Kredi Dayı
Finansevim’de Faiz Peşinat Yok 555 TL Taksitle Ev Al‎
Yazar: - 25 Mart 2020
302
0

Ülkemizde yer alan ev alma sistemlerinden birisi de Finansevim olarak bilinir. Finansevim, birçok kişinin hayalindeki evi çok uygun ödemelerle almasını sağlamaktadır. Faiz ve peşinat ödemesine gerek olmayan Finansevim uygulamasında 555 TL taksitle ev almak mümkündür. Bu yazımızda Finansevim’ de Faiz Peşinat Yok 555 TL Taksitle Ev Al‎ başlığının detaylarını paylaşacağız.

FİNANSEVİM NEDİR?

Finansevim, ev almak isteyenler için hazırlanmış bir sistemdir. Bu sistemden yararlanan kişiler faizsiz ve peşinatsız şekilde ev sahibi olma şansına sahip olurlar. Bununla birlikte atlık 555 TL taksitle ev sahibi olmak da mümkün olacaktır.

Ev almak isteyen herkes, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak şartı ile Finansevim üzerinden tamamen faizsiz olarak ev sahibi olma şansına sahip olacaktır. Finansevim, diğer ev alma sistemlerinden farklı olarak fon sistemi üzerinden ev sahibi olmayı sağlamaktadır.

FİNANSEVİM SİSTEMİ NASIL KULLANILIR?

Finansevim sistemi, katılımcıların seçtiği ev üzerinden fon katılım bedeli ödemesi ile alınabilmesini sağlayan bir sistemdir. Bu sistemde fon katılım ücreti dışında herhangi bir ücret talep edilmez. Aylık taksitlere kira yardımı adı altında fazladan bir maliyet eklemesi söz konusu değildir. Bu durum sözleşmede de açık bir şekilde belirtilir.

Finansevim üzerinden ev alan kişiler, sıraları geldiğinde ev almak içi herhangi bir süre beklemezler. Teslim tarihi için belirlenen ayda işlemler tamamlanır. Bu sistemde taksitler tamamen faizsiz olduğu için borcun vadesinden önce ödenmesi mümkün olacaktır.

 

FİNANSEVİM FON ÇEŞİTLERİ NELERDİR?

Finansevim fon ödemesi şeklinde işleyen bir sistemdir. Bu sistemde katılımcılara farklı türde fon seçenekleri sunulur. Finansevim fon çeşitleri şu şekilde sıralanır;

 • Çekiliş fonu
 • Vade ortası fonu

FİNANSEVİM ÇEKİLİŞ FONU NEDİR?

Finansevim çekiliş fonu, 12 aydan 360 aya kadar taksit fırsatı sunan bir fon türüdür. Bu fona dahil olan katılımcılar çekiliş yöntemi ile ev alma tarihlerini belirler. Bu sayede katılımcıların ilk sırada ev alması bile mümkün olacaktır. Finansevim çekiliş fonunda katılımcıların kira yardımı gibi ödemeler yapmasına da gerek yoktur.

FİNANSEVİM VADE ORTASI FONU NEDİR?

Finansevim vade ortası fonu, katılımcının belirlediği sabit taksitleri ile uygulanan bir fon türüdür. Katılımcı bütçesini göz önünde bulundurarak ister 500 TL ister 1000 TL ödeme yapma şansına sahip olacaktır. Finansevim vade ortası fonunu tercih eden katılımcılar,  belirledikleri vadenin yarısına geldikten sonra beğendiği evi alma şansına sahip olacaktır.

FİNANSEVİM’ DE FAİZ PEŞİNAT YOK 555 TL TAKSİTLE EV AL‎

Finansevim katılımcıları 200 bin TL değerinde bir ev almak istedikleri zaman, aylık 555 TL ödeme yaparlar. bu sayede gelir seviyesi düşük olan kişilerin de ev sahibi olma şansı bulunmaktadır. Finansevim sisteminde katılımcıların sabit taksit ödemesi zorunlu değildir. katılımcı istediği zaman taksit tutarını yükselterek ödemelerini daha kısa sürede bitirme şansına sahip olacaktır.

Özellikle maddi durumu çok yüksek ödeme yapmaya yeterli olmayanların 200 bin TL değerindeki bir evi 555 TL taksitle alması birçok kişiye fırsat sunmaktadır. Finansevim’ de Faiz Peşinat Yok 555 TL Taksitle Ev hesaplaması şu şekilde yapılır;

 • Fon bedeli: 200 TL
 • Çekiliş fon vadesi. 360 ay
 • Peşinat: yok
 • Grup kişi sayısı: 360 kişi
 • İlk taksit ödemesi: 555 TL
 • Teslimat sonrası taksit ödemesi: 1,555 TL
 • Teslimat yapılan ay: 1. Ay
 • Teslimat sonrası toplam taksit: 106
 • Fon katılım ücreti: 24 bin TL

 

 

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ