Kredi Dayı
Fuzul Ev İle Kredisiz Faizsiz Peşinatsız Taksitle Evinizi Alın
Yazar: - 11 Mart 2020
126
0

Ev sahibi olmak isteyenler faizsiz peşinatsız ve taksitle ev almak için daha çok ev alma sistemlerini tercih ederler. Ev alma sistemleri, özellikle son yıllarda oldukça popüler hale gelmiştir. En çok tercih edilen ev alma sistemlerinden birisi de Fuzul ev alma sistemidir. Bu yazımızda Fuzul Ev İle Kredisiz Faizsiz Peşinatsız Taksitle Ev alma yöntemleri hakkında bilgi vereceğiz.

Fuzul ev alma sistemi, 28 yıldır hizmet veren ve Türkiye’nin her yerinde ev alma fırsatı sunan bir sistemdir. Fuzul ev alma sisteminde farklı yöntemleri kullanarak ev sahibi olmak mümkündür. Katılımcılar, istedikleri sisteme dahil olarak faiz ödemeden peşinatsız ve taksitle ev sahibi olabilirler.

FUZUL EV SİSTEMİ NEDİR?

Fuzul ev sistemi, ev almak isteyenlerin banka dışında başvurabileceği bir sistemdir. Fuzul ev sisteminden ev almak isteyenler faiz ödemek, peşinat vermek ya da bankalarla mücadele etmek zorunda kalmaz.

Fuzul ev sistemi temel olarak yardımlaşma sistemi olarak da gösterilebilir. Ev almak isteyen insanların bir araya gelmesi ve birbirlerinin evini ödemesi şeklinde bir sistem uygulanmaktadır. Fuzul ev sisteminde 4 farklı sistem bulunmaktadır. Bu sistemlerden uygun olanına dahil olmak mümkündür. Katılımcı, kendisine en uygun olan sistemi belirleyerek katılım sağlayacaktır.

FUZUL EV SİSTEMLERİ NELERDİR?

Fuzul ev sistemleri farklı şekillerde hazırlanmıştır. Katılımcılar ev almak için bir araya gelerek aylık taksit ödemeleri ile ev sahibi olma şansına sahip olacaktır. Fuzul ev sistemleri birden fazladır. Katılımcılar istedikleri sisteme dahil olma hakkına sahiptir.

Fuzul ev sistemlerinin hepsi farklı özelliklere sahiptir. Katılımcılar kendilerine en kolay gelen sisteme dahil olma hakkına sahiptir. Bunun yanı sıra vade miktarı, aylık taksit ödemesi gibi detayları da katılımcılar belirleyebilmektedir.

FUZUL EV SİSTEMİ TÜRLERİ NELERDİR?

Fuzul ev sistemi türleri şu şekilde sıralanır;

 • Fuzul ev çekiliş sistemi
 • Fuzul ev vade ortası sistemi
 • Fuzul ev peşinatlı erken teslim sistemi
 • Fuzul ev ara ödemeli erken teslim sistemi

FUZUL EV ÇEKİLİŞ SİSTEMİ NASIL KULLANILIR?

Fuzul ev çekiliş sistemi, ev almak isteyen katılımcıların bir araya geldiği ve aylık taksitleri bir araya getirilerek tüm katılımcılara sırasıyla ev alındığı sistemdir. Fuzul ev katılımcıları, 40 – 60 – 80 – 100 – 120 – 140 – 160 – 200 – 240 kişilik gruplardan birisine dahil olarak ev alma hakkına kavuşurlar.

Grup içerisindeki katılımcıların her ay verdikleri taksit tutarları bir araya getirilerek bir katılımcının ev parası hazır hale gelmiş olur. Fuzul ev çekiliş sistemi, kadınların kendi arasında yaptığı altın günü ile aynı mantıkla ilerlemektedir. Bu sistemde de katılımcıların taksitleri bir araya toplandıktan sonra çekilişle bir katılımcının ev sahibi olması sağlanır. Çekiliş sonucunda ev sahibi olan katılımcılar, aylık taksitlerini ödemeye devam ederler. Böylece tüm katılımcılar ev sahibi olana kadar sistem sürekli çalışır.

FUZUL EV VADE ORTASI SİSTEMİ NASIL KULLANILIR?

Fuzul ev vade ortası sistemi, katılımcılar için hazırlanmış bir diğer sistemdir. Çekilişsiz, faizsiz ve vade farksız taksitler halinde ev sahibi olma şansı sunan bu sistemde katılımcılar vadenin tam ortası geldikten sonraki ay istedikleri evi alma şansına sahip olurlar.

Fuzul ev vade ortası sistemde 11 – 121 ay arası vade fırsatı sunulmaktadır. Bu sistemde katılımcının ödeyeceği tutar eşit taksitler halinde belirlenir. Böylece peşin ödeme yükümlülüğü ortadan kalkar. Vade ortası sistemde taksitlerin tümü sabittir.

FUZUL EV PEŞİNATLI ERKEN TESLİM SİSTEMİ NASIL KULLANILIR?

Fuzul ev peşinatlı teslim sistemi, peşinat verilerek dahil olunan sistemdir. Bu sisteme katılan kişiler, ne kadar yüksek peşinat verirlerse o kadar erken teslim alma şansına sahip olacaktır. Katılımcılar peşinat ve organizasyon ücreti ödedikten sonra erken teslim sistemine katılabilirler.

Peşinatlı erken teslim sistemine dahil olan kişiler, bir sonraki aydan itibaren taksit ödemeye başlayabilirler. Bu sistemde tüm taksitler vade farksız, faizsiz ve sabit şekilde uygulanmaktadır.

FUZUL EV ARA ÖDEMELİ ERKEN TESLİM SİSTEMİ NEDİR?

Fuzul ev ara ödemeli erken teslim sistemi, katılımcıların ara ödemeler sayesinde daha kısa sürede ev sahibi olabilmesini amaçlamaktadır. Ara ödemeli sistemde peşinat vermeye gerek yoktur. Ara ödemeler sayesinde katılımcıların aylık taksitleri daha düşük olur.

Ara ödemeli erken teslim sisteminde vade ortasında katılımcıların ev sahibi olmasına hak verilir. Katılımcılar ilk ay birinci taksitin ve organizasyon ücretinin ödenmesi gerekmektedir.

FUZUL EV SİSTEMİNDE PEŞİNAT VERİLİR Mİ?

Fuzul ev sisteminde hazırlanmış olan farklı sistemlerde farklı özellikler sunulur. Fuzul ev sisteminde genel olarak peşinatsız ev sahibi olma fırsatı sunulur. Faizsiz olarak sunulan bu sistemlerin bazı türlerinde peşinat ödeme hakkı da sunulmaktadır.

FUZUL EV SİSTEMİ ÖRNEK HESAPLAMASI NASIL YAPILIR?

Fuzul ev sisteminde peşinatsız ve peşinatlı olmak üzere iki şekilde ödeme yapmak mümkündür. Fuzul ev sistemi örnek hesaplaması şu şekilde yapılır;

Fuzul ev peşinatsız ödene örnek hesaplaması şu şekildedir;

 • Konut değeri: 100 bin TL
 • Peşinat: yok
 • Vade sayısı: 240 ay
 • İlk taksit tutarı: 416 TL
 • Teslim Aralığı: 1 – 73 ay
 • Toplam maliyet: 110,500 TL

Fuzul ev peşinatlı ödene örnek hesaplaması şu şekildedir;

 • Konut değeri: 100 bin TL
 • Peşinat: 20 bin TL
 • Vade sayısı: 240 ay
 • İlk taksit tutarı: 333 TL
 • Teslim Aralığı: 1 – 58 ay
 • Toplam maliyet: 110,500 TL

FUZUL EV SİSTEMİNİN AVANTAJLARI NELERDİR?

Fuzul ev sisteminin çok sayıda avantajı bulunur. Fuzul ev sisteminin avantajları şu şekilde sıralanır;

 • Taksitlerin tamamı faizsizdir.
 • Taksitler vade farksız uygulanır.
 • Birikim yapanlar evini ara ödemeli ve ön ödemeli olarak erken alma hakkına sahiptir.
 • Teslimat öncesinde katılımcının alacağı evin değeri ve taksitlerinde değişiklik yapılabilir.
 • Taksit ödemekte zorlanan katılımcılar sıkıntılı süreyi geçirene kadar taksit dondurma hakkına sahiptir.
 • Ödeme sıkıntısı çeken katılımcılar bu sıkıntılarını aşamazlarsa sistemden ayrılma hakkına sahiptir.
 • Sistemden ayrılan katılımcılar ödemiş oldukları ücreti geri alırlar.
 • Sistemden ayrılan katılımcılara organizasyon için ödedikleri ücret iade edilmez.

FUZUL EV SİSTEMİNE NASIL BAŞVURUDA BULUNABİLİRİM?

Fuzul ev sistemine başvuruda bulunmak isteyenler farklı yöntemleri kullanabilir. Fuzul ev sistem başvuruları için kullanılacak yöntemler şu şekildedir;

 • Fuzul ev online başvuru
 • Fuzul ev şubeden başvuru
 • Fuzul ev müşteri hizmetleri üzerinden başvuru

FUZUL EV ONLİNE BAŞVURU NASIL YAPILIR?

Fuzul ev sistemine online başvuru için hazırlanmış resmi internet sitesi üzerinden işlem yapılabilir. Fuzul ev online işlemler menüsü üzerinden başvuruda bulunmak için çıkan panelden T.C. kimlik numarası ve şifre ile giriş yapmak gerekir.

Fuzul ev online başvuru için TIKLAYIN

FUZUL EV ŞUBEDEN BAŞVURU NASIL YAPILIR?

Fuzul ev şubeden başvuru için katılımcıların kendilerine en yakın şubeye giderek başvuruda bulunması yeterli olacaktır. Fuzul evin Türkiye genelinde 21 ilde çok sayıda şubesi bulunmaktadır. Bu şubeler üzerinden başvuru yapılabilir.

Fuzul ev şubelerini görmek için TIKLAYIN

FUZUL EV MÜŞTERİ HİZMETLERİ ÜZERİNDEN BAŞVURU NASIL YAPILIR?

Fuzul ev müşteri hizmetleri üzerinden başvuru, yöntemlerden birisidir. Fuzul ev müşteri hizmetleri numarasını arayarak kolayca bilgi almak ve başvuru yöntemlerini öğrenmek mümkündür.

Fuzul ev müşteri hizmetleri numarası: 44 63 13

 

 

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ