Kredi Dayı
Kovid-19 Sebebiyle Bankalardan Tüketiciye Kredi Desteği
Yazar: - 24 Mart 2020
4.284
0

Kovid – 19, Türkiye’de etkili olmaya başladı. Hasta sayısının her geçen gün arttığı ülkemizde hemen her alanda gerekli önlemler alınmaya devam ediyor. Bu kapsamda bankalar da üzerine düşen görevleri bir bir yerine getirmeye başladı. Bu yazımızda Kovid-19 Sebebiyle Bankalardan Tüketiciye Kredi Desteği ile ilgili detayları anlatacağız.

Corona virüs salgını tüm dünyayı esir almış durumda. Kısa bir süre önce ülkemizde de etkili olmaya başlayan Kovid – 19, birçok önlemin alınmasına neden oldu. Her gün alınan yeni önlemler hakkında bilgi verilmeye devam ediyor. Alınan önlemlerin bir kısmı da ekonomik yönden oldu.

KOVİD-19 SEBEBİYLE BANKALARDAN TÜKETİCİYE KREDİ DESTEĞİ

Bankalar, kovid – 19 salgını nedeniyle mağduriyet yaşayan müşterilerinin haklarını korumak ve bu dönemi sıkıntısız atlatmalarını sağlamak amacıyla bir dizi düzenlemeler yapmaya başladı. Yapılan bu düzenlemelerin temel amacı tüketiciye destek sağlamak.

Kovid-19 Sebebiyle Tüketiciye Kredi Desteği veren bankalar şu şekilde sıralanıyor;

  • Ziraat Bankası
  • Vakıfbank
  • Halkbank
  • Türkiye İş Bankası
  • Ziraat Katılım Bankası
  • Vakıf Katılım Bankası

ZİRAAT BANKASI KOVİD – 19 SEBEBİYLE VERİLEN TÜKETİCİ KREDİ DESTEĞİ NEDİR?

Ziraat Bankası Kovid – 19 sebebiyle tüketici kredi desteği veren bankalardan birisi oldu. Ziraat Bankası, ödeme sorunu yaşayan banka müşterilerinin mevcut kredilerinin 6 aya kadar ödemesiz olarak uzatılması kararı aldı. Bunun yanı sıra turizm gibi dönemsel faaliyet gösteren sektörlerde ise 12 ay ilave süre tanınmasıyla birlikte uygun vadeli yeni bir yapılandırma fırsatı sunulacağını açıkladı.

VAKIFBANK KOVİD – 19 SEBEBİYLE VERİLEN TÜKETİCİ KREDİ DESTEĞİ NEDİR?

Vakıfbank Kovid – 19 sebebiyle tüketici kredi desteği veren bankalardan birisi oldu. Vakıfbank, müşterilerinin bu zorlu süreci en az hasar ile atlatabilmesini sağlamak üzere oldukça önemli destek paketleri hazırladı. Vakıfbank, firmaların tüm kredi ödemelerini ve taksitlerini 30 Haziran tarihine kadar esneteceğini ve işletmelere 3 aylık maaş gideri kadar uzun vadeli olmak üzere kredi fırsatı sunacağını açıkladı.

HALKBANK KOVİD – 19 SEBEBİYLE VERİLEN TÜKETİCİ KREDİ DESTEĞİ NEDİR?

Halkbank Kovid – 19 sebebiyle tüketici kredi desteği veren bankalardan birisi oldu. Halkbank, Corona virüs ile mücadele kapsamında aldığı tedbir kararları kapsamında esnaf ve sanatkârların kullandıkları kredilerin Nisan – Mayıs – Haziran ayı vadelerini 3 ay süre ile ve faizsiz erteleyeceklerini açıkladı. Bununla birlikte dönemsel faaliyet gösteren sektörlerin ödemeleri 12 aya kadar uzatılabilecek.

TÜRKİYE İŞ BANKASI KOVİD – 19 SEBEBİYLE VERİLEN TÜKETİCİ KREDİ DESTEĞİ NEDİR?

Türkiye İş bankası Kovid – 19 sebebiyle tüketici kredi desteği veren bankalardan birisi oldu. Türkiye İş Bankası, müşterilerinin ihtiyaç duyması durumunda 30 Nisan tarihine kadar ya da herhangi bir ilave koşul olmaksızın 30 Haziran tarihine kadar erteleme fırsatı sunacak. Bununla birlikte dijital kanallar üzerinden yapılacak olan EFT ve havale işlemleri için de 30 Nisan tarihine kadar herhangi bir ücret talep edilmeyecek.

ZİRAAT KATILIM BANKASI KOVİD – 19 SEBEBİYLE VERİLEN TÜKETİCİ KREDİ DESTEĞİ NEDİR?

Ziraat Katılım Bankası Kovid – 19 sebebiyle tüketici kredi desteği veren bankalardan birisi oldu. Ziraat Katılım Bankası, müşterilerinin ihtiyaç duyması halinde firmaların 3 aylık personel maaş gideri kadar ilave limit verebileceğini açıkladı.

VAKIF KATILIM BANKASI KOVİD – 19 SEBEBİYLE VERİLEN TÜKETİCİ KREDİ DESTEĞİ NEDİR?

Vakıf Katılım Bankası Kovid – 19 sebebiyle tüketici kredi desteği veren bankalardan birisi oldu. Vakıf Katılım Bankası Corona Virüs salgını ile mücadele kapsamında müşterilerinin en az hasarla süreci tamamlaması için destek paketini devreye soktu. Alınan tedbirler kapsamında firmaların yüklerini hafifletmek adına 3 ay ödemesiz 12 aya kadar taksit imkanının sunulacağı ifade edildi.

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ