Kredi Dayı
Hangi Bankalar Yüzde Yüzüne Konut Kredisi Vermektedir?
Yazar: - 17 Aralık 2020
787
0

Bankalar konut kredisi verirken seçilen evin ekspertiz değerinin belirli bir yüzdeliği tutarında ödeme yaparlar. Kalan tutar ise kredi çeken kişinin kendi birikiminden karşılanır. Konut kredisinin bir kısmını kendi birikiminden ödemek, birikim yapmamış olan kişiler için büyük bir sıkıntı anlamına gelmektedir. Bu nedenle konut kredisi çekmek isteyen birçok kişi, evin yüzde yüzüne konut kredisi veren bankaları tercih etmek ister. Bu yazımızda Hangi Bankalar Yüzde Yüzüne Konut Kredisi Vermektedir. sorusuna cevap vereceğiz.

Konut kredisi başvurularında satın alınacak evin ücretinin %75’i oranda kredi alınabilir. Ancak kalan %25’lik kısım özellikle maddi durumu çok iyi olmayan aileler için büyük bir külfettir. Kredi çekmek isteyen kişiler, evin tamamı için kredi çekerek nakit para ihtiyacını ortadan kaldırmak isterler.

EVİN YÜZDE YÜZÜNE KONUT KREDİSİ ALMAK MÜMKÜN MÜ?

Alınmak istenen evin yüzde yüzüne konut kredisi almak elbette mümkündür. bankalar konut kredisi olarak genelde Mortgage kredi yöntemini uygular. Bu yöntemde satın alınacak olan evin bankaya teminat olarak gösterilmesi gerekir. yani konut kredisi ile ev alan kişi, evin borcu bitene kadar evi bankaya ipotek eder. bu şartlarda evin yüzde yüzüne kredi almak mümkündür.

Bunun yanı sıra günümüzde bazı bankalar konut kredisi olarak evin yüzde yüzüne kredi çıkmasını sağlamaktadır.

YÜZDE YÜZÜNE KONUT KREDİSİ VEREN BANKALAR HANGİLERİDİR?

Yüzde Yüzüne Konut Kredisi Veren Bankalar şu şekilde sıralanır;

  • Finansbank peşinatsız evin yüzde yüzüne konut kredisi
  • Akbank peşinatsız evin yüzde yüzüne konut kredisi
  • Yapı Kredi Bankası peşinatsız evin yüzde yüzüne konut kredisi
  • Garanti Bankası peşinatsız evin yüzde yüzüne konut kredisi

FİNANSBANK PEŞİNATSIZ EVİN YÜZDE YÜZÜNE KONUT KREDİSİ DETAYLARI

Finansbank peşinatsız evin yüzde yüzüne konut kredisi, evin ekspertiz değerinin tamamı kredi vermek karşılığında ipotek talep etmektedir. Finansbank üzerinden konut kredisi almak için öncelikle var olan bir evi ya da satın alınan evi ipotek ettirmek gerekir. İpotek karşılığında konut kredisi veren Finansbank, 20 yıl vadeli olarak seçilen evin tamamı için kredi ödemesi gerçekleştirir. Finansbank peşinatsız evin yüzde yüzüne konut kredisi almak için müşterilerin kredi başvurusunda bulunması ve ardından ekspertiz tarafından belirlenen ücret üzerinden konut kredisi almak için banka tarafından belirlenen belgeleri hazırlaması gerekmektedir.

AKBANK PEŞİNATSIZ EVİN YÜZDE YÜZÜNE KONUT KREDİSİ DETAYLARI

Akbank peşinatsız evin yüzde yüzüne konut kredisi, yeni evlenenler, peşinat ödemesi yapmak istemeyenler ve yeni çalışmaya başlamış olanlara yönelik olarak sunulmaktadır. Akbank üzerinden evin tamamına kredi almak mümkündür. Akbank peşinatsız evin yüzde yüzüne konut kredisi almak için müşterilerin bir evi ipotek göstermesi gerekir. Bu ipotek için var olan bir ev ya da satın alınacak ev gösterilebilir. Akbank, evin tamamına kredi kapsamında 240 ay vadeli olarak konut kredisi fırsatı sunulmaktadır.

YAPI KREDİ BANKASI PEŞİNATSIZ EVİN YÜZDE YÜZÜNE KONUT KREDİSİ DETAYLARI

Yapı Kredi Bankası peşinatsız evin yüzde yüzüne konut kredisi, tüm konut kredisi çekmek isteyen müşterilere sunulmaktadır. Normal şartlarda evin ücretinin %80’ lik kısmına verilen kredi, kampanya kapsamında evin ipotek gösterilmesi ile tamamına olacak şekilde verilmektedir. Yapı Kredi Bankası üzerinden evin yüzde yüzüne kredi alabilmek için olan bir evin ya da alınacak olan evin ipotek gösterilmesi gerekir.

GARANTİ BANKASI PEŞİNATSIZ EVİN YÜZDE YÜZÜNE KONUT KREDİSİ DETAYLARI

Garanti Bankası peşinatsız evin yüzde yüzüne konut kredisi, banka müşterilerine 240 aya varan vadelerle sunulmaktadır. Uzun vadeli ödeme seçeneği ile dikkat çeken bu krediden yararlanmak için ipotek göstermek gerekmektedir. İpotek kapsamında var olan bir başka ev ya da satın alınacak olan ev ipotek olarak gösterilebilir.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ