Kredi Dayı
Kredi Çekmek Kolaylaşıyor! Bankalardan Kolay Kredi Almanın Yolları!
Yazar: - 23 Nisan 2020
110
0

Kredi çekmek, normal koşullarda biraz zorlu ve şartlar isteyen bir durumdur. Bankalar herkese kolay kolay kredi vermez. Kredi çekmek için özellikle kredi notunun yüksek olması gerekir. Ancak son dönemde artık kredi çekmek de kolay hale geldi. Corona virüsle mücadele kapsamında bankalar kredi konusunda birçok kolaylık sunmaya başladı. Bu yazımızda Kredi Çekmek Kolaylaşıyor! Bankalardan Kolay Kredi Almanın Yolları! Başlığının detaylarını anlatacağız.

Kredi çekmek sanılandan daha zor bir durum olabilir. Genel olarak kredi çekme konusunda sıkıntı yaşamayan birçok kişi ile birlikte özellikle önceki kredi ödemelerinde sıkıntı yaşayan ya da kredi notu düşük olan kişiler kredi çekmekte çok daha fazla zorlanırlar.

KREDİ ÇEKMEK KOLAYLAŞIYOR!

Kredi çekmek, Corona virüs salgını sonrasında çok daha kolay bir hale geldi. Corona virüs nedeniyle vatandaşların maddi sıkıntı yaşamaması adına devlet tarafından verilen destekle birlikte kamu bankaları art arda kredi kampanyaları düzenlemeye başladı.

Bu kapsamda kamu bankalarından kredi başvurusunda bulunan vatandaşlar 6 ay ertelemeli kredi çekme şansına sahip olacak. 6 ay ertelemeli kredi seçeneklerinde faizlerin de düşük olması nedeniyle aylık taksit ödemeleri de çok daha düşük olacak.

BANKALARDAN KOLAY KREDİ ALMANIN YOLLARI NELERDİR?

Bankalardan kolay kredi almak için vatandaşların bazı yolları kullanması gerekir. Bankalardan Kolay Kredi Almanın Yolları şu şekilde sıralanır;

  • Kredi notunu yüksek tutmak
  • Kredi borcunu düzenli olarak ödemek
  • Gelir durumuna göre kredi talep etmek
  • Fazla kredi başvurusu yapmaktan kaçınmak
  • Gerekirse hane halkının gelirini belirtmek
  • Mevcut taşınmaz malları teminat olarak göstermek

BANKALARDAN KOLAY KREDİ ALMAK İÇİN KREDİ NOTUNU YÜKSEK TUTMAK

Bankalardan kolay kredi almak için kredi notunu yüksek tutmak gerekir. Kredi notunu yüksek tutmak için müşterilerin daha önceki bankacılık işlemlerinde düzenli ödeme yapmış olmak, kredi kartı kullanmak, otomatik ödeme talimatı vermiş olmak gibi detaylara dikkat etmek gerekir. Kredi notu ne kadar yüksekse kredi almak o kadar kolay olacaktır.

BANKALARDAN KOLAY KREDİ ALMAK İÇİN KREDİ BORCUNU DÜZENLİ OLARAK ÖDEMEK

Bankalardan kolay kredi almak için kredi borcunu düzenli olarak ödemek gerekir. Kredi borcunu tam zamanında ve düzenli ödeyen kişiler, bankaların güvenilir müşterisi olmayı sağlar. Böylece kredi başvuruları her zaman olumlu sonuçlanır. Ödemelerini düzenli yapmayan kişiler ise riskli görüleceği için kredi çıkması daha zor olacaktır.

BANKALARDAN KOLAY KREDİ ALMAK İÇİN GELİR DURUMUNA GÖRE KREDİ TALEP ETMEK

Bankalardan kolay kredi almak için gelir durumuna göre kredi talep etmek gerekir. Çekilecek olan kredi tutarının gelir ile orantılı olması gerekir. Yapılabilecek ödemeden daha yüksek kredi tutarında başvuru yapıldığında sonuçlanması neredeyse imkansızdır. Bu nedenle krediyi kolaylaştırmak isteyen kişilerin gelirini göz önünde bulundurularak makul bir tutarda kredi başvurusunda bulunması gerekir.

BANKALARDAN KOLAY KREDİ ALMAK İÇİN FAZLA KREDİ BAŞVURUSU YAPMAKTAN KAÇINMAK

Bankalardan kolay kredi almak için fazla kredi başvurusu yapmaktan kaçınmak gerekir. Birden fazla bankaya aynı anda kredi başvurusunda bulunmak, kredi görünümünü olumsuz etkileyecektir. Bankalar, birden fazla bankaya kredi başvurusuna bulunan kişileri olumsuz değerlendirmeyi tercih ederler. Bu nedenle bir kredi sonuçlandıktan sonra yenisine başvuruda bulunmak akıllıca olacaktır.

BANKALARDAN KOLAY KREDİ ALMAK İÇİN GEREKİRSE HANE HALKININ GELİRİNİ BELİRTMEK

Bankalardan kolay kredi almak için gerekirse hane halkının gelirini belirtmek gerekir. Kredi başvurusunda bulunacak olan kişi tek başına başvurusundan olumlu sonuç alacağına emin olamıyor ise evdeki diğer kişilerin gelirlerini de bankaya belirterek ödeme zorluğu çekmeyeceklerini kanıtlayabilir.

BANKALARDAN KOLAY KREDİ ALMAK İÇİN MEVCUT TAŞINMAZ MALLARI TEMİNAT OLARAK GÖSTERMEK

Bankalardan kolay kredi almak için mevcut taşınmaz malları teminat olarak göstermek gerekir. Bankalar teminata sahip olan kişilerin kredi tutarı ne olursa olsun olumlu dönüş yaparlar. Teminat göstererek kısa sürede kredi çekmek mümkün olacaktır.

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ