Kredi Dayı
Emekliye Özel 60 Ay Vadeli 100 Bin Lira Kredi Alma Şartları Nelerdir?
Yazar: - 10 Nisan 2021
3.220
0

Bankalar, emeklilere özel hazırladıkları krediler ile gündeme gelmeye devam ediyor. Birçok kamu ve özel bankadan emekliler için 60 ay vadeli 100 bin TL kredi fırsatı sunuldu. Bu yazımızda Emekliye Özel 60 Ay Vadeli 100 Bin Lira Kredi Alma Şartları hakkında bilgi vereceğiz.

Emekliler, bankalardan her zaman ayrıcalıklı kredi kampanyalarına sahip olurlar. Maaş garantisi olan emekliler için bankalar birbirinden avantajlı kredi kampanyaları hazırlar. Bankalardan son gelen kampanya haberi, emeklilere özel 60 ay vadeli 100 bin TL kredisi oldu.

EMEKLİYE ÖZEL 60 AY VADELİ 100 BİN LİRA KREDİ VEREN BANKALAR HANGİLERİDİR?

Günümüzde birçok banka, emeklilere özel kredi fırsatları sunmaktadır. Emekliye Özel 60 Ay Vadeli 100 Bin Lira Kredi veren bankalar şu şekilde sıralanır;

 • Ziraat Bankası emekliye özel kredi
 • Vakıfbank emekliye özel kredi
 • Şekerbank emekliye özel kredi
 • Burgan Bank emekliye özel kredi

ZİRAAT BANKASI EMEKLİYE ÖZEL 60 AY VADELİ 100 BİN TL KREDİ NASIL ALINIR?

Ziraat bankası emekliye özel 60 ay vadeli 100 bin TL kredi almak için emekli maaşını Ziraat Bankası’ndan almak gerekir. İhtiyaç kredisi olarak sunulan bu kredi kapsamında emeklilere 100 Bin TL’ ye kadar olan kredi 60 ay vadeli olarak sunulmaktadır. Ziraat Bankasından emeklilere özel kredi fırsatından yararlanmak için başvuracak olan emeklilerin icralık bir durumunun olmaması gerekmektedir. Maaş alınan şube üzerinden başvuru yapıldığında çok daha çabuk sonuç alınabilir.

VAKIFBANK EMEKLİYE ÖZEL 60 AY VADELİ 100 BİN TL KREDİ NASIL ALINIR?

Vakıfbank emekliye özel 60 ay vadeli 100 bin TL kredi almak için emekli maaşını Vakıfbank üzerinden almak gerekir. Vakıfbank emekliye özel kredi fırsatından yararlanmak için başvuruda bulunacak olan kişileri maaşının 22 katının 100 bin TL’ ye denk gelmesi gerekir. Vakıfbank üzerinden maaş alan emeklilere uygun faiz oranları ile kredi sunan banka, kredi notuna baktığı emekli müşterilerinin maaşlarının 15 katına kadar kredi vermektedir.

ŞEKERBANK EMEKLİYE ÖZEL 60 AY VADELİ 100 BİN TL KREDİ NASIL ALINIR?

Şekerbank emekliye özel 60 ay vadeli 100 bin TL kredi almak için Şekerbank borç kredisi başvurusunda bulunmak gerekir. Emeklilerin bu kredi fırsatından yararlanması için öncelikle emekli maaşlarını Şekerbank üzerine taşımaları gerekir. Emekli maaşını Şekerbank üzerinden alan emeklilere 100 bin TL’ ye kadar kredi çekme hakkı verilir.

BURGAN BANK EMEKLİYE ÖZEL 60 AY VADELİ 100 BİN TL KREDİ NASIL ALINIR?

Burgan Bank emekliye özel 60 ay vadeli 100 bin TL kredi almak için emekli maaşını Burgan Bank üzerinden almak gerekir. Kredi notu düşük olan kişilerin de başvurularını kabul eden Burgan Bank, 75 yaş altı emeklilere kredi fırsatı sunmaktadır. Burgan Bank üzerinden emekli kredi başvurusunda bulunan kişilerin PTT kredisi adı altında 100 bin TL kredi alma hakkı bulunur.

EMEKLİYE ÖZEL 60 AY VADELİ 100 BİN LİRA KREDİ ALMA ŞARTLARI NELERDİR?

Emekliye Özel 60 Ay Vadeli 100 Bin Lira Kredi Alma Şartları şu şekilde sıralanır;

 • Kredi sicilinin temiz olması
 • Hakkında herhangi bir yasal takip bulunmaması
 • 75 – 80 yaş üzerinde olmamak
 • Kişi emekli olduktan sonra hala çalışıyorsa çalıştığı işe ait gelir belgesi sunması
 • En fazla 36 ay vadeli kredi başvurusunda bulunmak
 • Talep edilen kredi miktarının aylık ödenecek taksitlerinin aylık gelirin yarısından az olması
 • Gerekli görüldüğü hallerde ipotek edebilmek için bir gayrimenkule sahip olmak
 • Evli ise eşin yazılı iznini almak

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ