Kredi Dayı
Kara Listede Olanlara Kredi Veren Bankalar Hangileridir?
Yazar: - 19 Şubat 2020
4.101
2

Kara listede olmak bir banka müşterisi için düşebileceği en kötü durumlardan birisidir. Kara listeye borcunu ödemeyen ve yasal takip sürecine girenler eklenir. Bu kişilere bankalar güvenilmez kişi olarak baktıklarından bankacılık ile ilgili hiçbir işlemi yapma şansları olmaz. Ancak kara listede olsa da kredi veren bankalar elbette vardır. Bu yazımızda Kara Listede Olanlara Kredi Veren Bankalar Hangileridir sorusuna cevap vereceğiz.

Bankacılık sektörü hemen her vatandaşa kapılarını açmaktadır. Banka müşterileri her türlü işlemi sorunsuz yapabilirler. Bunun için elbette temiz bir sicile ve yüksek kredi notuna sahip olmaları gerekir. Bir bankadan kredi çekmiş ancak ödemeleri düzensiz olan ya da uzun zaman hiç ödeme yapmayan kişiler, bir süre sonra bankaların kara listesine girerler.

KARA LİSTE NEDİR?

Kara liste, bankacılık sektöründe en kötü müşterilerin bir arada toplandığı listedir. Kara listede hemen her bankanın müşterilerini bulmak mümkündür. Bankacılık işlemi yapmış, kredi çekmiş ya da kredi kartı almış ancak ödemelerini düzenli yapmamış olan kişiler, bir süre sonra yasal takip sürecine düşerler. Yasal takip sürecinde olan bir kişi icralık duruma geldiği anda kara listeye eklenir.

Kara liste, bankaların güvenilmez müşterilerinin yer aldığı listedir. Bu nedenle kara listede yer alan kişilerle hiçbir banka çalışmak istemez. Bankacılık başvuruları her zaman olumsuz olarak sonuçlanır.

KARA LİSTEDE OLANLARA KREDİ VEREN BANKA VAR MIDIR?

Kara listede yer alan kişiler bankalar ile kolay kolay hiçbir iş yapamaz. Bu kişilere kredi çıkmaz, kredi kartı verilmez. Bu nedenle kara listeye düşen kişiler çok daha fazla mağduriyet yaşamaya başlarlar. Kara listede olanlara birçok banka sırtını dönse de kredi imkanı sunan bankalar da bulunmaktadır.

Kara listede olanlara kredi veren banka var mıdır sorusuna elbette ki evet şeklinde cevap verilebilir. Bazı bankalar, kefil ve teminat karşılığında kara listede olan kişilere kredi vermeyi uygun görmektedir.

KARA LİSTEDE OLANLARA KREDİ VEREN BANKALAR HANGİLERİDİR?

Kara Listede Olanlara Kredi Veren Bankalar şu şekilde sıralanır;

 • Ziraat Bankası
 • Odeabank
 • Akbank
 • Aktif Bank
 • Burgan Bank

ZİRAAT BANKASI KARA LİSTEDE OLANLARA HANGİ ŞARTLARDA KREDİ VERİR?

Ziraat Bankası kara listede olanlara kredi verme işlemi genel olarak yeniden yapılandırma yönünde olmaktadır. Devlet bankası olan Ziraat Bankası, borç transferi ile kara listede olan kişilerin uygun faiz oranları ve 60 ay vadeli olarak kredi yapılandırması yapmasına izin verir. Ziraat bankası kredi yapılandırma fırsatından yararlanmak için yasal takibe düşmemiş, icralık olmamış olmak önemlidir. Borcunu ödeyemeyen kişilerin hemen başvuruda bulunması akıllıca olacaktır.

ODEABANK KARA LİSTEDE OLANLARA HANGİ ŞARTLARDA KREDİ VERİR?

Odeabank kara listede olanlara kredi verme işlemi genel olarak zor durumda olan banka müşterilerine yönelik olarak verilmektedir. 60 aya varan vade oranları ile sunulan kredi fırsatından sicili kötü olan kişiler yararlanabilir. Müşteri kitlesi henüz çok geniş olmayan Odeabank, daha fazla müşteri sahibi olabilmek adına kara listede olanlara destek sunmaktadır.

AKBANK KARA LİSTEDE OLANLARA HANGİ ŞARTLARDA KREDİ VERİR?

Akbank kara listede olanlara kredi verme işlemi kefil ya da teminat karşılığında verilmektedir. Kara listede olan bir kişi sunduğu teminat karşılığında kolayca kredi kullanma hakkına sahip olacaktır. Akbank üzerinden kredi çekmek isteyen kara listedeki müşteriler, kısa sürede kredi alarak sıkıntılarından kurtulabilirler.

AKTİF BANK KARA LİSTEDE OLANLARA HANGİ ŞARTLARDA KREDİ VERİR?

Aktif Bank kara listede olanlara kredi verme işlemini en çok gerçekleştiren bankalardan birisidir. N Kolay Kredi adı altında ihtiyaç sahiplerini zor durumdan kurtaran Aktif Bank, 60 aya varan vade fırsatları ile kredi sunmaktadır. İnternet üzerinden başvuru hakkı veren Aktif Bank, kısa sürede krediyi onaylamaktadır.

BURGAN BANK KARA LİSTEDE OLANLARA HANGİ ŞARTLARDA KREDİ VERİR?

Burgan Bank kara listede olanlara kredi verme işlemi belgesiz ve kefilsiz olarak gerçekleştirilir. İnternet üzerinden hızlı kredi veren Burgan Bank, 60 aya varan vadelerle geri ödeme şansı sunmaktadır. Burgan Bank’a başvuruda bulunan kara listedeki müşteriler kısa sürede kredilerini alacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Toplam 2 Yorum Var)
 1. DÜNDAR dedi ki:

  Ben kredi başvuruyorum ama alamıyorum bana yardım eder mısınız acaba

 2. atila topiu dedi ki:

  ben bas vuruyorum fakat nedense alamıyorum artı esnafım gine

BİR YORUM YAZ