Kredi Dayı
Kefilsiz Kredi Veren Bankalar Hangileridir?
Yazar: - 18 Ocak 2020
6.141
0

Bankalar, kredi için başvuruda bulunan kişilerden öncelikle kefil talep edebilir. Kefil talebi, kişinin kredi notunun düşük olması ya da yüksek tutarda kredi çekmek istemesi durumunda talep edilir. Ancak bazı bankalar, şartlar ne olursa olsun kefil talebinde bulunmazlar. Bu yazımızda Kefilsiz Kredi Veren Bankalar Hangileridir sorusuna cevap vereceğiz.

Bankalar, tüketicilere birçok kredi seçeneği sunar. Kişiler istekleri doğrultusunda kredi başvurusunda bulunarak bankadan nakit para alabilirler. Ancak bazı durumlarda bankalar kredi başvurusu yapan kişilerden kefil talep edebilir. Kefil bulmak günümüzde oldukça sıkıntılı durumlardan birisi olduğu için birçok kişi kefil talep etmeyen bankaları daha çok tercih etmektedir.

KEFİLSİZ KREDİ VEREN BANKALAR HANGİLERİDİR?

Ülkemizde kefilsiz kredi veren 5 farklı banka bulunmaktadır. bu bankalardan çekilecek tüm kredi türleri için kefil sunmak gerekmemektedir. Kefilsiz Kredi Veren Bankalar şu şekilde sıralanır;

  • TEB
  • Aktif Bank
  • Enpara
  • Odeabank
  • ING Bank

TEB KEFİLSİZ KREDİ NASIL ALINIR?

TEB kefilsiz kredi, müşterilerine oturdukları yerden hiçbir işlem yapmaya gerek kalmadan sunulmaktadır. TEB üzerinden 50 bin TL’ ye kadar kredi çekmek mümkündür. Dijital Bankacılık sistemi olarak bilinen TEB, kredi başvurularını internet üzerinden almaktadır. TEB kefilsiz kredi seçeneklerinden yararlanmak isteyen müşteriler, TEB resmi internet sitesine girerek kısa sürede kredi başvurusunda bulunabilir. TEB sitesinden yapılan kredi başvurularına 3 dakika içerisinde yanıt verilmektedir. Bankanın kredilerini 60 ay vadeli olarak kullanmak mümkündür.

AKTİF BANK KEFİLSİZ KREDİ NASIL ALINIR?

Aktif Bank kefilsiz kredi, N Kolay Kredi adı ile sunulmaktadır. Aktif Bank müşterilerine bankaya gitmeden kredi başvurusu yapabilme fırsatı sunar. Uygun faiz oranları ile sunulan krediye başvurmak için müşterilerin Aktif Bank internet sitesine girmesi ve başvuru formunu doldurması gerekir. Aktif bank kefilsiz kredi için 3 – 60 ay arası vadeli olarak sunulmaktadır. İnternet üzerinden yapılan başvuruda kredinin kaç ay vadeli olarak ödeneceği müşteri tarafından seçilebilir. Başvuru yapan kişi Aktif Bank müşterisi ise kredisi hemen hesabına gönderilecektir.

ENPARA KEFİLSİZ KREDİ NASIL ALINIR?

Enpara kefilsiz kredi, herhangi bir belge ya da masrafa gerek olmadan hemen çekilebilen kredilerden birisidir. Uygun faiz oranları ile kefilsiz kredi veren Enpara, 3 – 60 ay vadeli olarak kredi fırsatları sunmaktadır. Kredinin onaylanması durumunda herhangi bir dosya masrafı ya da tahsis ücreti talep edilmeyecektir. Enpara kefilsiz kredi başvurusu, resmi internet sitesi üzerinden gerçekleştirilebilir.

ODEABANK KEFİLSİZ KREDİ NASIL ALINIR?

Odeabank kefilsiz kredi, Nakit Hazır Kredi adı altında sunulmaktadır. Banka üzerinden 15 bin TL’ye kadar kefilsiz kredi alınabilir. Bu rakamın üzerindeki kredi taleplerinde banka kefil şartı sunabilir. Odeabank kredisi 60 ay vadeli olarak sunulmaktadır. Kredi çekerken herhangi bir sigorta kesintisi ya da tahsis bedeli talep edilmez.

ING BANK KEFİLSİZ KREDİ NASIL ALINIR?

ING Bank kefilsiz kredi, herhangi bir evrak ya da kefil talebi olmadan sunulan kredi türüdür. ING bank 5 bin TL’ye kadar olan kredileri kefilsiz olarak vermektedir. İnternet sitesi üzerinden yapılabilen kredi başvurularında uygun faiz oranları ve 60 ay vade sunulmaktadır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ