Kredi Dayı
Asgari Ücretli Çalışanlara 0.49 Faiz Oranı İle İhtiyaç Kredisi Kampanyası
Yazar: - 04 Nisan 2020
1.604
0

Corona virüsün ülkemizi de etkisi altına almasının ardından özellikle düşük maaşla geçinmeye çalışan birçok aile maddi sıkıntı çekme korkusuyla yüz yüze kaldı. Asgari ücretli vatandaşların sıkıntı yaşamaması adına devletten önemli bir destek geldi. Devlet ve kamu bankaları arasında yapılacak anlaşma kapsamında asgari ücretli çalışanlara 0,49 faiz oranı ile ihtiyaç kredisi verilecek. Bu yazımızda Asgari Ücretli Çalışanlara 0.49 Faiz Oranı İle İhtiyaç Kredisi Kampanyası hakkında bilgi vereceğiz.

Corona virüs ile mücadele sürecinde özellikle dar gelirli vatandaşlar sıkıntı yaşamaya başladı. Asgari ücretle çalışmak zorunda olan vatandaşların bu zorlu süreci daha rahat atlatabilmesi adına devletten önemli bir destek geldi.

ASGARİ ÜCRETLİ ÇALIŞANLARA 0.49 FAİZ ORANI İLE İHTİYAÇ KREDİSİ KAMPANYASI NEDİR?

Asgari Ücretli Çalışanlara 0.49 Faiz Oranı İle İhtiyaç Kredisi Kampanyası, asgari ücretli çalışanlara yönelik hazırlanmış ve kamu bankalarında verilecek kredidir. 0,49 faiz oranı ile sunulan bu kredi, 6 ay ertelemeli olarak çekilebilmektedir.

Asgari ücretle geçimin oldukça zor olduğu bu dönemde bankalar tarafından verilen bu kredi kampanyası, dar gelirli vatandaşlar için büyük bir destek oldu. Devlet ile anlaşma yapan 3 kamu bankası kampanya dahilinde uygun faiz oranı ile 36 ay vadeli kredi sunmaya başladı.

ASGARİ ÜCRETLİ ÇALIŞANLARA 0.49 FAİZ ORANI İLE İHTİYAÇ KREDİSİ KAMPANYASINDAN NASIL YARARLANILIR?

Asgari Ücretli Çalışanlara 0.49 Faiz Oranı İle İhtiyaç Kredisi Kampanyası kapsamında asgari ücretle çalışan vatandaşlar 3 kamu bankasından kredi çekme hakkına sahip. Asgari Ücretli Çalışanlara 0.49 Faiz Oranı İle İhtiyaç Kredisi veren bankalar şu şekilde sıralanıyor;

  • Ziraat Bankası
  • Vakıfbank
  • Halkbank

Söz konusu 3 bankadan kredi başvurusunda bulunan asgari ücretli çalışanlar, 10 bin TL’ ye kadar olan kredi taleplerine olumlu cevap alacaklar. Asgari ücretli çalışanlara verilecek olan ihtiyaç kredisi kapsamında kredi başvurusunda bulunmak isteyenlere 3 farklı seçenek sunulacak.

ASGARİ ÜCRETLİ ÇALIŞANLARA 0.49 FAİZ ORANI İLE İHTİYAÇ KREDİ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Asgari Ücretli Çalışanlara 0.49 Faiz Oranı İle İhtiyaç Kredisi başvurusu için çalışanların internet bankacılığı, mobil bankacılık uygulaması ya da SMS ile başvuruda bulunması yeterli olacak. Başvuruda bulunan asgari ücretlilerin kredisinin onaylanması durumunda hesaplarına kredi tutarı anında yatırılacak.

Asgari Ücretli Çalışanlara 0.49 Faiz Oranı İle İhtiyaç Kredisi Kampanyası kapsamında sunulan kredi tutarları şu şekilde;

  • %0,49 faizle 36 ay vadeli 6 ay geri ödemesiz 5 bin TL
  • %0,49 faizle 36 ay vadeli 6 ay geri ödemesiz 7,500 TL
  • %0,49 faizle 36 ay vadeli 6 ay geri ödemesiz 10 bin TL

Asgari ücretle çalışan vatandaşlar, bu kredi seçeneklerinden istediklerine başvurma hakkına sahip. Kredi başvurusunda bulunan asgari ücretli çalışanlar, ilk 6 ay ödeme yapmadan sonrasındaki 30 ay boyunca eşit taksitler halinde ödemelerini gerçekleştirecekler.

ASGARİ ÜCRETLE ÇALIŞANLARA KREDİ KARTI BORCUNDA 3 AY ERTELEME

Asgari ücretle çalışanlara 6 ay ertelemeli kredinin yanı sıra kredi kartı borcunda 3 ay erteleme yapılması da mümkün olacak. asgari ücretle çalışan kişinin kredi kartını kullandığı banka ile yapacağı görüşme sonucunda kredi kartı borcunu 3 ay erteleme hakkı bulunuyor.

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ