Kredi Dayı
İnşaat Tamamlama Kredisi Veren Bankalar Hangileridir?
Yazar: - 17 Mart 2021
64
0

İnşaatçılık ile uğraşan kişiler için maddi destek sağlayan bankalar, son olarak inşaat tamamlama kredisi vermeye başladılar. İnşaat tamamlama kredisi sayesinde girişilmiş bir inşaat işinin daha kolay tamamlanması ve bu dönemde maddi sıkıntı yaşanmaması sağlanmaktadır. Bu yazımızda İnşaat Tamamlama Kredisi Veren Bankalar Hangileridir? Sorusuna cevap vereceğiz.

İnşaat tamamlamak isteyen müteahhitler için birçok banka tarafından inşaat tamamlama kredisi verilmektedir. İnşaat tamamlama kredisi başvurusunda bulunacak olan kişilerin öncelikle bankaların belirlemiş olduğu şartlara uygun olması gerekmektedir.

İNŞAAT TAMAMLAMA KREDİSİ BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

İnşaat Tamamlama Kredisi başvuru şartları şu şekilde sıralanır;

  • İnşaatın en az %70 oranda bitmiş olması
  • Başvuru sahibinin Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması
  • Başvuru sahibinin gelir belgesine sahip olması

Başvuruda bulunacak olan kişilerin başvuru sırasında T.C. kimlik numarası bulunan kimlik belgesi sunması gerekmektedir. Maaş bordrosu da başvuru sırasında istenen belgelerden birisidir.

İNŞAAT TAMAMLAMA KREDİSİ VEREN BANKALAR HANGİLERİDİR?

İnşaat Tamamlama Kredisi Veren Bankalar şu şekilde sıralanır;

  • Ziraat Bankası
  • Vakıfbank
  • Halkbank
  • Akbank
  • İş Bankası
  • Şekerbank

ZİRAAT BANKASI İNŞAAT TAMAMLAMA KREDİSİ NASIL ALINIR?

Ziraat Bankası inşaat tamamlama kredisi veren bankalardan birisidir. Ziraat Bankası, müşterilerine “Bir Tuğla da Bizden” adı ile inşaat kredisi sunmaktadır. Ziraat Bankası üzerinden yapılacak başvurularda inşaatı en az %70 oranda tamamlanmış olan inşaatlara 10 yıl vadeli olarak kredi verilmektedir. Banka inşaatı kredi boyunca ipotek almakta ve ipoteğin yeterli olmadığı durumlarda ilave teminat talep edilmektedir.

VAKIFBANK İNŞAAT TAMAMLAMA KREDİSİ NASIL ALINIR?

Vakıfbank inşaat tamamlama kredisi veren bankalardan birisidir. Vakıfbank, müşterilerine “Hızlı Bitirme Kredisi” adı ile inşaat kredisi sunmaktadır. Ziraat Bankası üzerinden yapılacak başvurularda inşaatı en az %80 oranda tamamlanmış olan inşaatlara 10 yıl vadeli olarak kredi verilmektedir. Banka inşaatı kredi boyunca ipotek almakta ve ipoteğin yeterli olmadığı durumlarda ilave teminat talep edilmektedir.

HALKBANK İNŞAAT TAMAMLAMA KREDİSİ NASIL ALINIR?

Halkbank inşaat tamamlama kredisi veren bankalardan birisidir. Halkbank, müşterilerine “Halkbank İnşaat Tamamlama Kredisi” adı ile inşaat kredisi sunmaktadır. Halkbank üzerinden yapılacak başvurularda inşaatı en az %80 oranda tamamlanmış olan inşaatlara 10 yıl vadeli olarak kredi verilmektedir. Banka inşaatı kredi boyunca ipotek almakta ve ipoteğin yeterli olmadığı durumlarda ilave teminat talep edilmektedir.

AKBANK İNŞAAT TAMAMLAMA KREDİSİ NASIL ALINIR?

Akbank inşaat tamamlama kredisi veren bankalardan birisidir. Akbank, müşterilerine “Akbank İnşaat Tamamlama Kredisi” adı ile inşaat kredisi sunmaktadır. Akbank üzerinden yapılacak başvurularda inşaatı en az %70 oranda tamamlanmış olan inşaatlara 10 yıl vadeli olarak kredi verilmektedir. Banka inşaatı kredi boyunca ipotek almakta ve ipoteğin yeterli olmadığı durumlarda ilave teminat talep edilmektedir.

İŞ BANKASI İNŞAAT TAMAMLAMA KREDİSİ NASIL ALINIR?

İş Bankası inşaat tamamlama kredisi veren bankalardan birisidir. İş Bankası, müşterilerine “İş Bankası İnşaat Tamamlama Kredisi” adı ile inşaat kredisi sunmaktadır. İş Bankası üzerinden yapılacak başvurularda inşaatı en az %70 oranda tamamlanmış olan inşaatlara 10 yıl vadeli olarak kredi verilmektedir. Banka inşaatı kredi boyunca ipotek almakta ve ipoteğin yeterli olmadığı durumlarda ilave teminat talep edilmektedir.

ŞEKERBANK İNŞAAT TAMAMLAMA KREDİSİ NASIL ALINIR?

Şekerbank inşaat tamamlama kredisi veren bankalardan birisidir. Şekerbank, müşterilerine “Şekerbank İnşaat Tamamlama Kredisi” adı ile inşaat kredisi sunmaktadır. Şekerbank üzerinden yapılacak başvurularda inşaatı en az %60 oranda tamamlanmış olan inşaatlara 10 yıl vadeli olarak kredi verilmektedir. Banka inşaatı kredi boyunca ipotek almakta ve ipoteğin yeterli olmadığı durumlarda ilave teminat talep edilmektedir.

 

 

 

 

 

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ