Kredi Dayı
Artan Taksitli ve Azalan Taksitli Konut Kredisi Kampanyaları
Yazar: - 10 Mayıs 2020
324
0

Konut kredisi alan banka müşterilerine farklı ödeme koşulları sunulur. Kredi tutarının çok fazla olması göz önünde bulundurularak sabit taksitin yanı sıra artan ya da azalan taksit fırsatı da sunulmaktadır. Bu yazımızda Artan Taksitli ve Azalan Taksitli Konut Kredisi Kampanyaları hakkında bilgi vereceğiz.

Bankalar, konut kredisi gibi yüksek tutarlı krediler için genel olarak esnek ödeme koşulları sunarlar. Konut ödemeleri konusunda farklı ödeme koşullarının bulunması, bu seçimin kredi çekecek kişiye bırakılmasını sağlar. Konut kredisi alan banka müşterileri, ödemeleri istedikleri şekilde yapma hakkına sahiptir.

ARTAN TAKSİTLİ VE AZALAN TAKSİTLİ KONUT KREDİSİ KAMPANYALARI

Artan ve azalan taksitle birçok banka konut kredisi sunuyor. Bu kapsamda son olarak kampanya hazırlayan banka QNB Finansbank oldu. Finansbank, konut kredisi başvurusunda bulunan müşterilerine uygun faiz oranları ile artan ve azalan taksitlerle kredi verme fırsatını sundu.

QNB Finansbank, konut kredisi almak isteyen müşterilerinin krediyi kolaylıkla ödemesi için farklı seçenekler sunan bankalar arasında yer alıyor. Finansbank üzerinden konut kredisi başvurusunda bulunan müşteriler, ödemelerini ister sabit, ister artan, ister azalan taksitler şeklinde yapma şansına sahip oluyor.

QNB FİNANSBANK AZALAN TAKSİTLİ KONUT KREDİSİ NASIL ALINIR?

QNB Finansbank azalan taksitli konut kredisinde konut kredisinin toplam faiz ödemelerinde azalma uygulanmaktadır. Azalan taksit ödemelerinde aylık taksitlere daha düşük oranlarda faiz yansıtılarak taksit ödeme tutarının azaltılması sağlanır.

84 aya varan vadelerle sunulan azalan taksitli konut kredisinde satın alınacak olan evin ekspertiz değerinin %80’i kadar kredi kullanmak mümkün olacaktır.

QNB FİNANSBANK ARTAN TAKSİTLİ KONUT KREDİSİ NASIL ALINIR?

QNB Finansbank artan taksitli konut kredisi, satın alınacak olan evin taksitlerinin zamanla daha yüksek tutarda ödenmesi şeklinde çekilebilir. Artan taksitli ödeme seçeneğinde konut kredisi almış olan müşterilere her sene biraz daha yüksek taksit ödemeli bir plan hazırlanır.

Artan ödemeli konut kredisinde yeni ev almış olan müşterilerin ilk aylarda çok masraf yapma durumu göz önünde bulundurularak ilk dönemde daha rahat ödeme yapması sağlanmaktadır. İlk aylarda düşük ödemeler yapan banka müşterileri, dönem ilerledikçe artan taksitleri çok daha rahat karşılayacaktır.

ARTAN TAKSİTLİ VE AZALAN TAKSİTLİ KONUT KREDİSİ NASIL HESAPLANIR?

Artan Taksitli ve Azalan Taksitli Konut Kredisi hesaplamasında toplan anapara ve faiz miktarı göz önünde bulundurulacak bir planlama yapılır. Azalan taksitli konut kredisi ödemesinde öncelikle kredi taksitlerine belirli oranda ek faiz uygulanarak ilerleyen zamanlardaki faiz oranında kesintiye gidilir. Böylece konut kredisi almış kişiler ilk aylarda yüksek faiz ödemesi yaparken ilerleyen dönemlerde daha düşük kredi taksitleri ödeyebilir.

Artan taksitli konut kredisi ödemesinde ise tam tersi bir durum söz konusudur. İlk aylarda düşük faiz oranının eklendiği kredi taksitleri ödenirken ilerleyen dönemlerde eksik alınan faiz miktarı da kredi taksitlerine eklenerek ödeme tutarında artış işlemi uygulanmış olur.

Artan Taksitli ve Azalan Taksitli Konut Kredisi hesaplaması şu şekilde sıralanır;

Artan taksitli konut kredisi hesaplaması

  • Kredi vadesi: 1 – 59 ay
  • Kredi tahsis ücreti: %0,5
  • Kredi faiz oranı: %1,05

Azalan taksitli konut kredisi hesaplaması

  • Kredi vadesi: 60 – 120 ay
  • Kredi tahsis ücreti. %0,5
  • Kredi faiz oranı: %1,04

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ