Kredi Dayı
Ayda 40 TL Ödeyerek Kredi Almak İçin Son Günler!
Yazar: - 10 Nisan 2021
96
0

Emekli olmak isteyenler ve emeklilik borçlanması ile bu durumu erkene çekmek isteyenler için müjdeli bir haber geldi. 4B’ liler için hazırlanan kampanya kapsamında erken emekli olmak isteyenler ayda 40 TL ödeyerek bu isteklerine kavuşabilecekler. Bu yazımızda Ayda 40 TL Ödeyerek Kredi Almak İçin Son Günler! Başlığının detaylarını anlatacağız.

Sosyal Güvenlik Kurumu, erken emekli olmak isteyen vatandaşlar için ayda 40 TL karşılığında erken emeklilik hakkı tanındığını açıkladı. Hazırlanan kampanyaya göre başvuruda bulunan vatandaşlar, düşük aylık ödeme karşılığında 12 yıl erken emekli olma şansına sahip olacaklar.

AYDA 40 TL ÖDEYEREK NASIL KREDİ ALINIR?

Ayda 40 TL ödeyerek nasıl kredi alınır? Sorusuna şu şekilde cevap verilebilir; 4A ve 4B’ li olarak çalışan vatandaşlar, aylık ödeme karşılığında erken emekli olma şansına sahip olacaklar. Askerlik borçlanması olarak tanımlanan bu sürek kapsamında aylık 40 TL ödeme yapmayı kabul eden sigortalı çalışanlar, 12 yıl daha erken emekli olabilecekler.

Erken emekli olmak için aylık 40 TL ödeme talebini kabul etmiş olan vatandaşların öncelikle bu fırsattan yararlanabilmesi için başvuru işlemini gerçekleştirmesi gerekecek. Başvuru işlemi sonrasında şartlara uygun olan vatandaşların aylık ödeme karşılığında 12 yıl erken emekli olmasına hak tanınmış olacak.

AYDA 40 TL ÖDEYEREK KREDİ ALMA BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Ayda 40 TL ödeyerek kredi alma başvurusunda bulunmak isteyen vatandaşların e – devlet sistemine giriş yapması gerekiyor. Başvuru için e – devlet sitesine T.C. kimlik numarası ve şifre ile giriş yapan vatandaşlar, arama kısmına sosyal güvenlik 4B askerlik borçlanması başvurusu yazarak ilgili sayfaya geçiş yapabilecekler.

Belirlenen sayfaya geçiş yaptıktan sonra aylık 40 TL borçlanmayı kabul eden tüm vatandaşlara erken emekli olmak için şans tanınmaya başlayacaktır. Kadınlar için tanınan doğum borçlanması ile erken emeklilik şansına karşılık erkek çalışanlar için de askerlik borçlanması erken emeklilik şansı bu şekilde sunulmaktadır.

AYDA 40 TL ÖDEYEREK KREDİ ALMA HESAPLAMASI NASIL YAPILIR?

Ayda 40 TL ödeyerek kredi alma hesaplaması nasıl yapılır? Sorusuna şu şekilde cevap verilebilir; Ayda 40 TL ödeme karşılığında 12 yıl erken emekli olmak isteyen vatandaşlar için belirli bir hesaplama tablosu oluşturuldu. Bu tablo kapsamında 2021 yılı için en düşük kazanç üzerinden yapılacak olan 540 günlük bir askerlik borçlanması göz önünde bulundurulduğu zaman toplamda 20,606 TL ödeme karşılığında erken emekli olmak mümkün olacak.

18 aylık askerlik görevini yapmış ve yüksek oranda kazancı bulunan vatandaşların ise atlık ödemelerini 154 TL olarak yapmaları emekliliği erkene almak için gerekli olacaktır. 40 TL ücret ile emeklilik şartları, maaşı en düşük limit üzerinden alan sigortalı çalışanlar için geçerlidir.

Ayda 40 TL ödeyerek 12 yıl erken emekli olma hakkı Gelir Vergisi Kanunu kapsamında tüm işçi ve memur statüsünde çalışanlara ve serbest meslek kazancı elde ederek SGK’ ya ödeme yapanlara yönelik olarak sunulmaktadır.

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ