Kredi Dayı
Askerlik Borçlanması için Kredi Veren Bankalar Hangileridir?
Yazar: - 07 Mayıs 2021
625
0

Erkeklerin erken emekli olması için en sık kullanılan yöntemlerden birisi de askerlik borçlanmasıdır. Askerlik borçlanması ile askerde geçirilen süre de çalışma olarak saydırılarak emeklilik öne çekilebilmektedir. Askerlik borçlanmasında kişinin bu sürenin prim ödemelerini yapmış olması gerekmektedir. Bu ödeme için birçok çalışan bankalardan kredi çekmeyi tercih eder. Bu yazımızda Askerlik Borçlanması için Kredi Veren Bankalar Hangileridir? Sorusuna cevap vereceğiz.

Erken emekli olabilmek için birçok yöntem kullanmak mümkün. Erkek çalışanlar için bu yöntemlerden birisi de askerlik borçlanması yapmak olarak gösterilebilir. Askerlik borçlanması, kişinin askerlik süresinde ödenmesi gereken prim borcunun kişi tarafından ödenmesi ve böylece emekliliğin öne çekilmesi şeklinde gerçekleştirilir.

ASKERLİK BORÇLANMASI BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Askerlik borçlanması başvurusunda bulunmak isteyen bir kişinin bu işlemi e – devlet üzerinden yapması mümkündür. E – devlet üzerinden askerlik borçlanması başvurusu şu şekilde yapılır;

 • E – devlet sistemine T.C. kimlik numarası ve şifre ile giriş yapılmalıdır.
 • Siteye giriş yaptıktan sonra “Sosyal Güvenlik Kurumu” ile yapılabilecek işlemler listesine girilmelidir.
 • Listede yer alan “Askerlik borçlanması” seçeneğine tıklanmalıdır.
 • Askerlik borçlanma menüsüne girdikten sonra hangi sigortaya bağlı ise o seçenek belirlenmelidir. Bunun için SSK’ lı olanlar 4A Askerlik Borçlanması Başvurusu, Bağ – Kur’ lu olanlar ise 4B Askerlik Borçlanması Başvurusu yazan butona tıklamalıdır.
 • Açılacak sayfa üzerinden başvuru formu eksiksiz ve doğru şekilde doldurularak başvuru işlemi gerçekleştirilmiş olacaktır.

ASKERLİK BORÇLANMASI NASIL HESAPLANIR?

Askerlik borçlanması nasıl hesaplanır? Sorusuna şu şekilde cevap verilebilir; askerlik borçlanması günlük asgari ücret üzerinden hesaplanmaktadır. Hesaplama yapılırken aylık brüt asgari ücret 30’a bölünerek günlük tutar öğrenilebilecektir.

Askerlik borçlanması için maksimum ve minimum tutarın bulunması gerekmektedir. Minimum tutarı günlük asgari ücretin %32’ si şeklinde hesaplanabilir. Maksimum tutar ise minimum tutarın 7,5 katıdır.

ASKERLİK BORÇLANMASI İÇİN KREDİ VEREN BANKALAR HANGİLERİDİR?

Askerlik borçlanması hesaplamasının ardından bu ödemeyi yapmak için birçok kişi bankalardan kredi desteği almaktadır. Askerlik borçlanması kredisi günümüzde birçok banka tarafından sunulmaktadır. Askerlik Borçlanması için Kredi Veren Bankalar şu şekilde sıralanır;

 • Ziraat Bankası
 • Denizbank
 • Vakıfbank
 • Şekerbank
 • TEB
 • Akbank
 • Halkbank
 • İş Bankası
 • Garanti BBVA
 • Yapı Kredi Bankası

ZİRAAT BANKASI ASKERLİK BORÇLANMASI KREDİSİ NASIL ALINIR?

Ziraat Bankası askerlik borçlanması kredisi veren bankalardan birisidir. Ziraat Bankası üzerinden 100 bin TL’ ye kadar borçlanma kredisi çekilebilmektedir. 60 ay vade seçeneği ile geri ödenebilecek olan bu kredi için bankanın faiz oranı %1,90 olarak belirlenmiştir. Ziraat Bankası askerlik borçlanması kredisi başvurusunda bulunmak için bankanın sunmuş olduğu tüm başvuru kanalları kullanılabilecektir.

DENİZBANK ASKERLİK BORÇLANMASI KREDİSİ NASIL ALINIR?

Denizbank askerlik borçlanması kredisi veren bankalardan birisidir. Denizbank üzerinden 100 bin TL’ ye kadar borçlanma kredisi çekilebilmektedir. 36 ay vade seçeneği ile geri ödenebilecek olan bu kredi için bankanın faiz oranı %2,05 olarak belirlenmiştir. Denizbank askerlik borçlanması kredisi başvurusunda bulunmak için bankanın sunmuş olduğu tüm başvuru kanalları kullanılabilecektir.

VAKIFBANK ASKERLİK BORÇLANMASI KREDİSİ NASIL ALINIR?

Vakıfbank askerlik borçlanması kredisi veren bankalardan birisidir. Vakıfbank üzerinden 90 bin TL’ ye kadar borçlanma kredisi çekilebilmektedir. 60 ay vade seçeneği ile geri ödenebilecek olan bu kredi için bankanın faiz oranı %2,09 olarak belirlenmiştir. Denizbank askerlik borçlanması kredisi başvurusunda bulunmak için bankanın sunmuş olduğu tüm başvuru kanalları kullanılabilecektir.

ŞEKERBANK ASKERLİK BORÇLANMASI KREDİSİ NASIL ALINIR?

Şekerbank askerlik borçlanması kredisi veren bankalardan birisidir. Şekerbank üzerinden 100 bin TL’ ye kadar borçlanma kredisi çekilebilmektedir. 60 ay vade seçeneği ile geri ödenebilecek olan bu kredi için bankanın faiz oranı %1,90 olarak belirlenmiştir. Şekerbank askerlik borçlanması kredisi başvurusunda bulunmak için bankanın sunmuş olduğu tüm başvuru kanalları kullanılabilecektir.

TEB ASKERLİK BORÇLANMASI KREDİSİ NASIL ALINIR?

TEB askerlik borçlanması kredisi veren bankalardan birisidir. TEB üzerinden 50 bin TL’ ye kadar borçlanma kredisi çekilebilmektedir. 60 ay vade seçeneği ile geri ödenebilecek olan bu kredi için bankanın faiz oranı %1,52 olarak belirlenmiştir. TEB askerlik borçlanması kredisi başvurusunda bulunmak için bankanın sunmuş olduğu tüm başvuru kanalları kullanılabilecektir.

AKBANK ASKERLİK BORÇLANMASI KREDİSİ NASIL ALINIR?

Akbank askerlik borçlanması kredisi veren bankalardan birisidir. Akbank üzerinden 50 bin TL’ ye kadar borçlanma kredisi çekilebilmektedir. 60 ay vade seçeneği ile geri ödenebilecek olan bu kredi için bankanın faiz oranı %2,33 olarak belirlenmiştir. Akbank askerlik borçlanması kredisi başvurusunda bulunmak için bankanın sunmuş olduğu tüm başvuru kanalları kullanılabilecektir.

HALKBANK ASKERLİK BORÇLANMASI KREDİSİ NASIL ALINIR?

Halkbank askerlik borçlanması kredisi veren bankalardan birisidir. Halkbank üzerinden 15 bin TL’ ye kadar borçlanma kredisi çekilebilmektedir. 60 ay vade seçeneği ile geri ödenebilecek olan bu kredi için bankanın faiz oranı %2,15 olarak belirlenmiştir. Halkbank askerlik borçlanması kredisi başvurusunda bulunmak için bankanın sunmuş olduğu tüm başvuru kanalları kullanılabilecektir.

İŞ BANKASI ASKERLİK BORÇLANMASI KREDİSİ NASIL ALINIR?

İş Bankası askerlik borçlanması kredisi veren bankalardan birisidir. İş Bankası üzerinden 40 bin TL’ ye kadar borçlanma kredisi çekilebilmektedir. 60 ay vade seçeneği ile geri ödenebilecek olan bu kredi için bankanın faiz oranı %2,30 olarak belirlenmiştir. İş Bankası askerlik borçlanması kredisi başvurusunda bulunmak için bankanın sunmuş olduğu tüm başvuru kanalları kullanılabilecektir.

GARANTİ BBVA ASKERLİK BORÇLANMASI KREDİSİ NASIL ALINIR?

Garanti BBVA askerlik borçlanması kredisi veren bankalardan birisidir. Garanti BBVA üzerinden 100 bin TL’ ye kadar borçlanma kredisi çekilebilmektedir. 60 ay vade seçeneği ile geri ödenebilecek olan bu kredi için bankanın faiz oranı %2,43 olarak belirlenmiştir. Garanti BBVA askerlik borçlanması kredisi başvurusunda bulunmak için bankanın sunmuş olduğu tüm başvuru kanalları kullanılabilecektir.

YAPI KREDİ BANKASI ASKERLİK BORÇLANMASI KREDİSİ NASIL ALINIR?

Yapı Kredi Bankası askerlik borçlanması kredisi veren bankalardan birisidir. Yapı Kredi Bankası üzerinden 75 bin TL’ ye kadar borçlanma kredisi çekilebilmektedir. 60 ay vade seçeneği ile geri ödenebilecek olan bu kredi için bankanın faiz oranı %2,26 olarak belirlenmiştir. Yapı Kredi Bankası askerlik borçlanması kredisi başvurusunda bulunmak için bankanın sunmuş olduğu tüm başvuru kanalları kullanılabilecektir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ