Kredi Dayı
Gelir Belgesi Olmadan Kredi Veren Bankalar Hangileridir?
Yazar: - 22 Şubat 2020
142
0

Bankaların kredi vermek için sunduğu şartlardan birisi de gelir belgesidir. Banka, kredi başvurusunda bulunan kişinin gelir belgesini mutlaka görmek ister. Ancak kredi çekecek herkesin gelir belgesi olmayabilir. Böyle durumlarda gelir belgesi olmadan kredi veren bankalar da bulunmaktadır. Bu yazımızda Gelir belgesi olmadan kredi veren bankalar hangileridir sorularına cevap vereceğiz.

Gelir belgesi, bankaların kendisini daha güvende hissetmesi ve kredi vereceği kişinin düzenli gelirinin olduğunu bilmesi için mutlaka istenen belgelerden birisidir. Gelir belgesi önemli olmakla birlikte bazı bankalar müşterilerini mağdur etmemek adına gelir belgesi talep etmeden kredi de sunmaktadır.

GELİR BELGESİ OLMADAN KREDİ ÇEKİLEBİLİR Mİ?

Gelir belgesi olmadan kredi çekilebilir mi sorusuna şu şekilde cevap verilebilir. Günümüzde kredi çekmek isteyen herkesin belirli bir geliri yoktur. Örneğin ev hanımları düzenli bir geliri olmadığı için kredi başvurularında gelir belgesi sunamazlar.

Böyle durumlarda bankalar gelir belgesi olmadan da kredi vermektedir. Gelir belgesi olmayan kişilerde daha farklı belgelerin talep edilmesi mümkündür.

GELİR BELGESİ OLMADAN KREDİ VEREN BANKALAR HANGİLERİDİR?

Gelir belgesi olmadan kredi veren bankalar şu şekilde sıralanır;

  • N Kolay Kredi
  • Com Kredi
  • CEPTETEB Kredi
  • Akbank Kredi
  • ING Kredi
  • Garanti Kredi

N KOLAY GELİR BELGESİ OLMADAN KREDİ NASIL ALINIR?

N kolay gelir belgesiz kredi, aktif Bank tarafından sunulmaktadır. N Kolay kredi üzerinden 60 ay vadeli olarak uygun faiz oranları ile kredi çekmek mümkündür.  İnternet üzerinden başvuru yapılan N Kolay Kredi, gelir belgesine ihtiyaç duymadan müşterilere kısa sürede verilen kredilerden birisidir.

ENPARA.COM GELİR BELGESİ OLMADAN KREDİ NASIL ALINIR?

Enpara.com gelir belgesiz kredi, internet bankacılığı olarak hizmet veren bir bankadır. Enpara müşterileri, internet üzerinden yapacakları kredi başvurularında gelir belgesi sunmak zorunda değildir. 60 ay vadeli olarak kredi alınabilen Enpara.com, uygun faiz oranları ile kredi sunmaktadır.

CEPTETEB GELİR BELGESİ OLMADAN KREDİ NASIL ALINIR?

CEPTETEB gelir belgesiz kredi, TEB tarafından hazırlanmış bir kredi türüdür. TEB müşterileri gelir belgesi sunmak zorunda olmadan kısa sürede kredi çekebilirler. Gelir belgesi sunmadan kredi çekmek isteyenler için en fazla 12,500 TL kredi limiti sunulmaktadır. Bununla birlikte kişinin borçlu olmaması, TEB müşterisi olması ve bankanın kredi kartını kullanması da gerekmektedir.

AKBANK GELİR BELGESİ OLMADAN KREDİ NASIL ALINIR?

Akbank gelir belgesiz kredi, internet bankacılığı üzerinden başvurulabilen bir kredi türüdür. Müşterilerin kredi notu yüksek ise Akbank üzerinden gelir belgesi sunmadan 40 bin TL kredi almak mümkündür. 48 ay vadeli olarak sunulan kredi, uygun faiz oranları ile alınabilir.

ING GELİR BELGESİ OLMADAN KREDİ NASIL ALINIR?

ING gelir belgesiz kredi, ING Bank müşterileri için hazırlanmış bir kredidir. ING üzerinden gelir belgesi sunmadan mini kredi fırsatlarından yararlanmak mümkündür. En fazla 5 bin TL’ ye kadar olan krediler için geçerli olan bu durum en fazla 36 ay vadeli olarak kullanılabilir.

GARANTİ GELİR BELGESİ OLMADAN KREDİ NASIL ALINIR?

Garanti gelir belgesiz kredi, Garanti Bankası müşterilerine sunulan kredilerden birisidir. 100 bin TL’ ye kadar olan kredi için en fazla 36 ay vade sunulmaktadır. Garanti Bankası üzerinden gelir belgesiz kredi çekmek için kişinin kredi sicilinin temiz olması gerekir.

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ