Kredi Dayı
Borcu Sebebiyle Emekli Olamayan Bağ-kurlu’ya Kredi Veren Bankalar
Yazar: - 28 Mart 2020
76
0

Bağ – kurlu olan ancak borcu olduğu için emekliliği hak edemeyen kişilere müjdeli bir haber geldi. Emeklilik hayali kuran Bağ – kurlular, bankadan kredi alarak borcunu kapatma yöntemiyle emekli olabilecek. Bu yazımızda Borcu Sebebiyle Emekli Olamayan Bağ-kurlu ‘ya Kredi Veren Bankalar hakkında bilgi vereceğiz.

Mecliste görüşülen torba yasa kapsamında Bağ – kurluları da yakından ilgilendiren bir karar alındı. Karar kapsamında borcu olduğu için Bağ – kur’ dan emekli olamayan kişilere bankadan kredi çekme yöntemiyle emeklilik hakkı tanınacak.

BAĞ – KURLULAR KREDİYLE BORCUNU KAPATABİLECEK

Bağ – kurlu olan kişiler prim borçları nedeniyle emekli olamıyorlarsa artık bankalardan destek alarak emekliliği hak edebilecekler. Banka kredisi sayesinde borcu olduğu primleri ödeyen kişiler, Bağ – kur’ dan emekli olacaklar.

Bankadan kredi çekerek Bağ – kur emeklisi olan kişiler, emekli maaşları bağlandıktan sonra bankadan çektikleri krediyi küçük taksitler halinde ödeme şansına sahip olurlar. Bağ – kur borcundan dolayı emekli olamayan kişilere birçok bankadan kredi çekme fırsatı sunulmaktadır.

BORCU SEBEBİYLE EMEKLİ OLAMAYAN BAĞ-KURLU’YA KREDİ VEREN BANKALAR HANGİLERİDİR? 

Borcu Sebebiyle Emekli Olamayan Bağ-kurlu’ ya Kredi Veren Bankalar şu şekilde sıralanır;

  • Ziraat bankası
  • Halkbank
  • Vakıfbank
  • Akbank
  • Denizbank
  • ING Bank

Bağ – kur borçluları, emekli olabilmek için söz konusu bankalardan ihtiyaç kredisi çekebilirler. Tercih edilen bankadan çekilecek olan ihtiyaç kredisi SGK’ ya yatırıldığı zaman Bağ – kur emeklisi olmak mümkün olacaktır.

ZİRAAT BANKASI BORCU SEBEBİYLE EMEKLİ OLAMAYAN BAĞ-KURLU’YA KREDİ NASIL ALINIR?

Ziraat Bankası Borcu Sebebiyle Emekli Olamayan Bağ-kurlu’ ya Kredi veren bankalardan birisidir. Ziraat Bankası’ndan 60 aya varan vadeler ile ihtiyaç kredisi sunmaktadır. Bağ – kurluların emekli olabilmesi için prim ödemelerini yapabilmelerini sağlayan Ziraat Bankası ihtiyaç kredisini, uygun faiz oranları ve 20 bin TL’ ye kadar sunmaktadır. Banka şubelerinden başvuruda bulunarak çekilecek kredi ile Bak – kur emeklisi kolaylıkla olunabilir.

HALKBANK BORCU SEBEBİYLE EMEKLİ OLAMAYAN BAĞ-KURLU’ YA KREDİ NASIL ALINIR?

Halkbank Borcu Sebebiyle Emekli Olamayan Bağ-kurlu’ ya Kredi veren bankalardan birisidir. Halkbank’ tan 60 aya varan vadeler ile ihtiyaç kredisi çekilebilir. Uygun faiz oranları ile sunulan bu krediden 20 bin TL’ye kadar yararlanmak mümkündür. Halkbank ihtiyaç kredisi çeken kişiler, Bağ – kur prim borçlarını ödeyerek kolayca emekli olma şansına sahip olacaktır.

VAKIFBANK BORCU SEBEBİYLE EMEKLİ OLAMAYAN BAĞ-KURLU’ YA KREDİ NASIL ALINIR?

Vakıfbank Borcu Sebebiyle Emekli Olamayan Bağ-kurlu’ ya Kredi veren bankalardan birisidir. Vakıfbank’ tan 60 aya varan vadeler ile ihtiyaç kredisi çekilebilir. Uygun faiz oranları ile kredi fırsatı sunan Vakıfbank, Bağ – kur’ dan emekli olmak isteyenlere 20 bin TL’ye kadar kredi vermektedir. Vakıfbank şubelerinden kredi başvurusunda bulunan Bağ – kurlular kısa sürede emekli olma şansına sahip olacaktır.

DENİZBANK BORCU SEBEBİYLE EMEKLİ OLAMAYAN BAĞ-KURLU’ YA KREDİ NASIL ALINIR?

Denizbank Borcu Sebebiyle Emekli Olamayan Bağ-kurlu’ ya Kredi veren bankalardan birisidir. Denizbank, emekli olmak isteyen müşterilerine 60 ay vadeli 20 bin TL’ ye kadar kredi sunmaktadır. Denizbank şubelerine giden kişiler, çekecekleri kredi ile prim ödemesini gerçekleştirerek emekli olma şansına sahip olur.

AKBANK BORCU SEBEBİYLE EMEKLİ OLAMAYAN BAĞ-KURLU’ YA KREDİ NASIL ALINIR?

Akbank Borcu Sebebiyle Emekli Olamayan Bağ-kurlu’ ya Kredi veren bankalardan birisidir. Akbank, müşterilerine emekli olmalarını sağlamak için 60 ay vadeli 20 bin TL’ ye kadar kredi fırsatı sunmaktadır. Akbank şubelerinden yapılacak kredi başvurusunda uygun faiz oranları ile kısa sürede kredi almak ve Bağ – kur emeklisi olmak mümkündür.

ING BANK BORCU SEBEBİYLE EMEKLİ OLAMAYAN BAĞ-KURLU’ YA KREDİ NASIL ALINIR?

ING Bank Borcu Sebebiyle Emekli Olamayan Bağ-kurlu’ ya Kredi veren bankalardan birisidir. ING bank 60 ay vadeli ve uygun faiz oranları ile kredi sunmaktadır. ING Bank müşterileri 20 bin TL kredi çekerek Bağ – kur prim borçlarını ödeme ve emekli olma şansına sahip olacaktır.

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ