Kredi Dayı
Evde Bakım Maaşına Kredi Veren Bankalar
Yazar: - 08 Mart 2020
96
0

Evinde engelli ya da bakıma muhtaç bir yakını olan ve onun bakımını üstlenen kişilere bankalardan kredi fırsatı sunulur. Devletten bakım maaşı alan kişiler, bu maaş sayesinde kredi başvurusunda bulunma hakkına sahiptir. Bu yazımızda Evde Bakım Maaşına Kredi Veren Bankalar hakkında bilgi vereceğiz.

Devlet, evde yaşlı ya da engelli yakınına bakan tüm vatandaşlara devlet yardımı sunmaktadır. Bu kapsamda bakım maaşı olarak her ay düzenli 100 TL civarı ödeme alan vatandaşlar, bu maaş ile bankalardan kredi başvurusunda bulunabilirler.

EVDE BAKIM MAAŞINA KREDİ VEREN BANKALAR HANGİLERİDİR?

Evde Bakım Maaşına Kredi Veren Bankalar şu şekilde sıralanır;

 • Ziraat Bankası
 • Vakıfbank
 • Halkbank
 • Denizbank
 • Yapı kredi bankası
 • Akbank
 • Garanti Bankası
 • Şekerbank
 • ING Bank
 • QNB Finansbank
 • Türkiye Ekonomi Bankası
 • İş Bankası

ZİRAAT BANKASI EVDE BAKIM MAAŞINA KREDİ NASIL ALINIR?

Ziraat Bankası evde bakım maaşına kredi, düşük faiz oranı ve uygun ödeme koşulları ile sunulmaktadır. Engelsiz yaşam paketi adı altında sunulan bu kredi kapsamında bakım maaşı alan kişilerin krediden yararlanabilmesi için kredi taksitlerini ödeyebileceği başka bir gelirinin de olması gerekir.

36 aya varan vadelerle kredi alma şansına sahip olan kişiler, uygun faiz oranlarından da yararlanırlar. Ziraat Bankası evde bakım maaşına kredi alanlara sigorta güvencesi ve bankacılık işlemlerinde özel indirimler de sunulmaktadır.

GARANTİ BANKASI EVDE BAKIM MAAŞINA KREDİ NASIL ALINIR?

Garanti Bankası evde bakım maaşına kredi, 25 bin TL’ ye kadar sunulmaktadır. 36 ay vadeli olarak sunulan bu krediden yararlanacak olan kişilere banka tarafından en uygun ödeme seçenekleri sunulur.

Garanti Bankası’ndan evde bakım maaşına kredi almak için başvuru yapacak kişilerden T.C. kimlik numaraları bulunan kimlik belgesinin fotokopisi, ikametgah belgesi ve evde bakım maaşı aldığına dair belge sunması talep edilecektir.

TÜRKİYE İŞ BANKASI EVDE BAKIM MAAŞINA KREDİ NASIL ALINIR?

Türkiye İş bankası evde bakım maaşına kredi, 15 bin TL’ ye kadar sunulmaktadır. Uygun faiz oranları ve vadelerle sunulan bu kredi, ihtiyaç kredileri adı altında müşterilere sunulur. Türkiye İş Bankası evde bakım maaşına kredi fırsatından yararlanmak için başvuruda bulunan kişilerin düzenli bir gelire de sahip olması gerekmektedir.

Evde bakım maaşı alanlara kredi sunan Türkiye İş Bankası, sunduğu bu kredi kapsamında herhangi bir dosya masrafı da talep etmemektedir.

DENİZBANK EVDE BAKIM MAAŞINA KREDİ NASIL ALINIR?

Denizbank evde bakım maaşına kredi, düşük faiz oranları ve uygun ödeme koşulları ile sunulmaktadır. 36 aya varan vadelerle sunulan bu kredi, ihtiyaç kredisi adı altında müşterilere verilir. Dosya masrafı alınmayan Denizbank evde bakım maaşına kredi kapsamında 36 ay vadeli kredi çekmek mümkündür.

Denizbank üzerinden evde bakım maaşına kredi çekmek isteyenlerin en yakın banka şubesi, telefon bankacılığı, internet bankacılığı ya da mobil bankacılık üzerinden başvuruda bulunma hakkı vardır.

YAPI KREDİ BANKASI EVDE BAKIM MAAŞINA KREDİ NASIL ALINIR?

Yapı Kredi Bankası evde bakım maaşına kredi, 15 bin TL’ ye kadar sunulmaktadır. 36 ay vadeli olarak alınabilecek olan bu kredi kapsamında düşük faiz oranları uygulanır. Yapı Kredi Bankası, evde bakım maaşına kredi verirken herhangi bir masraf talep etmemektedir.

Yapı Kredi bankası evde bakım maaşına kredi alabilmek için vatandaşların banka şubesinden, internet bankacılığından, mobil bankacılıktan başvuruda bulunması gerekir. Başvurunun ardından uygun ödeme koşulları ile bakım maaşına kredi çekmek mümkün olacaktır.

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ