Kredi Dayı
Ertelemeli Kredi Nedir, Hangi Bankalar Ertelemeli Kredi Verir?
Yazar: - 20 Ocak 2020
139
0

Bankalar kredi verirken bazı kampanyalar hazırlar. Bu kampanyalardan birisi de taksit erteleme kredisidir. Ertelemeli kredi kapsamında banka müşterileri hemen ödemeye başlamak zorunda kalmaz. Böylece biraz da olsa toparladıktan sonra ödemeler başlayabilir. Bu yazımızda Ertelemeli Kredi Nedir, Hangi Bankalar Ertelemeli Kredi Verir sorularına cevap verilebilir.

ERTELEMELİ KREDİ NEDİR?

Ertelemeli kredi, banka müşterilerinin nakit ihtiyaçlarını karşılamak adına verilen kredinin geri ödemesinin hemen başlatılmadığı sistemdir. Normal şartlarda banka kredileri alımın sonrasındaki aydan ödemeli şekilde verilir. Yani, kredi alan kişi hemen sonraki ay ilk taksitini ödemek zorundadır.

Ancak birçok kişi bir süre mola verip hiç ödeme yapmadan maddi olarak toparlanmak ister. Bu nedenle ertelemeli kredi türü birçok banka müşterisi tarafından tercih edilmektedir. Günümüzde birçok banka, müşterilerinin bu sıkıntısını göz önünde bulundurarak ertelemeli kredi fırsatı sunmaktadır.

 

ERTELEMELİ KREDİ ÇEŞİTLERİ NELERDİR?

Ertelemeli kredi çekmek isteyenler birden fazla ertelemeli kredi çeşidinden istediklerini seçebilirler. Ertelemeli kredi çeşitleri şu şekilde sıralanır;

  • 3 ay ertelemeli kredi
  • 6 ay ertelemeli kredi
  • 1 yıl ertelemeli kredi

ERTELEMELİ KREDİDE FAİZ UYGULANIR MI?

Ertelemeli kredi, bazı bankalarda kullanılmaktadır. Ertelemeli kredi veren bankalar üzerinden 3 ay – 6 ay  – 1 yıllık ertelemeli kredi alınabilir. Ancak ertelemeli kredi almaya karar vermiş bir banka müşterisinin faiz ödemeyi de kabul etmesi gerekir. Bankalar, müşterilerini biraz olsun rahatlatmak ve birkaç ay nefes almalarını sağlamak için ertelemeli kredi fırsatı sunarlar ancak karşılığında da ödemedikleri ayların faizini talep ederler.

Kredinin ertelendiği dönemlerde işleyen faiz ister aylık olarak ödenebilir, ister kredi ödemesi başladığı anda taksitlere eşit olarak bölünerek eklenebilir. Bu tercih tamamen müşterinin talebine bağlı olarak şekillendirilir.

HANGİ BANKALAR ERTELEMELİ KREDİ VERİR?

Günümüzde birçok banka, müşterilerine ertelemeli kredi fırsatı sunmaktadır. Ertelemeli kredi veren bankalar şu şekilde sıralanır;

  • Halkbank 4 ay ertelemeli kredi
  • Vakıfbank 3 ay ertelemeli kredi
  • TEB 3 ay ertelemeli kredi
  • ING Bank 3 ay ertelemeli kredi
  • QNB Finansbank 3 ay ertelemeli kredi

HALKBANK 4 AY ERTELEMELİ KREDİ ÖZELLİKLERİ NEDİR?

Halkbank 4 ay ertelemeli kredi, esnaflara yönelik olarak verilmektedir. Esnafın dostu Halkbank sloganı ile düzenlenen kampanya kapsamında 500 bin TL 120 ay vadeli kredilerde 3 ay, 500 bin TL 6 ay vadeli kredilerde 6 ay erteleme fırsatı sunulmaktadır.

VAKIFBANK 3 AY ERTELEMELİ KREDİ ÖZELLİKLERİ NEDİR?

Vakıfbank 3 ay ertelemeli kredi, bireysel ihtiyaç kredilerinde sunulmaktadır. 20 bin TL krediye kadar verilen bu hak kapsamında alınan krediler 3 ay ertelemeli olarak ödenebilir. Vakıfbank ertelemeli krediler için uygulanan vade 60 ay olarak belirlenmiştir.

TEB 3 AY ERTELEMELİ KREDİ ÖZELLİKLERİ NELERDİR?

TEB 3 ay ertelemeli kredi, bireysel kredi başvurularında geçerlidir. Ertelemeli kredi fırsatından yararlananlar, 3 ay sonra ödemelerine başlayabilir. TEB aynı zamanda kredi kartı ile alışverişlerde de taksit erteleme özelliği sunmaktadır. Bununla birlikte TEB üzerinden çekilen kredilerde diğer bankalarda +12 taksit kazanma şansı sunulmaktadır.

ING BANK 3 AY ERTELEMELİ KREDİ ÖZELLİKLERİ NEDİR?

ING Bank 3 ay ertelemeli kredi, ihtiyaç kredisi çeken müşterilere göre hazırlanmıştır. ING Bank internet sitesi üzerinden ihtiyaç kredisi başvurusunda bulunan herkese 3 ay taksit erteleme özelliği sunulmaktadır.

QNB FİNANSBANK 3 AY ERTELEMELİ KREDİ ÖZELLİKLERİ NEDİR?

QNB Finansbank 3 ay ertelemeli kredi, ihtiyaç kredileri için hazırlanmıştır. 3 ay ertelemeli kredinin en avantajlı yanı, müşterilerden evrak ya da kefil talep edilmemesidir. Hızlı bir şekilde ertelemeli kredi kullanmak isteyenlerin T.C. kimlik numaralarını 5030’a SMS ile göndermesi gerekmektedir. kredisi onaylanan müşteriler, 3 ay erteleme fırsatından yararlanabilir.

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ