Kredi Dayı
Faturalı Hatlara Anında 10 Bin TL’ye Kadar Kredi
Yazar: - 27 Şubat 2020
10.448
1

Günümüzde kredi çekmenin birbirinden farklı yöntemleri bulunuyor. Bankalardan kredi almakta güçlük çekenler, farklı yollarla kredi almak için çözüm yolları arıyor. Bu aşamada birçok kişinin karşısına faturalı hatlara kredi kampanyaları çıkıyor. Bu yazımızda Faturalı Hatlara Anında 10 Bin TL’ye Kadar Kredi hakkında bilgi vereceğiz.

Faturalı hat kullanan kişiler, bağlı oldukları operatör ne olursa olsun kredi çekme şansına sahip oluyor. Kulağa ilginç ve bir o kadar da tuhaf gelen faturalı hatla kredi çekme, birçok kişi tarafından sıklıkla kullanılan yöntemler arasında yer alıyor.

FATURALI HATLARA ANINDA 10 BİN TL’YE KADAR KREDİ ALMAK MÜMKÜN MÜ?

Faturalı hatlara kredi almak fikri, genel olarak bankalardan kredi alamayan ve bu konuda sıkıntı yaşayan kişiler tarafından tercih edilmektedir. Krediye ihtiyacı olan kişiler, kullandıkları faturalı hat üzerinden 10 bin TL’ ye kadar kredi çekme şansına sahip olurlar.

Faturalı hat üzerine kredi almak ne kadar yasal bir durum bilinmez ancak günümüzde ve özellikle son yıllarda yaygın şekilde gerçekleştirilen bir durum. Acil nakit ihtiyacı olan fakat bu ihtiyacı bankalardan karşılayamayan kişiler, kullandıkları faturalı hat üzerine kolaylıkla 10 bin TL’ye kadar kredi alabilirler.

FATURALI HATLARA ANINDA 10 BİN TL’YE KADAR KREDİ NASIL ALINIR?

Faturalı Hatlara Anında 10 Bin TL’ye Kadar Kredi almak aslında sanıldığından çok daha kolay bir işlem. Acil nakit ihtiyacı olan faturalı hat sahipleri, bağlı oldukları operatör ile çalışan merkezler üzerinden cep telefonu alıyormuş gibi görünerek telefonun ücretini nakit olarak alabiliyor. Geri ödemeler ise faturaya taksitler halinde yansıtılıyor.

Kredi alamayan bir faturalı hat kullanıcısı, operatörüne bağlı bir merkeze giderek 10 bin TL’ ye kadar olan telefon modellerinden birisini seçiyor. Firma, hat sahibine faturasına ek olarak telefonu satmış gibi işlem yapıyor ancak sadece görünürde. Firma, telefonun ücretini hat sahibinin faturasına taksitler halinde eklerken telefon yerine ücretini nakit olarak veriyor.

FATURALI HATLARA ANINDA 10 BİN TL’YE KADAR KREDİDE MASRAF VAR MI?

Faturalı Hatlara Anında 10 Bin TL’ye Kadar Kredi almak isteyen hat sahipleri, seçtikleri telefonun satış ücretini alarak sanki telefon almış gibi taksitler halinde geri ödeyebiliyor. Böylece kişinin acil nakit ihtiyacı karşılanmış oluyor.

Faturalı Hatlara Anında 10 Bin TL’ye Kadar Kredide masraf var mı sorusuna şu şekilde cevap verilebilir; GSM merkezleri, faturalı hat sahiplerine sundukları 10 bin TL’ ye kadar kredi karşılığında belirli bir oranda masraf kesintisi yapıyor. Örneğin; satın alınmış gibi gösterilen cep telefonunun ücreti 10 bin TL ise firma bu ücretin belirli bir kısmını keserek kendisine alıyor ve kalan tutarı hat sahibine nakit olarak teslim ediyor. Bu durum bankaların kredi verirken kestiği masrafla aynı düşünülebilir.

Faturalı hattı üzerinden 10 bin TL’ ye kadar kredi alan kişi ise hem acil ihtiyacını karşılamış oluyor hem de hattına ek telefon almış gibi göründüğü için aldığı krediyi cep telefonu faturası ile birlikte taksitler halinde geri ödeme şansına sahip oluyor.

FATURALI HATLARA ANINDA 10 BİN TL’YE KADAR KREDİ ALMA ŞARTLARI NELERDİR?

Faturalı Hatlara Anında 10 Bin TL’ye Kadar Kredi almak için elbette ki belirlenmiş olan şartlara uygun olmak gerekiyor. Faturalı Hatlara Anında 10 Bin TL’ye Kadar Kredi alma şartları şu şekilde sıralanıyor;

  • En az 6 aydır faturalı hat kullanıyor olmak
  • Cep telefonu faturasının her ay düzenli ödeniyor olması
  • Son iki yıl içerisinde operatörlerin sunduğu cihaz kampanyalarına katılanlar için herhangi bir şekilde ceza almamış olmak
  • Satın alınacak olan cihazın tarife kapsamında verilebilir durumda olması
  • Faturalı hattın puanının cihaz almaya yeterli durumda olması

 

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Toplam 1 Yorum Var)
  1. Ahsen dedi ki:

    Kredi istiyorum ama nasıl olcak u

BİR YORUM YAZ