Kredi Dayı
Aylık Geliri 5 Bin TL ve Altı Olan Vatandaşlara 10 Bin TL Kredi İmkanı
Yazar: - 31 Mart 2020
14.230
6

Corona virüs ile mücadele kapsamında devletten gelen yardım paketlerine bir yenişi eklendi. Düzenleme hakkında bilgi veren Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, aylık geliri 5 bin TL altında olan vatandaşlara kredi fırsatı sunulduğunu açıkladı. Bu yazımızda Aylık Geliri 5 Bin TL ve Altı Olan Vatandaşlara 10 Bin TL Kredi İmkanı hakkındaki detayları paylaşacağız.

Corona virüs ülkemizde her geçen gün biraz daha etkili olmaya devam ediyor. Virüs salgını nedeniyle hayat adeta durma noktasına gelirken birçok kişinin işe gidemiyor olması nedeniyle devlet tarafından destek paketleri hazırlanmaya başladı.

AYLIK GELİRİ 5 BİN TL VE ALTI OLAN VATANDAŞLARA 10 BİN TL KREDİ İMKANI

Devlet tarafından ihtiyaç sahibi ailelere yönelik olarak hazırlanan devlet desteği ile ilgili açıklana Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ tan geldi. Albayrak, 3 kamu bankası ile yapılan anlaşma kapsamında aylık maaşı 5 bin TL altında olan vatandaşlara 10 Bin TL kredi verileceğini ifade etti.

Hazırlanan destek paketi kapsamında Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank ile anlaşmaya varıldı. Bu üç kamu bankası, maaşı 5 bin TL ve altında olan vatandaşlara 10 bin TL’ ye kadar kredi desteği sunarken bu krediyi 6 ay geri ödemesiz 36 ay vadeli olarak gerçekleştirecek.

BANKALAR KREDİLERİ HESAPLARA YATIRACAK

Corona virüs nedeniyle maddi sıkıntı yaşanmaması adına hazırlanan kredi desteği kapsamında Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank üzerinden yapılacak kredi başvuruları sonucunda talep edilen kredi tutarı müşterilerin banka hesaplarına yatırılacak. Bu sayede kredi başvurusunda bulunan kişilerin banka şubesine gitmesinin önüne geçilmiş olacak.

Devlet ve kamu bankaları arasında yapılan anlaşma kapsamında verilecek olan kredi desteği 5 bin TL, 7,500 TL ve 10 bin TL olarak üç farklı şekilde sunulacak. Kredi çekecek olan vatandaşlar 36 ay vadeli olan bu kredi seçeneklerinde ödemeye ise 6 ay sonra başlayacaklar.

AYLIK GELİRİ 5 BİN TL VE ALTI OLAN VATANDAŞLARA 10 BİN TL KREDİ HESAPLAMASI NASIL YAPILIR?

Aylık Geliri 5 Bin TL ve Altı Olan Vatandaşlara 10 Bin TL Kredi hesaplaması şu şekilde yapılıyor;

Aylık Geliri 5 Bin TL ve Altı Olan Vatandaşlara 5 Bin TL Kredi hesaplaması;

 • Kredi türü: İhtiyaç kredisi
 • Kredi tutarı: 5 bin TL
 • Kredi vadesi: 36 ay
 • Kredi özelliği: 6 ay ertelemeli
 • Kredi ödeme tutarı: 188 TL (30 ay süreyle)

Aylık Geliri 5 Bin TL ve Altı Olan Vatandaşlara 7,500 TL Kredi hesaplaması;

 • Kredi türü: İhtiyaç kredisi
 • Kredi tutarı: 7,500 TL
 • Kredi vadesi: 36 ay
 • Kredi özelliği: 6 ay ertelemeli
 • Kredi ödeme tutarı: 282 TL (30 ay süreyle)

Aylık Geliri 5 Bin TL ve Altı Olan Vatandaşlara 10 Bin TL Kredi hesaplaması;

 • Kredi türü: İhtiyaç kredisi
 • Kredi tutarı: 10 bin TL
 • Kredi vadesi: 36 ay
 • Kredi özelliği: 6 ay ertelemeli
 • Kredi ödeme tutarı: 376 TL (30 ay süreyle)

AYLIK GELİRİ 5 BİN TL VE ALTI OLAN VATANDAŞLARA 10 BİN TL KREDİ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Aylık Geliri 5 Bin TL ve Altı Olan Vatandaşlara 10 Bin TL Kredi başvurusunda bulunmak için 1 Nisan tarihini beklemek gerekiyor. 1 Nisan tarihi sonrasında bankaların mobil bankacılık ya da internet bankacılığı üzerinden başvuruda bulunulabilecek.

Başvurunun olumlu sonuçlanması için kişilerin aylık gelirinin 5 bin TL ve altında olması gerekiyor. Başvurusu olumlu sonuçlanan kişilerin kredi tutarları hesaplarına aktarılacak. Böylece banka şubesine gitmek zorunluluğu ortadan kalkmış olacak.

 

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Toplam 6 Yorum Var)
 1. evren özer dedi ki:

  acaba bu krediden hayat sigortası ve dosya masrafı alınacak mı ve ne kadar alınacak. umarım masrafsız olur

 2. Ahmet Yıldırım dedi ki:

  Merhabalar ben Ahmet Yıldırım konyada yaşıyorum ve bir senelik evliyim borcum çok ve 3 aydır işsizim çok acil ihtiyaç yada bireysel krediye ihtiyacım var benim sicilim bozuk vermiyorlar esimede çıkmıyor lütfen yardımcı olun

 3. Yasemin dedi ki:

  Verilen bu krediden hayat sigortası adı altında verilen kredinin miktarı düşucekmi.
  Özellikle yaşlılar dan kesinti varmı.

 4. selinmmm dedi ki:

  Devletimizden Allah razı olsun çok iyi oldu bu

 5. MEHMET ÜSTÜNTAŞ dedi ki:

  Milletimizle Dalga Geçer gibi Mesaj Atıp Durmayın Kredi Veriyorsanız verin veremiyorsanız yok krediniz onaylandı yok hazır yok internetten başvurun. Ya Kardeşim Sizin Hiç vijdanınız yokmu dininiz yokmu. 10 defa kamu Bankalarına Başvurdum hazır geliyor gidiyor ne bu ya Sizlerin denetleme kurulu Hazine Bakanlığı ne iş yapıyor Damat Bey. Yazıklar Olsun Sizin Gibi Banka Vijdansızlarına. Diyecek birşey yok Sizleri ve Hazine Bakanı Damat beyi Yüce Âllaha Havalediyorum.

 6. Seyfettin dedi ki:

  Benim borun var bana kıredi vere bilecekmisiniz çok ihtiyaç m var bana yardımcı olun

BİR YORUM YAZ