Kredi Dayı
Emeklilere Faizsiz Kredi Veren Bankalar Belli Oldu İşte O Bankalar!
Yazar: - 14 Mayıs 2020
2.351
0

Bankalar tüm müşterilerinden ayrı olarak emeklilere özel faizsiz kredi fırsatları sunmaktadır. Birçok banka üzerinden alınabilecek emekli kredisi için faiz ödemeye gerek kalmaz. Bankalar, emeklilere özel kredi kampanyalarını sık sık güncellemektedir. Bu yazımızda Emeklilere Faizsiz Kredi Veren Bankalar Belli Oldu İşte O Bankalar! Başlığının detaylarını anlatacağız.

Corona virüs salgını ülkemizde etkili olmaya devam ediyor. Bu süreçte dışarı bile çıkamayan emeklilerin maddi sıkıntı içerisine düşmemesi için bankalardan emeklilere özel faizsiz kredi kampanyaları gelmeye başladı.

EMEKLİLERE FAİZSİZ KREDİ VEREN BANKALAR BELLİ OLDU İŞTE O BANKALAR!

Emeklilere faizsiz kredi veren bankalar şu şekilde sıralanıyor;

 • PTT
 • Vakıfbank
 • Aktifbank
 • Şekerbank
 • Fibabanka
 • Denizbank
 • Halkbank
 • Türkiye İş Bankası
 • Akbank

PTT EMEKLİLERE FAİZSİZ KREDİ NASIL ALINIR?

PTT emeklilere faizsiz kredi veren bankalarda birisidir. PTT faizsiz emekli kredisi, sadece maaşını PTT şubeleri üzerinden alan emeklilere özel hazırlanmıştır. Emekli maaşını PTT üzerinden alan kişiler herhangi bir kefil ya da teminata gerek olmadan kısa sürede kredi alma hakkına sahiptir. PTT kredisi almak için PTT şubelerinden ya da PTT Matikler üzerinden başvuruda bulunmak yeterli olacaktır.

VAKIFBANK EMEKLİLERE FAİZSİZ KREDİ NASIL ALINIR?

Vakıfbank emeklilere faizsiz kredi veren bankalardan birisidir. Vakıfbank üzerinden faizsiz olarak kredi çekmek isteyen emeklilere 20 bin TL’ ye kadar kredi fırsatı verilmektedir. 60 ay vadeli olarak çekilebilen bu krediden yararlanmak için emeklilerin 80 yaşından küçük olması gerekir.

AKTİFBANK EMEKLİLERE FAİZSİZ KREDİ NASIL ALINIR?

Aktifbank emeklilere faizsiz kredi veren bankalardan birisidir. Aktifbank üzerinden faizsiz olarak kredi çekmek isteyen emeklilere 40 bin TL’ ye kadar kredi fırsatı verilmektedir. 60 ay vadeli olarak çekilebilen bu krediye başvuruda bulunmak için banka şubesi üzerinden hazırlanan kredi başvuru formunu doldurmak gerekmektedir. Aktifbank, emeklilerden herhangi bir teminat ya da kefil talep etmez.

ŞEKERBANK EMEKLİLERE FAİZSİZ KREDİ NASIL ALINIR?

Şekerbank emeklilere faizsiz kredi veren bankalardan birisidir. Şekerbank üzerinden faizsiz olarak kredi çekmek isteyen emeklilere 36 bin TL’ ye kadar kredi verilir. 60 ay vadeli olarak çekilebilen bu krediye başvuruda bulunmak için herhangi bir evrak hazırlamak gerekmemektedir. İnternet üzerinden yapılan başvurunun onaylanmasının ardından banka şubesinden kredi tutarı çekilebilir.

FİBABANKA EMEKLİLERE FAİZSİZ KREDİ NASIL ALINIR?

Fibabanka emeklilere faizsiz kredi veren bankalardan birisidir. Fibabanka üzerinden faizsiz olarak kredi çekmek isteyen emeklilere 3 bin TL kredi verilir. 18 ay vadeli olarak sunulan bu krediden yararlanmak için banka şubesinden başvuruda bulunmak gerekir. Fibabanka, belirli bir kesinti karşılığında krediyi ertelemeli olarak da vermektedir.

DENİZBANK EMEKLİLERE FAİZSİZ KREDİ NASIL ALINIR?

Denizbank emeklilere faizsiz kredi veren bankalardan birisidir. Denizbank üzerinden faizsiz olarak kredi çekmek isteyen emeklilere 1000 TL kredi verilir. Herhangi bir masraf talep edilmeyen bu kredi başvurusunda bulunmak için emeklilerin bankaya otomatik ödeme talimatı vermesi gerekmektedir.

HALKBANK EMEKLİLERE FAİZSİZ KREDİ NASIL ALINIR?

Halkbank emeklilere faizsiz kredi veren bankalardan birisidir. Halkbank üzerinden faizsiz olarak kredi çekmek isteyen emeklilere 50 bin TL’ ye kadar kredi verilir. 60 ay vadeli olarak sunulan bu krediden faydalanmak için emeklilerin cep telefonlarının mesaj bölümünden T.C. kimlik numarası – istenilen kredi miktarı – gelir miktarı yazarak 3452’ye SMS göndermesi gerekmektedir.

TÜRKİYE İŞ BANKASI EMEKLİLERE FAİZSİZ KREDİ NASIL ALINIR?

Türkiye İş Bankası emeklilere faizsiz kredi veren bankalardan birisidir. Türkiye İş Bankası üzerinden faizsiz olarak kredi çekmek isteyen emeklilere 50 bin T’ ye kadar kredi verilir. 60 ay vadeli olarak sunulan bu krediden faydalanmak için emeklilerin herhangi bir teminat ya da kefil göstermesi gerekmez.

AKBANK EMEKLİLERE FAİZSİZ KREDİ NASIL ALINIR?

Akbank emeklilere faizsiz kredi veren bankalardan birisidir. Akbank üzerinden faizsiz olarak kredi çekmek isteyen emeklilere 10 bin TL kredi verilir. 60 ay vadeli olarak sunulan bu krediden faydalanmak için internet üzerinden başvuruda bulunmak gerekir.

EMEKLİLERE FAİZSİZ KREDİ VERME ŞARTLARI NELERDİR?

Emeklilerin faizsiz kredi çekebilmesi için bankalar tarafından belirlenen şartlara uygun olması gerekir. Emeklilere faizsiz kredi verme şartları şu şekilde sıralanır;

 • Banka tarafından belirlenmiş olan başvuru yaşını geçmemiş olmak
 • Başka bir bankadan kredi almamış olmak
 • Kredi başvuru tutarının aylık taksitlerinin maaşın %70’ini geçmemiş olması

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ