Kredi Dayı
Corona Dolayısıyla Kredi Kartı Borçları ve Kredi Borçları Ertelenecek mi?
Yazar: - 21 Mart 2020
484
0

Corona hayatı durdurmaya devam ediyor. Ülkemizde de görülen ve yayılmaması için her türlü tedbirin art arda alındığı Corona virüs, kredi borçlularını da korkutmaya başladı. Tedbir amaçlı iş yerlerinin kapatılması ve birçok kişinin bu zorlu süreci evinden geçirecek olması, kredi kartı ve kredi borcu olanların gözünü korkuttu. Bu yazımızda Corona Dolayısıyla Kredi Kartı Borçları ve Kredi Borçları Ertelenecek mi sorusuna cevap vereceğiz.

Türkiye Corona virüsle mücadele ederken, alınan tedbirler kapsamında mekanların bir çoğu kapatıldı. Geçici bir süre kapatılan mekanlarda çalışan kişiler ise bu süre içerisinde evinde oturmak zorunda olacak. Çalışanların bir süre işsiz durumda olması, kredi ve kredi kartı borcu olanların tedirginlik yaşamasına neden oldu.

CORONA DOLAYISIYLA KREDİ KARTI BORÇLARI VE KREDİ BORÇLARI ERTELENECEK Mİ?

Çalıştıkları iş yeri Corona virüsten dolayı geçici süre kapatılan çalışanlar, mevcut kredi ve kredi kartı borçlarından dolayı rahatsız olmaya başladı. Çalışanların en büyük korkularından birisi, çalışmadıkları için maaş alamamak ve kredi – kredi kartı borcunu ödeyememek.

Çalışanlar, Corona virüs nedeniyle ne kadar etkileneceğini, borçlu olanlar ise borçlarını nasıl kolay ödeyeceğini düşünmeye başladı. Dün Merkez Bankası’ndan oldukça önemli bazı adımlar atılmaya başladı. Yapılan çalışmalar kapsamında kredi kartı borcu ve kredi borcu olanların borçlarında ertelemeye gidilecek.

CORONA DOLAYISIYLA KREDİ KARTI BORÇLARI VE KREDİ BORÇLARI ERTELEME AÇIKLAMASI YAPILDI MI?

Corona Dolayısıyla Kredi Kartı Borçları ve Kredi Borçları Ertelenecek mi sorusu sorulurken bazı bankalardan 2 – 3 aylık kredi borcu erteleme kararı alındı. Bankalar gerekli belgeleri hazırladığında banka borçları erteleme hakkını sunacak.

Devlet tarafından birçok düzenleme yapılması ile birlikte bankaların kredi kartı ve kredi borcu erteleme ile ilgili herhangi bir açıklama yapılmadı. Ancak bankaların bu konuda vatandaşlara kolaylık sağlayacağı ve bazı bankaların kredi borcu erteleme şansı sunacağı ifade edildi.

CORONA VİRÜS TEDAVİSİ GÖRENLER BANKA BORÇLARINI ERTELEYEBİLECEK

Corona virüs salgını ardından alınan kararlar kapsamında kişilerin karantinaya alışması ya da tedavi görmesi durumunda bankanın müşteri hizmetleri ile görüşerek durumunu anlatması ve gerekli evrakları mail yolu ile göndermesi durumunda banka kredi kartı ve kredi borcunu erteleyecek.

Bununla birlikte başka sağlık sorunları olan, askerde olan, devlet görevi olan, iflas eden, çiftçi olan ve Corona virüs nedeniyle iş yerinden çıkartılan kişilerin de bankadan kredi ya da kredi kartı borcunu erteleme hakkı olacak.

CORONA DOLAYISIYLA KREDİ KARTI BORÇLARI VE KREDİ BORÇLARI NASIL ERTELENİR?

Corona Dolayısıyla Kredi Kartı Borçları ve Kredi Borçları nasıl ertelenir sorusuna şu şekilde cevap verilebilir; Corona virüs nedeniyle kredi ya da kredi kartı borcunu erteleme ya da dondurmak isteyen kişilerin banka tarafından belirlenen şartlara uygun olması gerekiyor. Şartlara uygun olan kişiler, bankanın talep edeceği evrakları hazırlayarak işlemlerini gerçekleştirebilecek.

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ