Kredi Dayı
Kredi Kartı Borçları de Ertelenecek mi?
Yazar: - 06 Nisan 2020
168
0

Corona virüsle mücadele kapsamında alınan ekonomik tedbirler sayesinde kredi borcu olanların borçlarında erteleme ve 6 ay geri ödemesiz kredi fırsatı sunuldu. Kredi için yapılan bu destek paketleri, kredi kartı borcu olanların da dikkatini çekmeye başladı. Kredi kartı borcu olan kişiler, aynı ertelemelerin kendileri için gelip gelmeyeceğini sormaya başladı. Bu yazımızda Kredi Kartı Borçları de Ertelenecek mi sorusuna cevap vereceğiz.

Ülkemiz de tüm dünyada olduğu gibi Corona virüs ile mücadele ediyor. Her gün vaka sayısının artış göstermesi ve buna bağlı hayatın durma noktasına gelmesi, ekonomik olarak da birçok kişinin sıkıntıya girmesine neden oluyor. Bu kapsamda bazı tedbir paketleri hazırlayan devlet, kredi borcu olanların borçlarını erteleme kararı aldı.

KREDİ KARTI BORÇLARI DE ERTELENECEK Mİ?

Devlet desteği ile kredi borcu olanların borcunun ertelenmesi haberinin ardından kredi kartı borcu olan kişiler de heyecanlandı. Kredi kartı borcuna da erteleme gelip gelmeyeceği düşüncesi merak konusu oldu.

Kredi Kartı Borçları de Ertelenecek mi sorusunun cevabını başta kamu bankaları olmak üzere birçok banka verdi. Corona virüs ile mücadele kapsamında kredi kartı borçlarına da erteleme geldiği açıklandı. Bankalar, konut kredisi, ihtiyaç kredisi ve taşıt kredisi ile birlikte kredi kartlarının da borçlarını erteleyeceklerini duyurdu.

KREDİ KARTI BORÇLARI NASIL ERTELENİR?

Kredi kartı borcu ertelemek için kart sahiplerinin kullandıkları kartın ait olduğu bankayla iletişime geçmesi gerekmektedir. Bankaların Ekonomik İstikrar Kalkanı hamlesi kapsamında kredi kartı borçlarına da erteleme getirilecek.

Bankaların kredi kartı borcu engelleme şartları şu şekilde sıralanıyor;

 • Ticari ve bireysel kredi kartı kullanan müşterilerin talep etmeleri halinde kredi kartı taksit, kar payı ve anapara ödemeleri ertelenecek
 • Nakit akışı bozulan ya da bozulması öngörülen ve buna bağlı olarak da kredi kartı borcunu ödeyemeyecek durumda olanların kredi kartı ödemeleri ertelenecek.
 • Personel maaşını bankalardan alan müşterilerin söz konusu bankadan kullandıkları kredi kartına 3 aylık personel maaş gideri kadar limit ilave edilebilecek.

KREDİ KARTI BORCUNU ERTELEYEN BANKALAR HANGİLERİDİR?

Corona virüs nedeniyle kredi borcunu ödemekte zorlanan vatandaşlara birçok bankadan kredi kartı borcu erteleme müjdesi geldi. Kredi kartı borcunu erteleyen bankalar şu şekilde sıralanıyor;

 • Ziraat Bankası
 • Vakıfbank
 • Halkbank
 • Türkiye İş Bankası
 • Denizbank
 • Vakıf Katılım Bankası
 • QNB Finansbank
 • Şekerbank
 • TEB
 • Albaraka
 • Alternatif Bank

ZİRAAT BANKASI KREDİ KARTI BORCU ERTELEME NASIL YAPILIR?

Ziraat Bankası kredi kartı borcu erteleme işlemini gerçekleştiren bankalardan birisidir. Ziraat Bankası, kredi kartı kullanan müşterilerinin mevcut borçlarını 3 ay boyunca erteleme şansı sunmaktadır. Bununla birlikte belirlenen süre içerisinde kart borcuna işletilecek olan faiz de kart ödemesine eklenerek eşit taksitler halinde alınacaktır.

VAKIFBANK KREDİ KARTI BORCU ERTELEME NASIL YAPILIR?

Vakıfbank kredi kartı borcu erteleme işlemini gerçekleştiren bankalardan birisidir. Vakıfbank kredi kartı kullanan müşterileri, kredi kartı borçlarını Haziran ayına kadar erteleme hakkına sahiptir. Haziran ayının sonuna kadar ödeme yapmayacak olan kredi kartı sahipleri, bu dönemde işletilecek olan faizi de kredi kartı ödemesiyle birlikte ödeyecektir.

HALKBANK KREDİ KARTI BORCU ERTELEME NASIL YAPILIR?

Halkbank kredi kartı borcu erteleme işlemini gerçekleştiren bankalardan birisidir. Halkbank kredi kartını kullanan kişilerin borcunu 3 ay süreyle erteleme hakkı bulunmaktadır. Haziran sonuna kadar erteleme hakkı bulunan vatandaşlar, talep etmeleri halinde kart limitlerini de artırma hakkına sahip olacaktır.

TÜRKİYE İŞ BANKASI KREDİ KARTI BORCU ERTELEME NASIL YAPILIR?

Türkiye İş Bankası kredi kartı borcu erteleme işlemini gerçekleştiren bankalardan birisidir. Türkiye İş Bankası kredi kartı kullanan vatandaşlar, Haziran ayı sonuna kadar borçlarını erteleme hakkına sahiptir.

DENİZBANK KREDİ KARTI BORCU ERTELEME NASIL YAPILIR?

Denizbank kredi kartı borcu erteleme işlemini gerçekleştiren bankalardan birisidir. Denizbank kredi kartını kullanan vatandaşların 3 ay boyunca kredi kartı borçlarını erteleme hakkı bulunur. İsteyen Denizbank müşterilerinin kredi kartı limitlerini artırmaları da mümkün olacaktır.

VAKIF KATILIM BANKASI KREDİ KARTI BORCU ERTELEME NASIL YAPILIR?

Vakıf Katılım Bankası kredi kartı borcu erteleme işlemini gerçekleştiren bankalardan birisidir. Vakıf Katılım Bankası,  kredi kartı kullanan müşterilerin borçlarını 3 ay erteleme şansı sunmaktadır. Kredi kartı borcunu erteleyen kart sahipleri, bu dönemin faizini ödemeyle birlikte gerçekleştirecektir.

QNB FİNANSBANK KREDİ KARTI BORCU ERTELEME NASIL YAPILIR?

QNB Finansbank kredi kartı borcu erteleme işlemini gerçekleştiren bankalardan birisidir. QNB Finansbank kredi kartı kullanan vatandaşlar, kartlarının borcunu 3 ay süreyle erteleyebilirler. Bu dönemin faiz oranı ise ödeme döneminde borcun üzerine ilave edilecektir.

ŞEKERBANK KREDİ KARTI BORCU ERTELEME NASIL YAPILIR?

Şekerbank kredi kartı borcu erteleme işlemini gerçekleştiren bankalardan birisidir. Şekerbank, kredi kartı kullanan müşterilerinin talebi halinde borçlarını 3 ay erteleyerek Haziran sonuna kadar talep etmeyecektir.

TEB KREDİ KARTI BORCU ERTELEME NASIL YAPILIR?

TEB kredi kartı borcu erteleme işlemini gerçekleştiren bankalardan birisidir. TEB kredi kartı kullanan kişileri, kart borçlarını 3 ay süre ile Haziran ayının sonuna kadar erteleme hakkına sahiptir. Kredi kartı borcu ertelemesi gerçekleştiren müşteriler, bu dönemin faizini ödeme döneminde gerçekleştirecektir.

ALBARAKA KREDİ KARTI BORCU ERTELEME NASIL YAPILIR?

Albaraka kredi kartı borcu erteleme işlemini gerçekleştiren bankalardan birisidir. Albaraka kredi kartı kullanan müşteriler, kredi kartı borçlarını 3 ay erteleme ve Haziran ayı sonunda ödeme hakkına sahiptir.

ALTERNATİF BANK KREDİ KARTI BORCU ERTELEME NASIL YAPILIR?

Alternatif Bank kredi kartı borcu erteleme işlemini gerçekleştiren bankalardan birisidir. Alternatif Bank kredi kartını kullanan kişilerin borcunu 3 ay boyunca erteleme hakkı bulunmaktadır. Banka müşterileri, Haziran ayı sonuna kadar kredi borcunu erteleme hakkına sahiptir.

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ