Kredi Dayı
Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır, Kaç Günde Teslim Edilir?
Yazar: - 09 Nisan 2020
311
0

Kredi kartı, hemen herkesin kullandığı bir banka ürünüdür. Taksitli alışveriş özelliği sayesinde kolaylık sağlayan kredi kartı, özellikle internet üzerinden alışveriş sağladığı için sıklıkla tercih edilmektedir. Kredi kartı almak isteyenlerin öncelikle başvuruda bulunması gerekir. Bu yazımızda Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır, Kaç Günde Teslim Edilir sorularına cevap vereceğiz.

Kredi kartı hemen her bankadan kolaylıkla alınabilir. Bankalar, müşterilerine farklı özelliklere sahip birden fazla kredi kartı fırsatı sunarlar. Bir kredi kartı sahip olmak için öncelikle tercih edilen bankaya başvuruda bulunmak gerekir.

KREDİ KARTI BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Kredi kartı almak isteyen kişilerin öncelikle başvuruda bulunması gerekir. Bankalar farklı türden kredi kartları sunmaktadır. Bu kartlardan istenilen seçilip başvuruda bulunulabilir. Kredi kartı başvurusu için farklı yöntemleri kullanmak gerekir.

Kredi kartı başvurusu nasıl yapılır sorusuna şu şekilde cevap verilir;

  • SMS ile kredi kartı başvurusu
  • Müşteri hizmetleri üzerinden kredi kartı başvurusu
  • Mobil bankacılık üzerinden kredi kartı başvurusu
  • İnternet bankacılığı üzerinden kredi kartı başvurusu
  • ATM ile kredi kartı başvurusu
  • Banka şubesi üzerinden kredi kartı başvurusu

Söz konusu başvuru seçenekleri arasında en uygun olanı seçmek ve başvurmak kişilerin tercihine göre belirlenmektedir. Kredi kartı başvuru sürecinde başvuran kişinin nüfus cüzdanı ve gelir belgesi de sunması gerekebilir. Ancak mobil bankacılık ve internet bankacılığı üzerinden yapılan başvurularda bu belgeler gerekmemektedir.

KREDİ KARTI BAŞVURUSU KAÇ GÜNDE SONUÇLANIR?

Kredi kartı başvurusunda bulunan bir kişinin başvuru sonrasında bir süre beklemesi gerekir. Bankalar, kredi kartı başvurularını gerekli değerlendirmelerden geçirdikten sonra olumlu ya da olumsuz sonuca varırlar.

Kredi kartı başvurusunda ilk bakılan şey, başvuruda bulunan kişinin kredi notudur. Kredi notu düşük ve sicili kötü olan kişilerin başvuruda bulunması, başvurunun olumsuz değerlendirilmesi anlamına gelir. Kredi sicili iyi olan kişilerin ise gelir düzeyi göz önünde bulundurularak bir limit belirlenir. Bu limit genel olarak kişinin aylık kazancının genel harcamaları sonrasında kalan kısmı şeklinde belirlenmektedir.

Kredi kartı başvurusu kaç günde sonuçlanır sorusuna şu şekilde cevap vermek mümkündür; günümüzde bankalar kredi kartı başvurularına hemen cevap vermektedir. Kart başvurularına olumlu ya da olumsuz olarak dakikalar içerisinde cevap almak mümkündür.

KREDİ KARTI KAÇ GÜNDE TESLİM EDİLİR?

Kredi kartı başvurusu olumlu sonuçlanmış olan bir kişi, kartının gönderilmesi için beklemek zorundadır. Kredi kartı başvurusunun onaylanmasının ardından gönderim süresi 10 iş günüdür. Bu süre içerisinde kredi kartının adrese teslim edilmesi gerekir. Kartın kargoya verilerek gönderilme süreci ortalama 15 günde tamamlanacaktır.

KREDİ KARTI TESLİMAT SÜRECİ NASIL TAKİP EDİLİR?

Kredi kartı teslimat süreci nasıl takip edilir sorusuna şu şekilde cevap vermek mümkündür; kredi kartı başvurusunda bulunmuş olan bir kişi, kartının nerede olduğunu banka üzerinden takip edebilir. Bunun için bankanın internet şubesi ya da mobil bankacılık uygulamasına giriş yapmak ve “Kredi kartım nerede” başlığına tıklamak gerekir.

Kredi kartı başvurusunda bulunmuş olan kişi bankanın çağrı merkezi üzerinden de kolaylıkla kredi kartı hakkında bilgi alabilmektedir.

KREDİ KARTI GELMEZSE NE YAPABİLİR?

Kredi kartı başvurusunda bulunmuş olan kişi kartını 15 gün geçmesine rağmen teslim alamamışsa bu durumda bir sıkıntıdan söz etmek mümkündür. Kredi kartı gelmezse ne yapılabilir sorusuna banka ile iletişime geçilmeli şeklinde cevap vermek mümkündür.

Kredi kartının basımının gecikmesi, kuryede takılmış olması, kişinin adresinde bulunmaması gibi sorunlardan dolayı kredi kartı teslimatı gecikebilir. Böyle bir durumda banka ile iletişime geçerek sorun kolaylıkla çözülecektir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ