Kredi Dayı
İpotekli Kredi Veren Bankalar Hangileridir?
Yazar: - 01 Mart 2020
450
0

Kredi çeken kişiler, bankalarda düzenli ödeme yapmadıkları zaman yasal takip ve kara liste durumları ile karşılaşırlar. Yasal takip sürecine ve kara listeye girmiş olan kişiler kredi çekmekte büyük sıkıntı yaşarlar. Bu kişilerin kredi çekmesi için ipotek göstermesi gerekir. Bu yazımızda İpotekli Kredi Veren Bankalar Hangileridir sorusuna cevap vereceğiz.

Kredi çekmek için kişilerin bazı kriterlere uygun olması gerekir. Bu kriterlerin başında kişinin düzenli ödeme yapması gelir. Kredi çeken bir banka müşterisi düzenli ödeme yapmazsa bir süre sonra yasal takip süreci başlar ve müşteri bankanın kara listesine alınır. Kara listede olan kişilerin kredi çekebilmesinin tek yolu ipotek göstermektir.

İPOTEKLİ KREDİ VEREN BANKALAR HANGİLERİDİR?

İpotek karşılığında kredi fırsatı birçok banka tarafından sunulmaktadır. Bankalar, sorunlu müşterilerinin kredi ihtiyaçlarını karşılarken kendilerini güvene almak ister. İpotekli Kredi Veren Bankalar Hangileridir sorusuna şu şekilde cevap verilebilir;

  • Ziraat Bankası
  • Garanti Bankası
  • Vakıfbank
  • TEB
  • Halkbank
  • Denizbank
  • HSBC
  • Türkiye İş Bankası
  • QNB Finansbank

ZİRAAT BANKASI İPOTEKLİ KREDİ NASIL ALINIR?

Ziraat Bankası ipotekli kredi, 60 ay vadeli olarak sunulmaktadır. Banka müşterisinin ipotek göstereceği gayrimenkulün ekspertiz değerinin %80’i oranında kredi verilmektedir. Bu oran imarlı arsalar için %50, iş yerleri için %75 olarak belirlenmiştir. Ziraat Bankası ipotekli kredi alan kişilere hayat, konut ve deprem sigortası yapılır.

GARANTİ BANKASI İPOTEKLİ KREDİ NASIL ALINIR?

Garanti Bankası ipotekli kredi, evini ipotek olarak gösterilenlere verilmektedir. Evini gösterene Mortgage adı ile sunulan bu kredi kapsamında 60 ay vadeli kredi çekmek mümkündür. Garanti Bankası üzerinden ipotekli kredi çekebilmek için ipotek edilecek konutun kredi sahibine ait olması gerekir.

VAKIFBANK İPOTEKLİ KREDİ NASIL ALINIR?

Vakıfbank ipotekli kredi, yüksek tutarlı nakit ihtiyaçları için sunulmaktadır. 48 ay vadeli olarak sunulan bu kredi ister aylık ister 3 aylık olacak şekilde ödenebilir. İpotekli kredi çeken kişilere hayat sigortası yapılmaktadır. Vakıfbank ipotekli kredi çekmek için ipotek gösterilen gayrimenkulün %80’i oranda kredi sunulmaktadır.

TEB İPOTEKLİ KREDİ NASIL ALINIR?

TEB ipotekli kredi, uygun faiz oranları ile sunulan kredilerden birisidir. TEB üzerinden ipotekli kredi çekerken ipotek edilen evin ekspertiz değerinin %60’ı oranında kredi verilmektedir. TEB ipotekli kredi başvurusu için banka şubesiyle birlikte internet bankacılığı üzerinden de başvuruda bulunmak mümkündür.

HALKBANK İPOTEKLİ KREDİ NASIL ALINIR?

Halkbank ipotekli kredi, ev ipoteği karşılığında verilen kredidir. Mortgage yasası kapsamında Halkbank üzerinden kredi çekmek isteyenlere ipotek gösterdikleri evin ekspertiz değerinin %80’i oranında kredi verilir. En fazla 48 ay vadeli kredi sunan Halkbank, ödemeleri aylık olarak talep etmektedir.

DENİZBANK İPOTEKLİ KREDİ NASIL ALINIR?

Denizbank ipotekli kredi, 48 aya Varan vadeler ile sunulmaktadır. Ev teminatı ile verilen bu kredide evin ekspertiz değerinin %80’i oranında kredi çekmek mümkündür. Uygun faiz oranları ile kredi veren Denizbank’a şubeler üzerinden başvuruda bulunulabilir.

HSBC İPOTEKLİ KREDİ NASIL ALINIR?

HSBC ipotekli kredi, ev ipoteği ile sunulan kredidir. 60 aya varan vadelerle sunulan bu kredi kapsamında uygun faiz oranları ile kredi sunulmaktadır. HSBC ipotekli kredi başvurusu sırasında müşterilerin gelir belgesi, kimlik, ipotek edilecek evin tapusunun fotokopisi ve fatura gibi belgeleri teslim etmek gerekir.

TÜRKİYE İŞ BANKASI İPOTEKLİ KREDİ NASIL ALINIR?

Türkiye İş Bankası ipotekli kredi, müşterinin sahip olduğu evi ipotek göstermesine karşılık verilmektedir. İş Bankası üzerinden ipotekli kredi verirken evin ekspertiz değerinin %50’i oranda ödeme yapılır. Uzun vadeler ve uygun faiz oranları ile sunulan ipotekli kredi, şubeler üzerinden başvuru ile alınabilmektedir.

QNB FİNANSBANK İPOTEKLİ KREDİ NASIL ALINIR?

QNB Finansbank ipotekli kredi, evini ipotek eden müşterilere sunulmaktadır. 120 ay vadeli olarak sunulan bu kredi üzerinden 1.000.000 TL’ye kadar kredi almak mümkündür. ipotekli kredide ipotek olarak gösterilen evin ekspertiz değerinin %75’i, arsanın ise %50’si oranda kredi çekmek mümkündür.

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ