açılmak istenen işyeri ile ilgili yeterlilik ya da ustalık belgesine sahip olmak
  • Yapmak istenen iş ile ilgili deneyim sahibi olmak
  • Yaşanılan ilçede bulunan Sosyal Yardımlaşma ve dayanışma Vakfına başvuruda bulunmak
  • İşyeri açmak için yapılan başvuruda en yüksek 15 bin TL kredi talebinde bulunmak
  • Kredi başvurusunda 2 adet çalışan devlet memuru kefil sunmak

AİLE BAKANLIĞI’NDAN 1 YIL ÖDEMESİZ 15 BİN TL FAİZSİZ KREDİ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Aile Bakanlığı’ndan 1 Yıl Ödemesiz 15 Bin TL Faizsiz Kredi başvurusu için işyeri açmak isteyen vatandaşların Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları üzerinden başvuru işlemlerini gerçekleştirmesi gerekir.

Aile Bakanlığı’ndan 1 Yıl Ödemesiz 15 Bin TL Faizsiz Kredisi başvurusu yazılı olarak yapılmalıdır. Yapılan değerlendirmenin ardından başvurusu olumlu sonuçlanan vatandaşlara 15 bin TL tutarındaki kredi 12 ay ertelemeli ve faizsiz ödemeli şekilde verilecektir.

AİLE BAKANLIĞI’NDAN 1 YIL ÖDEMESİZ 15 BİN TL FAİZSİZ KREDİ NASIL ALINIR?

Aile Bakanlığı’ndan 1 Yıl Ödemesiz 15 Bin TL Faizsiz Kredi nasıl alınır sorusuna şu şekilde cevap verilebilir; işyeri açmak için vakıf üzerinden başvuruda bulunan kişilerin başvuruları öncelikle Vakıf Mütevelli Heyeti tarafından değerlendirilir. Heyetin uygun gördüğü kişilerin hazırladıkları işyeri kurma projeleri Başbakanlık Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Genel Müdürlüğü’ ne gönderilir.

Müdürlük tarafından belirli bir süre incelemeye alınacak olan proje, uygun görüldüğü takdirde kişinin açmak istediği işyeri için dükkan tutulur ve vakıf tarafından 15 bin TL değerinde gerekli olan tüm malzemenin temini sağlanır.

 

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ