Kredi Dayı
Kırmızı Kalem Yiyenlere 1,16 Faizli 60 Ay Vadeli Kredi
Yazar: - 27 Şubat 2020
486
0

Günümüzde birçok kişi kırmızı kalem yediği için bankacılık işlemlerini yapmakta zorlanır. Kırmızı kalem, bir banka müşterisinin kullandığı kredi ya da kredi kartının ödemesini yasal takibe düşene kadar yapmaması durumudur. Kırmızı kalem yiyenler, bankacılık işlemlerinde oldukça zorlanırlar. Bu yazımızda Kırmızı Kalem Yiyenlere 1,16 Faizli 60 Ay Vadeli Kredi hakkında bilgi vereceğiz.

Bankacılık sektöründe özellikle son yıllarda sıklıkla duyulan terimlerden birisi de kırmızı kalem yemektir. Kırmızı kalem yiyen bir banka müşterisi, ödemesini yapamamış ve yasal takip sürecine girmiş demektir.

KIRMIZI KALEM YEMEK NEDİR?

Kırmızı kalem yemek, bir banka müşterisinin bankadan aldığı kredi ya da kredi kartına düzenli ödeme yapmaması ve bu süreyi 90 güne tamamlaması ile yasal takibe düşmesiyle birlikte gelişen durumdur. Kırmızı kalem yiyen banka müşterilerinin bilgilerinin üzeri kırmızı bir çizgiyle işaretlenir. Bankalar, ekranlarında bu müşteriyi görüntülediklerinde üzerindeki kırmızı kalemden sorun olduğunu anlayabilirler.

Kırmızı kalem yiyen bir kişiye kredi çıkması oldukça zordur. Bankalar, kırmızı kalem yemiş olan kişilerden kredi için kefil ya da teminat talebinde bulunurlar. Kefil ya da teminat göstermeyen müşterilerin kredi çekmesi oldukça güçtür.

KIRMIZI KALEM YİYEN KİŞİLERE KREDİ ÇIKAR MI?

Kırmızı kalem yiyen kişiler, henüz bankaların kara listesine eklenmemiş demektir. Bu kişiler için sadece ödeme sıkıntısı çıkardığı söylenebilir. Kırmızı kalem yiyen kişi avukatlık olmamıştır, icra işlemleri başlamamıştır. Sadece borcunu çok geciktirdiği için yasal takip sürecinin başındadır. Bu nedenle kırmızı kalem yiyen kişilere kredi çıkması belirli şartlar dahilinde mümkün olacaktır.

Kırmızı kalem yemiş bir kişi, kredi çekmek için bir kefil gösterebilir. Kefilin olmaması durumunda üzerine kayıtlı evi, arabası ya da tarlası varsa bunları teminat olarak göstererek de kredi çekme şansına sahip olur. Kırmızı kalem yemiş olan bir kişinin kredi çekebilmesi için asla icralık durumunun olmaması gerekir.

KIRMIZI KALEM YİYENLERE 1,16 FAİZLİ 60 AY VADELİ KREDİ VEREN BANKALAR HANGİLERİDİR?

Kırmızı Kalem Yiyenlere 1,16 Faizli 60 Ay Vadeli Kredi veren bazı bankalar bulunmaktadır. Söz konusu bankalar, müşterilerin belirlenen şartları yerine getirmesi durumunda krediye onay vermektedir. Kırmızı Kalem Yiyenlere 1,16 Faizli 60 Ay Vadeli Kredi veren bankalar şu şekilde sıralanır;

  • Ziraat Bankası
  • Akbank
  • Türkiye İş Bankası
  • Vakıfbank

ZİRAAT BANKASI KIRMIZI KALEM YİYENLERE 1,16 FAİZLİ 60 AY VADELİ KREDİ NASIL ALINIR?

Ziraat Bankası Kırmızı Kalem Yiyenlere 1,16 Faizli 60 Ay Vadeli Kredi almak için bir teminat gösterilmesi gerekmektedir. İpotekli ihtiyaç kredisi veren Ziraat Bankası, teminat göstermesi karşılığında 99 bin TL’ ye kadar kredi alma şansına sahip olur. Ziraat Bankası ipotekli ihtiyaç kredisi çekmenin tek yolu, en yakın banka şubesine gitmektir. Bankanın internet bankacılığı ya da mobil bankacılığı üzerinden yapılan başvurular, standart ihtiyaç kredisi kapsamında değerlendirmeye alınacağı için onaylanması mümkün değildir.

AKBANK KIRMIZI KALEM YİYENLERE 1,16 FAİZLİ 60 AY VADELİ KREDİ NASIL ALINIR?

Akbank Kırmızı Kalem Yiyenlere 1,16 Faizli 60 Ay Vadeli Kredi almak için teminat gösterilmesi gerekmektedir. Akbank ‘ da aynı Ziraat Bankası gibi 99 bin TL’ye kadar kredi sunmaktadır. Ancak Akbank’ın talep ettiği evraklar biraz daha fazla olacaktır. Akbank ipotekli ihtiyaç kredisi başvurusu sadece Akbank şubelerinden gerçekleştirilebilir.

TÜRKİYE İŞ BANKASI KIRMIZI KALEM YİYENLERE 1,16 FAİZLİ 60 AY VADELİ KREDİ NASIL ALINIR?

Türkiye İş Bankası Kırmızı Kalem Yiyenlere 1,16 Faizli 60 Ay Vadeli Kredi almak için teminat göstermek gerekmektedir. Türkiye İş Banası ipotekli ihtiyaç kredisini diğer bankalardan ayıran en büyük özellik, kredi için bir üst limitin belirlenmemiş olmasıdır. Banka müşterileri kırmızı kalem yese dahi teminat göstererek istedikleri tutarda kredi için başvuruda bulunabilirler.

VAKIFBANK KIRMIZI KALEM YİYENLERE 1,16 FAİZLİ 60 AY VADELİ KREDİ NASIL ALINIR?

Vakıfbank Kırmızı Kalem Yiyenlere 1,16 Faizli 60 Ay Vadeli Kredi almak için teminat göstermek gerekmektedir. Vakıfbank ipotekli ihtiyaç kredisi 50 bin TL’ ye kadar kullanılabilir. Kırmızı kalem yemiş olan banka müşterileri, kendilerinden talep edilen evrakları hazırlayarak en yakın Vakıfbank şubesi üzerinden başvuru işlemini kolaylıkla gerçekleştirebilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ