Kredi Dayı
Hangi Bankalar Kredi Yapılandırması Yapar?
Yazar: - 01 Mart 2020
461
0

Kredi yapılandırması, bir banka müşterisinin mevcut borcunun taksitlerini ödemekte zorlanması durumunda banka ile görüşerek farklı bir faiz oranı üzerinden yeniden düzenlenmesidir. Günümüzde birçok kişi, kredi borcunu ödeyemediği için yapılandırma yoluna gitmektedir. Bu yazımızda Hangi Bankalar Kredi Yapılandırması Yapar sorusuna cevap vereceğiz.

Kredi yapılandırması, birçok banka tarafından sunulan fırsatlardan birisidir. Kredi borcunu ödemekte zorlanan kişilere yönelik olarak verilen bu kredi fırsatı sayesinde çok daha uygun taksitler halinde ödeme yapmak mümkündür.

KREDİ YAPILANDIRMASI NEDİR?

Kredi yapılandırması, bir bankadan kredi çekmiş olan kişinin kredi taksitini ödemekte zorlanması durumunda banka ile görüşerek krediyi yeniden taksitlendirmesi durumudur. Banka, kredi borcunu ödemekte zorlanan kişilerin borcunu yeni bir faiz oranı üzerinden yeniden hesaplayarak daha düşük taksitler halinde ayarlar.

Kredi yapılandırmasında sunulan faiz oranı normal faiz oranlarından daha farklıdır. Her banka, kredi yapılandırma işlemi için farklı bir faiz oranı belirlemektedir. Kredi yapılandırması için bankaların faiz oranlarını incelemek akıllıca olacaktır.

KREDİ YAPILANDIRMASI NASIL YAPILIR?

Kredi yapılandırması nasıl yapılır sorusuna şu şekilde cevap vermek mümkündür. Kredi yapılandırması, tamamen banka tarafından yapılan bir işlemdir. Kredisini yapılandırmak isteyen kişi, banka ile birebir iletişime geçmelidir.

Banka müşterisi, kredisini 90 gün boyunca ödeyemediği durumlarda yapılandırma kredisi talep edebilir. Kredi yapılandırılmasında vade sayısı uzatılarak ödenen taksit miktarının daha düşük olması sağlanmaktadır.

KREDİ YAPILANDIRMASINDA DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER NELERDİR?

Kredi yapılandırması yapmak isteyen bir kişinin dikkat etmesi gereken bazı noktalar bulunmaktadır. Kredi yapılandırmasında dikkat edilmesi gerekenlerin başında bankaların yapılandırma faizleri gelmektedir. Her banka farklı bir faiz oranı belirler. Bu nedenle en uygun faiz oranı ile yapılandırma sunan bankalar incelenmelidir.

Kredi yapılandırması her türlü kredide mümkündür. Kişi ister ihtiyaç kredisi çekmiş olsun, ister konut kredisi çekmiş olsun, ister taşıt kredisi çekmiş olsun yapılandırma hakkına sahiptir. Kredi yapılandırma işleminde geç kalmamak oldukça önemlidir. 90 günlük sürede ödeme yapamamış olan bir kişi mutlaka banka ile görüşerek yapılandırma talep etmelidir. Belirlenen süre geçirildiği takdirde müşteri yasal takip sürecine geçecektir.

HANGİ BANKALAR KREDİ YAPILANDIRMASI YAPAR?

Günümüzde birçok banka kredi yapılandırması fırsatı sunmaktadır. Hangi bankalar kredi yapılandırması yapar sorusuna şu şekilde cevap verilebilir;

  • Ziraat Bankası Kredi Yapılandırması
  • Vakıfbank Kredi Yapılandırması
  • İş Bankası Kredi Yapılandırması
  • Halkbank Kredi Yapılandırması
  • Garanti BBVA Kredi Yapılandırması
  • ING Kredi Yapılandırması
  • Yapı Kredi Bankası Kredi Yapılandırması

ZİRAAT BANKASI KREDİ YAPILANDIRMASI NASIL YAPILIR?

Ziraat Bankası kredi yapılandırması, banka ile görüşülerek yapılan işlemlerden birisidir. Ziraat Bankası, belirlediği faiz oranı üzerinden kredi yapılandırması gerçekleştirir. Bankanın kredi yapılandırma kararı tamamen kendi inisiyatifine kalmış bir durumdur. Ziraat Bankası üzerinden kredi yapılandırmadan önce mutlaka faiz oranlarını öğrenmek gerekir.

VAKIFBANK KREDİ YAPILANDIRMASI NASIL YAPILIR?

Vakıfbank kredi yapılandırması, taşıt, konut ve ihtiyaç kredileri için gerçekleştirilebilmektedir. Vakıfbank müşterileri kredi vadelerini uzatıp aylık taksit tutarlarını azaltarak kolayca yapılandırma işlemi gerçekleştirebilirler.

İŞ BANKASI KREDİ YAPILANDIRMASI NASIL YAPILIR?

İş Bankası kredi yapılandırması, ihtiyaç, taşıt ve konut kredileri için gerçekleştirilebilmektedir. İş Bankası üzerinden kredi yapılandırması ile taksitleri kolayca ödemek mümkündür. Yapılandırma işlemi için en yakın şubeye gitmek gerekir.

HALKBANK KREDİ YAPILANDIRMASI NASIL YAPILIR?

Halkbank kredi yapılandırması, her türlü kredi için yapılandırma yapan bankalardan birisidir. Halkbank üzerinden kredi yapılandırması yapıldığı zaman aylık ödemeler azalacağı için kişi daha kolay ödeme işlemini gerçekleştirir.

GARANTİ BBVA KREDİ YAPILANDIRMASI NASIL YAPILIR?

Garanti BBVA kredi yapılandırması, tüm kredi türleri için yapılandırma işlemi sunmaktadır. Banka ile görüşerek kolayca kredi yapılandırması yapılabilir. Garanti bankası kredi yapılandırması için güncel faiz oranlarını öğrenmek doğru olacaktır.

ING KREDİ YAPILANDIRMASI NASIL YAPILIR?

ING kredi yapılandırması, kredi borcunu 90 gün gerçekleştirmeyen müşterilere sunulan hizmetlerden birisidir. Kredisini ödemekte zorlanan kişiler, banka şubesine giderek kolayca yapılandırma işlemini gerçekleştirebilir.

YAPI KREDİ BANKASI KREDİ YAPILANDIRMASI NASIL YAPILIR?

Yapı Kredi Bankası kredi yapılandırması, her türlü kredi için sunulan hizmetlerden birisidir. Yapı Kredi müşterileri banka şubesine giderek görüşme yapabilir ve ödemekte zorlandığı kredi tutarını aylık olarak azaltarak daha kolay ödeme gerçekleştirebilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ