Kredi Dayı
Alışveriş Kredisi Veren Bankalar Hangileridir?
Yazar: - 23 Mayıs 2020
43
0

İnternetten alışverişin hız kazandığı son günlerde alışveriş kredisi de gündeme gelmeye başladı. Bankalar, internetten alışveriş yapan müşterilerine rahatça alışveriş yapabilmeleri için alışveriş kredisi verecek. Bu yazımızda Alışveriş Kredisi Veren Bankalar Hangileridir sorusuna cevap vereceğiz.

Alışveriş kredisi son dönemde sıklıkla duyulmaya başladı. Özellikle virüs salgını sonrasında insanların internet alışverişine ağırlık vermesiyle birlikte bu kredi türüne olan ilgi daha da artış göstermeye başladı.

ALIŞVERİŞ KREDİSİ NEDİR?

Alışveriş kredisi, bankalar ve e – ticaret sitelerinin müşterilerine sundukları bir kredi türüdür. Kredi kartlarına internet alışveriş taksitlendirilmesine sınır getirilmesinin ardından ortaya çıkan alışveriş kredisi sayesinde müşterileri yüksek tutarlı alışverişlerinde çok daha fazla taksit şansına sahip olmaktadır.

Alışveriş kredisi, internet üzerinden hizmet veren alışveriş sitelerinde kullanılabilir. Birçok banka ile yapılan anlaşma kapsamında alışveriş sitelerinin çoğu müşterilerine alışveriş kredisi vermektedir. Alışveriş kredisi almak için 750 TL – 15 bin TL arasında alışveriş yapıyor olmak gerekmektedir.

ALIŞVERİŞ KREDİSİ ALMA ŞARTLARI NELERDİR?

Alışveriş kredisi alabilmek için tüketicilerin belirlenmiş şartlara uygun olması gerekmektedir. Şartlara uygun olan tüketiciler kolaylıkla alışveriş kredisi kullanabilirler. Alışveriş kredisi alma şartları şu şekilde sıralanır;

 • Kredi almak için kimlik bilgileri yeterlidir. Başka herhangi belge talebi olmaz.
 • Alışveriş kredisi almak isteyen kişilerden herhangi bir kredi tahsis ücreti ya da masraf alınmaz.
 • Alışveriş kredisinde sigorta zorunluluğu yoktur.
 • Alışveriş kredisinin koşulları ve değerlendirme süreci tamamen banka tarafından belirlenir.
 • Alışveriş kredisinde kefil zorunluluğu yoktur.
 • Alışveriş kredisinin olumlu ya da olumsuz değerlendirilmesi tamamen tüketicinin kredi notu ile alakalı bir durumdur.
 • Alışveriş kredi ödemeleri şubelerden, ATM üzerinden ya da internet bankacılığı ile yapılabilir.

ALIŞVERİŞ KREDİSİ VEREN BANKALAR HANGİLERİDİR?

Alışveriş Kredisi Veren Bankalar Hangileridir sorusuna şu şekilde cevap verilebilir;

 • Denizbank
 • Garanti BBVA
 • İş Bankası
 • Yapı Kredi Bankası
 • Aktif Bank

DENİZBANK ALIŞVERİŞ KREDİSİ NASIL ALINIR?

Denizbank alışveriş kredisi, 750 TL – 15 bin TL arasında yapılacak alışverişler için geçerlidir. Hepsi burada sitesi ile çalışan Denizbank, bu sitelerden yapılacak alışverişler için çekilecek alışveriş kredisi için 3 ay – 60 ay arasında vade seçenekleri sunar.

GARANTİ BBVA ALIŞVERİŞ KREDİSİ NASIL ALINIR?

Garanti BBVA alışveriş kredisi, 750 TL – 15 bin TL arasında yapılacak alışverişler için geçerlidir. Genpa, Media Markt ve N11 siteleri ile çalışan Garanti BBVA, bu sitelerden yapılacak alışverişler için çekilecek krediye 3 ay – 60 ay arasında vade seçenekleri sunar.

İŞ BANKASI ALIŞVERİŞ KREDİSİ NASIL ALINIR?

İş Bankası alışveriş kredisi, 750 TL – 15 bin TL arasında yapılacak alışverişler için geçerlidir. Genpa, EPTT AVM ve N11 siteleri ile çalışan İş Bankası, bu sitelerden yapılacak alışverişler için çekilecek krediye 3 ay – 60 ay arasında vade seçenekleri sunar.

YAPI KREDİ BANKASI ALIŞVERİŞ KREDİSİ NASIL ALINIR?

Yapı Kredi Bankası alışveriş kredisi, 750 TL – 15 bin TL arasında yapılacak alışverişler için geçerlidir. Genpa, Media Markt ve Teknosa siteleri ile çalışan Yapı Kredi Bankası, bu sitelerden yapılacak alışverişler için çekilecek krediye 3 ay – 60 ay arasında vade seçenekleri sunar.

AKTİF BANK ALIŞVERİŞ KREDİSİ NASIL ALINIR?

Aktif Bank alışveriş kredisi, 500 TL – 30 bin TL arasında yapılacak alışverişler için geçerlidir. Anlaşmalı siteler ile çalışan Aktif Bank, bu sitelerden yapılacak alışverişler için çekilecek krediye 3 ay – 60 ay arasında vade seçenekleri sunar.

 

 

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ