Kredi Dayı
En Uygun 2. El Taşıt Kredisi Veren Bankalar Hangileridir?
Yazar: - 09 Ocak 2020
5.513
0

Günümüz ekonomik şartları birçok kişinin sıfır otomobil almasına izin vermiyor. Bununla birlikte ikinci el araç alımlarında bile kredi çekmek zorunda kalan tüketiciler bulunuyor. İnsanların bir araç sahibi olması için yardımcı olmak isteyen birçok banka, ikinci el araçlar için de kredi fırsatı sunuyor. Bu yazımızda En Uygun 2. El Taşıt Kredisi Veren Bankalar Hangileridir sorusuna cevap vereceğiz.

Bir araç sahibi olmak, günümüz şartlarında bir istekten çok ihtiyaç haline geldi. İnsanlar kolay yolculuk yapmak için kendi araçlarının olmasını daha çok tercih ediyor. Ancak bir araç almak, ekonomik şartları zorladığı için birçok kişi taşıt kredisi almayı tercih ediyor.

EN UYGUN 2. EL TAŞIT KREDİSİ VEREN BANKALAR HANGİLERİDİR?

Sıfır araç fiyatlarının çok yüksek olması, insanların ikinci el araçlara yönelmesine neden olmaktadır. İkinci el araçlar maddi olarak çok daha uygun olduğu için hemen her keseye uygun olarak tercih edilmektedir. İkinci el araç alımlarında da banka kredilerinden yararlanılabilir. Özellikle bazı bankalar ikinci el araçlar için uygun kredi fırsatları sunmaktadır. En Uygun 2. El Taşıt Kredisi Veren Bankalar Hangileridir sorusunun cevabı şu şekilde verilebilir;

  • Vakıfbank 2. El taşıt kredisi
  • Ziraat Bankası 2. El taşıt kredisi
  • Halkbank 2. El taşıt kredisi
  • Denizbank 2. El taşıt kredisi
  • Akbank 2. El taşıt kredisi

VAKIFBANK 2. EL TAŞIT KREDİSİ NEDİR?

Vakıfbank 2. El taşıt kredisi, araç almak isteyenlerin en çok tercih ettiği bankalardan birisidir. Vakıfbank üzerinden 48 ay vadeli olarak taşıt kredisi sunmaktadır. Vakıfbank’ tan 2. El araç için taşıt kredisi çekmek isteyen banka müşterilerinin kredi notunun yüksek olması gerekir. Banka üzerinden aracın kasko değerinin 120 bin TL’sine kadar kredi kullanmak mümkündür.

Vakıfbank, 5 yaşını aşmamış olan araçların kredisi için 60 ay vade sunmaktadır. 5 – 8 yaş arası olan taşıtlarda ise 36 ay vade uygulanmaktadır.  Vakıfbank, 2. El taşıt kredilerinde oldukça avantajlı geri ödeme fırsatları sunduğu için ilk tercih edilen banka olmayı başarmıştır. Öyle ki Vakıfbank, taşıt kredisi almak isteyen müşterilerine 3 ayda bir ödeme imkanı da sunmaktadır. Vakıfbank üzerinden uygun faiz oranları ile 120 bin TL’ye kadar kredi çekmek mümkündür.

ZİRAAT BANKASI 2. EL TAŞIT KREDİSİ NEDİR?

Ziraat Bankası 2. El taşıt kredisi, en uygun faiz oranlarını sunması nedeniyle sıklıkla tercih edilmektedir. Ziraat Bankası’nın taşıt kredisinde sunduğu en büyük avantaj, düşük faiz oranlarıdır. Bununla birlikte uzun vade süresi ile de dikkat çeken bankalar arasındadır.

Ziraat Bankası 2. El araç kredisi çeken bir banka müşterisi, geri ödemeyi 60 ay vadeli olarak gerçekleştirebilir. Kredi ile ilgili detaylı bilgi almak isteyenlerin Ziraat Bankası şubelerine gitmesi ya da müşteri hizmetlerini araması yeterli olacaktır.

HALKBANK 2. EL TAŞIT KREDİSİ NEDİR?

Halkbank 2. El taşıt kredisi, uygun faiz oranı nedeniyle tavsiye edilen bankalardan birisidir. Halkbank 2. El taşıt kredisinin en büyük avantajı çekilen kredinin 3 ay ödemesiz olmak üzere aylık eşit taksitlerle ödenmesidir. Halkbank, taşıt kredisi kullanmak isteyen müşterilerine 200 bin TL’ ye kadar kredi fırsatı sunmaktadır. 120 bin TL ve altındaki taşıt kredisi başvurularında 48 ay vade sunulmaktadır.

Halkbank üzerinden 2. El araç için taşıt kredisi çekmek isteyen banka müşterilerine sunularak şartlardan birisi 5 yaşını geçmemiş araçlardan tercih etmeleridir. Çekilen kredinin geri ödemesi ise 3 ay sonra başlayabilir.

DENİZBANK 2. EL TAŞIT KREDİSİ NEDİR?

Denizbank 2. El taşıt kredisi, uygun koşullarda taşıt kredisi veren özel bankalardan birisidir. Denizbank, kamu bankası olmamasına rağmen oldukça düşük faiz oranı ile taşıt kredisi sunmaktadır. Denizbank üzerinden 120 bin TL’ye kadar taşıt kredisi almak mümkündür. 120 bin TL’lik bir araç için %70’i kadar, 120 bin TL’nin altında krediler için %50 oranda ödeme gerçekleştirilir.

AKBANK 2. EL TAŞIT KREDİSİ NEDİR?

Akbank 2. El taşıt kredisi, çok yüksek oranlarda olmamakla birlikte 60 bin TL’ ye kadar taşıt kredisi fırsatı sunmaktadır. 60 ay vadeli olarak sunulan bu kredi sayesinde kolaylıkla ikinci el araç satın alınabilir. Uygun faiz oranları ile sunulan Akbank 2. El taşıt kredisi, internet bankacılığı üzerinden kolaylıkla gerçekleştirilebilir.

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ