Kredi Dayı
Bankalar Restoran Kredisi Kampanyası Duyurdu. İşte Detaylar!
Yazar: - 21 Haziran 2020
59
0

Restoran ve kafe sahiplerini heyecanlandıracak bir kredi kampanyası haberi geldi. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından yapılan açıklama kapsamında restoran ve kafelere 20 milyon lira tutarında kredi desteği sunulacağı açıklandı. Bu yazımızda Bankalar Restoran Kredisi Kampanyası Duyurdu. İşte Detaylar! Başlığının detaylarını anlatacağız.

Corona virüs sürecinden en fazla etkilenen sektörlerden birisi de restoran ve kafeler oldu. Bu zorlu süreçte maddi sıkıntı yaşayan bu sektör çalışanları için bakanlıkta sevindirici bir kredi haberi geldi. Restoran ve kafe sahipleri devlet tarafından sunulan 20 milyon değerinde kredi kampanyasından yararlanabilecek.

BANKALAR RESTORAN KREDİSİ KAMPANYASI NEDİR?

Bankalar Restoran Kredisi Kampanyası, Ziraat Bankası tarafından restoran ve kafelere yönelik hazırlanmış bir kredi kampanyasıdır. Kampanya kapsamında restoran ve kafelerin ana faaliyetleri için yapacakları harcamalarda destek olmak adınan20 milyon TL tutarında kredi fırsatı sunulacaktır.

6 ay ertelemeli olarak alınabilecek olan kredi, 36 ay vadeli olarak ödenebilmektedir. Yıllık %7,5 faiz ıranı ile sunulan bu destek kredisi sayesinde normalleşme sürecinde restoran ve kafelerin maddi ihtiyaçlarını daha kolay karşılaması amaçlanmaktadır.

BANKALAR RESTORAN KREDİSİ KAMPANYASINA NASIL BAŞVURULUR?

Bankalar Restoran Kredisi Kampanyasına başvuruda bulunmak için restoran ve kafe sahiplerinin en yakın Ziraat Bankası şubesine gitmesi gerekir. Banka şubesi üzerinden yapılacak kredi başvurusu kapsamında restoran ve kafe sahiplerine 1 milyon TL – 20 milyon TL arasında kredi fırsatı sunulmaktadır.

Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Ziraat Bankası arasında yapılan anlaşma kapsamında Ziraat Bankası üye işyerlerine yönelik sunulan bu kredi kampanyası sayesinde Corona virüs dönemini zorlukla geçiren ve maddi anlamda sıkıntı yaşayan işletmelere yönelik 6 ay ertelemeli 36 ay vadeli kredi fırsatı sunulacak.

RESTORAN VE KAFELER NE KADAR KREDİ KULLANABİLECEK?

Restoran ve kafelere verilecek olan kredi tutarı, işletmenin cirosuna göre belirlenecek. Restoran ve kafeler ne kadar kredi kullanabilecek sorusuna şu şekilde cevap vermek mümkün;

  • Cirosu 3 milyondan az olan işletmeler: 1 milyon TL tutarında kredi
  • Cirosu 3 – 25 milyon TL arasında olan işletmeler: 5 milyon TL kredi
  • Cirosu 25 – 125 milyon TL arasında olan işletmeler: 12,5 milyon TL kredi
  • Cirosu 125 milyon TL ve üzerinde olan işletmeler: 20 milyon TL kredi

BANKALAR RESTORAN KREDİSİ KAMPANYASI BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

Ziraat Bankası restoran kredisi başvurusunda bulunmak için bazı şartlara uygun olmak gerekir. Ziraat Bankası, restoran ve kafe işleten müşterilerinden iki şartı yerine getirmesini talep etmektedir. Bankalar restoran kredisi kampanyası başvuru şartları şu şekilde sıralanır;

  • İşletmenin Kültür ve Turizm Bakanlığı İşletme Belgesine sahip olması gerekir.
  • İşletmenin Ziraat Bankası pos cihazını kullanıyor olması gerekir.

Bu iki şartı taşıyan tüm restoran ve kafe işletme sahipleri, Ziraat Bankası tarafından sunulan kredi fırsatından yararlanarak normalleşme sürecindeki maddi ihtiyaçlarını çok daha kolay karılayabilir.

 

 

 

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ