Kredi Dayı
Hangi Bankalar Hesap İşletim Ücreti Almaz?
Yazar: - 26 Eylül 2020
51
0

Hesap işletim ücreti, bankaların müşterilerine sundukları hesaplar üzerindeki işlemlere karşılık talep ettikleri bir ücrettir. Bu ücret, hesap sahibi tüketiciler için rahatsızlık verici bir durumdur. Birçok tüketici bu ücreti ödemek istemez. Bu nedenle hesap işletim ücreti almayan bankalara daha fazla talep vardır. Bu yazımızda Hangi Bankalar Hesap İşletim Ücreti Almaz? Sorusuna cevap vereceğiz.

Bankalar, tüketicilere sundukları vadesiz hesaplar üzerindeki işlemlere karşılık gider olarak hesap işletim ücreti talep ederler. Hesap işletim ücreti, bankanın kendi inisiyatifinde olan bir durumdur. Bazı bankalar müşterilerinden bu ücreti talep etmeyebilir. Hesap işletim ücreti almayan bankalar, her zaman tüketici tarafından daha çok tercih edilmektedir.

HANGİ BANKALAR HESAP İŞLETİM ÜCRETİ ALMAZ?

Bankaların geneli müşterilerinden hesap işletim ücreti talep etmekle birlikte bazı bankalar bu ücreti kesinlikle istemez. Hesap işletim ücreti talep etmeyen bankalar şu şekilde sıralanabilir;

  • Enpara
  • QNB Finansbank
  • CEPTETEB
  • Albaraka Türk Katılım Bankası
  • Türkiye Finans Katılım Bankası
  • Kuveyt Türk Katılım Bankası
  • ING

ENPARA HESAP İŞLETİM ÜCRETİ ALMIYOR

Enpara hesap işletim ücreti almayan bankalardan birisidir. Enpara, Türkiye’ nin ilk dijital bankacılık platformu olarak bilinir. Enpara’ nın herhangi bir şubesi bulunmamaktadır. Tamamen internet üzerinden hizmet veren bu banka, müşterilerinden de hesap işletim ücreti almayan bankalar arasındadır.

QNB FİNANSBANK HESAP İŞLETİM ÜCRETİ ALMIYOR

QNB Finansbank hesap işletim ücreti almayan bankalardan birisidir. QNB Finansbank, son dönemde müşterilerine verdiği hizmetlerde köklü değişiklikler gerçekleştiriyor. Bunlardan birisi de hesap işletim ücreti konusunda oldu. Finansbank, Card Finans Nakit Banka Kartı kullanan müşterilerinin hiçbir işlemine karşılık hesap işletim ücreti talep etmiyor.

CEPTETEB HESAP İŞLETİM ÜCRETİ ALMIYOR

CEPTETEB hesap işletim ücreti almayan bankalardan birisidir. TEB’ in dijital bankacılık uygulaması olarak bilinen CEPTETEB, tüm işlemleri internet üzerinden sunduğu için hesap işletim ücreti talep etmez. CEPTETEB, şube kaynaklı tüm masraflardan kurtulduğu için bu durumu müşterilerine de yansıtmaktadır.

ALBARAKA TÜRK KATILIM BANKASI HESAP İŞLETİM ÜCRETİ ALMIYOR

Albaraka Türk Katılım Bankası hesap işletim ücreti almayan bankalardan birisidir. Faizsiz bankacılık sistemi ile çalışan Albaraka Türk, bu konuda sektörünün öncülerinden olmakla birlikte müşterilerinin yaptıkları hiçbir işlem için herhangi bir ücret talep etmemektedir.

TÜRKİYE FİNANS KATILIM BANKASI HESAP İŞLETİM ÜCRETİ ALMIYOR

Türkiye Finans Katılım Bankası hesap işletim ücreti almayan bankalardan birisidir. Türkiye’ nin sayılı katılım bankalarından birisi olan Türkiye Finans, müşterilerinin hiçbir işlemine karşılık herhangi bir ücret talep etmeyen bankalar arasında yer almamaktadır.

KUVEYT TÜRK KATILIM BANKASI HESAP İŞLETİM ÜCRETİ ALMIYOR

Kuveyt Türk Katılım Bankası hesap işletim ücreti almayan bankalardan birisidir. Müşteri memnuniyetini ön planda tutan Kuveyt Türk, bu amaçla müşterilerinden hiçbir işlem karşılığında ücret talep etmemektedir.

ING HESAP İŞLETİM ÜCRETİ ALMIYOR

ING hesap işletim ücreti almayan bankalardan birisidir. dijital bankacılık sistemi olarak kullanılan ING, herhangi bir masraf yapmadığı için müşterilerinden de hesap işletim ücreti de dahil herhangi bir ücret talebinde bulunmamaktadır.

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ