Kredi Dayı
Devlet Destekli Traktör Kredisi Veren Bankalar!
Yazar: - 14 Mart 2021
76
0

Devlet desteği ile verilen kredilerden birisi de traktör kredisi oldu. Çiftçileri traktör ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla sunulan bu kredi, birçok banka tarafından müşterilerine veriliyor. Bu yazımızda Devlet Destekli Traktör Kredisi Veren Bankalar! Hakkında bilgi vereceğiz.

Çiftçilik ile uğraşanların en büyük ihtiyaçlarından birisi olan traktör alımını kolay hale getirmek için birçok banka tarafından tüketicilere traktör kredisi sunuluyor. Uygun faiz oranları ve ödeme seçenekleri ile sunulan bu krediler sayesinde çiftçiler traktör ihtiyaçlarını çok kolay şekilde giderebiliyorlar.

DEVLET DESTEKLİ TRAKTÖR KREDİSİ VEREN BANKALAR HANGİLERİDİR?

Günümüzde Tarım ve hayvancılık ile uğraşan çiftçilerin traktör ihtiyacını karşılamak adına birçok bankadan traktör kredisi sunulmaktadır. 60 ay ile 84 ay arası vadeli olarak sunulan traktör kredisi kapsamında çiftçilerin işlerini çok daha kolay yapmaları sağlanıyor.

Devlet Destekli Traktör Kredisi Veren Bankalar şu şekilde sıralanıyor;

 • Ziraat Bankası
 • TEB
 • Halkbank
 • Vakıfbank
 • Denizbank

ZİRAAT BANKASI TRAKTÖR KREDİSİ ÖZELLİKLERİ NEDİR?

Ziraat bankası traktör kredisi veren bankalardan birisidir. Sıfır ve ikinci el traktör alımlarında çiftçilerin maddi olarak sıkıntı yaşamaması için devlet destekli kredi sunan Ziraat Bankası, satın alınan traktörün fatura tutarının %75’ i oranında kredi çekme şansı vermektedir.

Ziraat Bankası traktör kredisi başvuru şartları şu şekilde sıralanır;

 • İşletmede hayvansal ya da bitkisel üretim faaliyetlerinden birisini yapıyor olmak
 • Kredi ile ikinci el ya da sıfır traktör alacak olmak
 • Kredinin yatırım dahil kullanılacak olması
 • Kredi ile alınacak olan traktörün 8 yaşın altında olması
 • Kredi başvurusunda bulunan kişinin ÇKS kaydının bulunması ve kaydın güncel olması
 • Kredi başvurusunda bulunan kişinin zirai kredilendirme belgesine sahip olması

Bu şartlara uygun olan Ziraat Bankası müşterileri, 12 – 84 ay arası vade seçenekleri içe 50 bin TL’ ye kadar kredi çekme şansına sahip olacaktır. Başvurular gerekli evraklar ile birlikte Ziraat Bankası şubeleri üzerinden gerçekleştirilecektir.

TEB TRAKTÖR KREDİSİ ÖZELLİKLERİ NEDİR?

TEB traktör kredisi veren bankalardan birisidir. Tarım ve hayvancılık alanlarında faaliyet gösteren çiftçilere yönelik olarak sunulan bu kredi, aylık, 3 ayda bir, 6 ayda bir ve 12 ayda bir eşit taksitler halinde geri ödenebilmektedir. En fazla 48 ay vade ile sunulan kredi için düşük faiz oranı uygulanmaktadır.

TEB traktör kredisinden faydalanmak isteyen çiftçiler, T.C. kimlik belgeleri, işletmeyi teşvik edici belgeler ve traktör satış faturası ile birlikte en yakın TEB şubesi üzerinden başvuru işlemlerini kolayca gerçekleştirebilirler.

HALKBANK TRAKTÖR KREDİSİ ÖZELLİKLERİ NEDİR?

Halkbank traktör kredisi veren bankalardan birisidir. Sıfır ve ikinci el traktör alımlarında çiftçilere gerekli desteği sağlayan Halkbank, 60 aya varan vade seçenekleri ile kredi sunmaktadır. Halkbank üzerinden kredi başvurusunda bulunan çiftçiler, 2. El traktör alımlarında kasko tutarının %50’si oranında, sıfır traktör alımlarında ise fatura bedelinin %70’ i oranında kredi sunmaktadır.

Halkbank traktör kredisi almak isteyen çiftçilerin 18 yaş üzerinde olması, gelir belgesi sunması, kredi notunun yüksek olması, ÇKS belgesine sahip olması, verdi borcunun bulunmaması ve belirli oranda peşinata sahip olması gerekmektedir. Şartlara uygun olan çiftçiler, Halkbank şubeleri üzerinden kredi başvurularını gerçekleştirebilirler.

VAKIFBANK TRAKTÖR KREDİSİ ÖZELLİKLERİ NEDİR?

Vakıfbank traktör kredisi veren bankalardan birisidir. Düşük faiz oranı ile kredi veren Vakıfbank, çiftçilerin hem sıfır hem de ikinci el traktör alımlarında destek vermektedir. 60 ay vadeli olarak traktör kredisi veren Vakıfbank, sıfır alım yapılacak olan traktörlerin fatura bedelinin %75’ i oranında kredi sunmaktadır.

Vakıfbank traktör kredisi almak isteyen çiftçilere çok düşük faiz oranı üzerinden aylık, 3 aylık, 6 aylık ve 12 aylık eşit ödeme seçenekleri ile kredi çekme şansı verilmektedir. Vakıfbank traktör kredisi çekmek isteyen çiftçilerin en yakın Vakıfbank şubesi üzerinden başvurusunu yapması gerekir.

DENİZBANK TRAKTÖR KREDİSİ ÖZELLİKLERİ NEDİR?

devlet-destekli-traktor-kredisi-veren-bankalar veren bankalardan birisidir. Denizbank üzerinden sunulan traktör kredisi kapsamında 60 ay vade seçeneği sunulmaktadır. Sıfır ve ikinci el araç kredisi sunan Denizbank hem sıfır hem de ikinci el araçlar için araç fatura ve kasko bedellerinin %75’ i oranında kredi sunmaktadır.

Denizbank traktör kredisi başvurusunda bulunan tüketiciler, düşük faiz oranı ile yapacakları kredi başvurusu için en yakın Denizbank şubesi üzerinden başvuru işlemlerini gerçekleştirebilirler.

 

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ