Kredi Dayı
Kamu Bankalarından Düşük Faiz Oranlı Konut Kredisi Kampanya Sinyali Geldi!
Yazar: - 26 Temmuz 2021
102
0

Kamu bankaları, vatandaşların ihtiyaçlarını kolayca karşılamaları, uygun fiyatlara ev ve araba sahibi olmalarını sağlamak için düzenli olarak kredi kampanyaları hazırlıyor. Kamu bankalarından bu sefer ev sahibi olmak isteyenler için düşük faizli konut kredisi sinyali geldi. Bu yazımızda Kamu Bankalarından Düşük Faiz Oranlı Konut Kredisi Kampanya Sinyali Geldi! Başlığının detaylarını anlatacağız.

Türkiye’ nin en büyük kamu bankaları olan Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank cephesinden yeni bir kredi kampanyası haberi geldi. Kampanya kapsamında konut kredisi başvurusunda bulunmak isteyen tüketicilere uygun faiz oranı ile kredi çekme şansı verilecek.

KAMU BANKALARINDAN DÜŞÜK FAİZ ORANLI KONUT KREDİSİ KAMPANYASI NEDİR?

Kamu Bankalarından Düşük Faiz Oranlı Konut Kredisi Kampanyası, Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank ‘ın müşterilerinin kolayca ev sahibi olabilmelerini sağlamak adına hazırlanmış bir kampanyadır.

Kampanya kapsamında söz konusu kamu bankaları üzerinden kredi başvurusunda bulunacak olan tüketiciler uygun faiz oranları üzerinden kredi çekebilecekler. Kamu Bankalarından Düşük Faiz Oranlı Konut Kredisi Kampanyası kapsamında ikinci el konut almak isteyen tüketicilere %0,64 faiz oranı, sınıf konut almak isteyenlere ise %0,74 faiz oranı üzerinden konut kredisi çekme hakkı verilecek.

KAMU BANKALARINDAN DÜŞÜK FAİZ ORANLI KONUT KREDİSİ KAMPANYASI BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Kamu Bankalarından Düşük Faiz Oranlı Konut Kredisi Kampanyası başvurusunda bulunmak isteyen tüketiciler, seçtikleri bankanın şubeleri üzerinden başvuru işlemlerini kolaylıkla gerçekleştirebilecekler.

Konut kredisi başvurusu için bankanın talep edeceği belgeleri hazırlayan tüketiciler, bu belgeler ile en yakın banka şubesine giderek başvuru işlemlerini tamamlayabilecekler. Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank cephesinden gelen haberlere göre üç kamu bankası kısa bir süre içerisinde konut kredisi faiz oranlarını oldukça uygun düzeylere çekecekler.

KAMU BANKALARINDAN DÜŞÜK FAİZ ORANLI KONUT KREDİSİ KAMPANYASI HESAPLAMASI NASIL YAPILIR?

Kamu Bankalarından Düşük Faiz Oranlı Konut Kredisi Kampanyası kapsamında bankalar henüz kredi faiz oranlarını alta çekmiş değil. Kısa vadede Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank tarafından yapılan açıklama ile birlikte kredi faiz oranlarının geri çekilmesi bekleniyor.

Kamu Bankalarından Düşük Faiz Oranlı Konut Kredisi Kampanyası öncesinde üç kamu bankasının güncel faiz oranları ile konut kredisi hesaplaması ise şu şekilde yapılıyor;

ZİRAAT BANKASI KONUT KREDİSİ HESAPLAMASI NASIL YAPILIR?

Ziraat Bankası konut kredi kampanyası hazırlayan bankalardan birisidir. Şu anda güncel olarak %1,37 faiz oranı üzerinden konut kredisi sunmaktadır. Yapılan son düzenleme ile birlikte ikinci el konutlar için %0,64, sıfır konutlar için %0,74 faiz oranı üzerinden hesaplama yapılmaya başlayacaktır.

Ziraat bankası konut kredisi hesaplaması şu şekilde yapılır; (150 bin TL için)

 • Kredi türü: Konut kredisi
 • Kredi tutarı: 150 bin TL
 • Kredi vadesi: 10 yıl
 • Kredi faiz oranı: %1,37
 • Aylık taksit ödeme tutarı: 2,554 TL
 • Toplam geri ödeme tutarı: 308,164 TL

VAKIFBANK KONUT KREDİSİ HESAPLAMASI NASIL YAPILIR?

 Vakıfbank konut kredi kampanyası hazırlayan bankalardan birisidir. Şu anda güncel olarak %1,37 faiz oranı üzerinden konut kredisi sunmaktadır. Yapılan son düzenleme ile birlikte ikinci el konutlar için %0,64, sıfır konutlar için %0,74 faiz oranı üzerinden hesaplama yapılmaya başlayacaktır.

Vakıfbank konut kredisi hesaplaması şu şekilde yapılır; (150 bin TL için)

 • Kredi türü: Konut kredisi
 • Kredi tutarı: 150 bin TL
 • Kredi vadesi: 10 yıl
 • Kredi faiz oranı: %1,37
 • Aylık taksit ödeme tutarı: 2,554 TL
 • Toplam geri ödeme tutarı: 308,682 TL

HALKBANK KONUT KREDİSİ HESAPLAMASI NASIL YAPILIR?

 Halkbank konut kredi kampanyası hazırlayan bankalardan birisidir. Şu anda güncel olarak %1,37 faiz oranı üzerinden konut kredisi sunmaktadır. Yapılan son düzenleme ile birlikte ikinci el konutlar için %0,64, sıfır konutlar için %0,74 faiz oranı üzerinden hesaplama yapılmaya başlayacaktır.

Halkbank konut kredisi hesaplaması şu şekilde yapılır; (150 bin TL için)

 • Kredi türü: Konut kredisi
 • Kredi tutarı: 150 bin TL
 • Kredi vadesi: 10 yıl
 • Kredi faiz oranı: %1,38
 • Aylık taksit ödeme tutarı: 2,565 TL
 • Toplam geri ödeme tutarı: 309,899 TL

 

 

 

 

 

 

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ