Kredi Dayı
Akbank Axess Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?
Yazar: - 13 Nisan 2020
51.018
0

Akbank, kredi kartı kullanımı bakımından ilk tercih edilen bankalardan birisidir. Akbank, müşterilerine birçok kredi kartı seçeneği sunar. Ancak en fazla talep gören kredi kartı Axess kredi kartıdır. Bu yazımızda Akbank Axess Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır sorusuna cevap vereceğiz.

Akbank Axess kredi kartı, sunduğu fırsatlar ve alışveriş avantajları nedeniyle en çok tercih edilen kredi kartlarından birisidir. Hemen her alanda rahatlıkla kullanılabilen kredi kartı olan Axess kredi kartı, milyonlarca kişinin sahip olduğu bir karttır.

AKBANK AXESS KREDİ KARTI ÖZELLİKLERİ NELERDİR?

Akbank Axess kredi kartı, kampanyaları ve avantajları ile ön plana çıkmayı başaran kartlardan birisidir. Milyonlarca kişi tarafından kullanılan Axess kredi kartı, müşteri memnuniyeti de en fazla olan kartlar arasında yer almaktadır. Akbank Axess kredi kartı özellikleri şu şekilde sıralanır;

 • Akbank Axess kredi kartı hem yurt içi hem yurt dışı alışverişlerde kullanılabilir.
 • Chip para özelliği bulunmaktadır. Axess kart kullanıcıları harcadıkça para kazanırlar.
 • Axess kredi kartında otomatik fatura ödeme talimatı özelliği bulunur.
 • Axess kredi kartının işlem limitleri ve kredi kartı limitleri kişiye özel belirlenir.
 • Kredi kartı kullanımı ile ilgili bilgiler SMS ya da mail yolu ile verilmektedir.
 • Axess kart kullanıcıları, Akbank şubelerinde işlem önceliğine sahip olurlar.
 • Axess kart ile yapılan alışverişlerde taksitli ya da peşin ayırt etmeksizin erteleme fırsatı sunulur.
 • Axess kredi kartı ile yapılan peşin alışverişlerde sonradan taksitlendirme yapılabilir.
 • Akbank Axess kredi kartına ait Akbank Direkt Mobil uygulaması oldukça kullanışlıdır ve birçok işlem kolaylıkla yapılabilir.
 • Axess kredi kartı ekstresini ödemekte zorlanan kullanıcılar için ekstreyi taksite bölme fırsatı sunulur. Ekstre taksitlendirme işleminde faiz uygulaması yapılmaktadır.
 • Akbank Axess kredi kartı hemen her yerde taksitli alışveriş fırsatı sunmaktadır.

AKBANK AXESS KREDİ KARTI ALABİLMEK İÇİN GEREKLİ ŞARTLAR NELERDİR?

Akbank Axess kredi kartını her başvuruda bulunan müşterisi için sunmamaktadır. Akbank Axess kredi kartı kullanıcısı olmak için öncelikle belirlenmiş olan şartlara uygun olmak gerekir. Akbank Axess kredi kartı alma şartları şu şekilde sıralanır;

 • Kart başvurusu yapan kişinin istediği limit gelir düzeyine eşit olmalıdır.
 • Başvuruda bulunan kişi başka bir bankanın kredi kartını kullanıyor ise kartın ödemelerini düzenli yapmış olmalıdır.
 • Başka bir bankadan da kredi kartı kullanan kişinin kart ödemesini geciktirmemiş, kart blokesi konmamış olması gerekir.
 • Kredi kartı başvurusunda bulunan kişinin kredi notunun yüksek olması gerekir.
 • Axess kart başvurusunda bulunan kişinin 18 yaşından büyük olması gerekir.

AKBANK AXESS KREDİ KARTI BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Akbank Axess kredi kartı başvurusunda bulunmak isteyen kişiler farklı yöntemleri kullanarak kredi kartına sahip olabilirler. Akbank Axess kredi kartı başvurusu nasıl yapılır sorusuna şu şekilde cevap verilebilir;

 • İnternet bankacılığı üzerinden Axess kredi kartı başvurusu
 • Mobil bankacılık üzerinden Axess kredi kartı başvurusu
 • Telefon bankacılığı üzerinden Axess kredi kartı başvurusu
 • SMS ile Axess kredi kartı başvurusu
 • Şubeden Axess kredi kartı başvurusu

İNTERNET BANKACILIĞI ÜZERİNDEN AXESS KREDİ KARTI BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

İnternet bankacılığı üzerinden Axess kredi kartı başvurusu kolaylıkla yapılabilmektedir. Akbank internet sitesine giren müşterileri, hazırlanmış olan kredi kartı başvuru formunu doldurarak kolayca işlemini tamamlayabilir. Akbank internet bankacılığı üzerinden kart başvurusu yaparken Axess kartın seçilmesi gerekmektedir.

 

MOBİL BANKACILIK ÜZERİNDEN AXESS KREDİ KARTI BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Mobil bankacılık üzerinden Axess kredi kartı başvurusu kolaylıkla yapılabilmektedir. Akbank Direkt Mobil uygulamasını indiren müşteriler, uygulama içerisinden Axess kredi kartı başvurusunu kısa sürede yaparak kredi kartı sahibi olabilir.

TELEFON BANKACILIĞI ÜZERİNDEN AXESS KREDİ KARTI BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Telefon bankacılığı üzerinden Axess kredi kartı başvurusu kolaylıkla yapılabilmektedir. Telefon Bankacılığı üzerinden kredi kartı başvurusunda bulunmak isteyen kişiler, Akbank müşteri hizmetlerine telefon ederek kredi kartı başvuru talebinde bulunabilir. Müşteri temsilcisi, Axess kredi kartı alımı ile ilgili izlenmesi gereken yol hakkında bilgi verecektir.

SMS İLE AXESS KREDİ KARTI BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

SMS ile Axess kredi kartı başvurusu kolaylıkla yapılabilir. Cep telefonundan SMS atarak kredi kartı başvurusunda bulunmak isteyen kişilerin AXESS yazıp 5990’a SMS göndermesi yeterli olmaktadır. SMS başvurusu sonrası bankadan kısa sürede olumlu ya da olumsuz bir geri dönüş yapılacaktır.

ŞUBEDEN AXSES KREDİ KARTI BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Şubeden Axess kredi kartı başvurusu kolaylıkla yapılabilir. Şube üzerinden banka görevlileri ile birebir görüşerek kart başvurusunda bulunmak isteyen kişilerin hemen en yakın Akbank şubesine gitmesi ve kredi kartı başvuru formunu doldurması yeterli olacaktır.

AKBANK AXESS KREDİ KARTI BAŞVURUSU NE KADAR SÜREDE SONUÇLANIR?

Akbank Axess kredi kartı başvurusu ne kadar sürede sonuçlanır sorusuna şu şekilde cevap verilebilir; Akbank Axess kredi kartı başvurusunun olumlu yanıtlanması durumunda ortalama 10 iş günü içerisinde kart başvuru yapan kişiye teslim edilir.

Akbank Axess kredi kartı teslimatında kişinin isteğine göre şubeden teslim ya da eve teslim seçeneklerinden birisi kullanılabilir. Kredi kartı teslim alındıktan sonra müşteri hizmetleri üzerinden kullanıma açılarak hemen doya doya harcanmaya başlanabilir.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ