Kredi Dayı
En Uzun Vadeli Konut Kredisi Veren Bankalar Hangileridir?
Yazar: - 17 Ocak 2020
1.741
0

Konut kredileri oldukça yüksek meblağlarda çekildiği için kredi kullanan tüketiciler her zaman daha uzun vadeyi sunan bankaları tercih eder. Bir kredi ne kadar uzun vadede ödenirse, aylık taksiti o kadar düşük olacaktır. Bu yazımızda En Uzun Vadeli Konut Kredisi Veren Bankalar Hangileridir sorusuna cevap vereceğiz.

Konut kredilerinde uzun vade seçeneği her zaman tercih edilir. Bankalar genel olarak konut kredisinde 240 ay vade fırsatı sunarlar. Ancak bazı bankalar, müşterilerinin rahat ödeme yapabilmesi adına 360 aya kadar vadeyi uzatabilirler. Konut kredisi çekecek olan kişiler de çoğunlukla 360 ay vadeli kredi veren bankaları tercih ederler.

EN UZUN VADELİ KONUT KREDİSİ VEREN BANKALAR HANGİLERİDİR?

En Uzun Vadeli Konut Kredisi Veren Bankalar şu şekilde sıralanır;

 • Şekerbank
 • Denizbank
 • Halkbank
 • Garanti Bankası
 • QNB Finansbank

ŞEKERBANK 30 YIL VADELİ KONUT KREDİSİ DETAYLARI

Şekerbank, müşterilerine 30 yıl vadeli konut kredisi fırsatı sunmaktadır. Şekerbank, uzun vadeli konut kredisinde öncülük eden bankalardan birisidir. Şekerbank 30 yıl vadeli konut kredisi detayları şu şekilde sıralanır;

 • Şekerbank 15 – 30 yıl arası konut vadesi sunar.
 • Konut kredisi faiz oranı tüm vade seçeneklerinde sabittir.
 • En uygun faiz oranı garantisi sunulur.
 • 100 bin TL tutarındaki konut kredisi için 1350 TL dosya masrafı alınır.
 • Konut kredisine özel hayat sigortası yaptırma zorunluluğu vardır.
 • Konut kredisinde ekspertiz ücreti, taşınmaz rehin ücreti gibi ödemeler de talep edilir.

DENİZBANK 300 AY VADELİ KONUT KREDİSİ DETAYLARI

Denizbank, konut kredisi çekmek isteyen müşterilerine 300 ay vadeli kredi fırsatı sunmaktadır. Denizbank, müşterilerine iki farklı kredi seçeneği sunmaktadır. Birinci seçenekte alınacak evin en fazla %80’i için kredi çekilebilir. Bu kredinin vadesi en fazla 25 yıl olarak belirlenmiştir.

İkinci kredi seçeneği ise ortak konut kredisi olarak belirlenmiştir. Bu kredi türünde en fazla 4 kişi ortak başvuruda bulunabilir. Her ortak kendi hakkına düşen ödemeden sorumludur. Kişinin kredi ödemesi için kendine özel kredilendirme yapılır. İsteğe bağlı olarak ortaklar farklı miktarlarda kredi de çekebilir.

HALKBANK DOST KREDİSİ DETAYLARI

Halkbank dost kredisi, uzun vadeli konut kredisi olarak bilinir. Halkbank üzerinde konut kredisi taşıma işlemi ile de birçok avantajdan yararlanmak mümkündür. Eğer bir kişi başka bankadan çektiği konut kredisini Halkbank’ a taşırsa, uzun vade fırsatından yararlanabilecektir.

GARANTİ BANKASI UZUN VADELİ KONUT KREDİSİ DETAYLARI

Garanti Bankası uzun vadeli konut kredisi, Garanti Mortgage kapsamında sunulmaktadır. Banka müşterisi almak istediği evi Garanti Bankasına teminat göstererek konut kredisi çekebilir. Uzun vadeli konut kredisinden yararlanmak için internet üzerinden başvuruda bulunmak gerekir. Garanti bankası konut kredisi için en fazla 240 ay vade seçeneği sunmaktadır. Kamu çalışanlarının yaptığı konut kredisi başvurularında düşük faiz oranı uygulamasının yanı sıra özel indirim avantajları da sağlamaktadır.

QNB FİNANSBANK UZUN VADELİ KONUT KREDİSİ DETAYLARI

QNB Finansbank uzun vadeli konut kredisi, en çok başvuru yapılan kredilerden birisidir. Finansbank, konut kredisinin tüm vadelerinde sabit faiz oranı sunmaktadır. Finansbank üzerinden alınan konut kredisinde seçilen evin %80’i oranında kredi verilir. Kredi sadece Türk Lirası cinsinden kullanılabilir.

QNB Finansbank satın alınan evin teminat olarak gösterilmesini yeterli görmektedir. Bankanın gerekli görmesi durumunda kefil talep etmesi de mümkündür. Peşinatsız olarak evin tamamına kredi fırsatı da sunan Finansbank, konut kredisinde en tercih edilen bankalar arasında yer alır.

 

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ