Kredi Dayı
Kredi Kartı Borçlarınızı Nasıl Kapatırsınız?
Yazar: - 15 Eylül 2020
545
0

Kredi kartı kullanan tüketiciler, düzgün bir kullanım sağlamak için kredi kartı borçlarını düzenli olarak ödemek zorundadır. Düzenli ödenmeyen kredi kartı borçları, zamanla birikerek ödenemeyecek bir duruma gelir. Böyle durumlarda borçlardan kurtulmak için bazı adımları takip etmek gerekir. Bu yazımızda Kredi Kartı Borçlarınızı Nasıl Kapatırsınız? Sorusuna cevap vereceğiz.

Kredi kartı borçlarını kapatmak için kullanıcıların izlemesi gereken bazı yollar vardır. Kredi kartı borcu biriken kişiler, bu borcu ödemekte zorlanacaklardır. Ancak belirli adımları izleyerek çok daha kolay olarak borcu ödemek mümkün olacaktır.

KREDİ KARTI BORÇLARINIZI NASIL KAPATIRSINIZ?

Kredi Kartı Borçlarınızı Nasıl Kapatırsınız? Sorusuna şu şekilde cevap verilebilir;

  • Bir hedef belirleyerek ödemeye başlamak
  • Kredi kartlarını dondurmak
  • Borçları önceliklendirmek
  • Masrafları azaltmak
  • Aylık harcama planı oluşturmak
  • Bankadan borç taksitlendirmesi yapmak

KREDİ KARTI BORCUNDAN KURTULMAK İÇİN BİR HEDEF BELİRLEYEREK ÖDEMEYE BAŞLAMAK

Kredi kartı borcundan kurtulmak için bir hedef belirleyerek ödemeye başlamak gerekir. Borç ödemeye başlamadan önce bir hedef belirlemek işi oldukça kolaylaştıracaktır. Biriken borçları ödemek bir disiplin gerektirmektedir. Bu nedenle hedef koyarak ödemeye başlamak doğru olacaktır.

KREDİ KARTI BORCUNDAN KURTULMAK İÇİN KREDİ KARTLARINI DONDURMAK

Kredi kartı borcundan kurtulmak için kredi kartlarını dondurmak gerekir. Kredi kartının borcu olduğu zaman banka üzerinden dondurmak elbette ki mümkün değildir. Burada dondurmaktan kasıt, kredi kartını göz önünden kaldırmak ve kullanımına engel olmaktır. Kredi kartını gözünün önünden uzaklaştıran kullanıcılar, isteseler de harcama yapamayacaktır. Bunu engellemenin en akıllıca yollarından birisi, bir bardak suyun içerisine kredi kartını koyduktan sonra dondurmak olacaktır. Donmuş kredi kartı, kısa sürede harcama fikrinden vazgeçirecektir.

KREDİ KARTI BORCUNDAN KURTULMAK İÇİN BORÇLARI ÖNCELİKLENDİRMEK

Kredi kartı borcundan kurtulmak için borçları önceliklendirmek gerekir. Borcu olan tüketiciler, tüm borçlarının listesini yaptıktan sonra hangi borçlarının öncelikli olduğunu belirlemelidir. En üstte en öncelikli borçların yer alması önemlidir. Böylece öncelikli borçlar daha kolay belirlenerek ödeme aşamasına geçilecektir.

KREDİ KARTI BORCUNDAN KURTULMAK İÇİN AYLIK HARCAMA PLANI OLUŞTURMAK

Kredi kartı borcundan kurtulmak için aylık harcama planı oluşturmak gerekir. Kredi kartı borcu olan tüketiciler, öncelikle borçlarından kurtulmaya odaklanmalı ve yeni harcamalardan mümkün olduğunca kaçınmalıdır. Aylık harcama planı yaparak ne kadar ödeme yapılacağı ve ne kadar harcama limitinin olacağı belirlenebilir. Böylelikle tüketici hem kendi borçlarından kurtulma hem de ihtiyaçlarını karşılama şansına sahip olacaktır.

KREDİ KARTI BORCUNDAN KURTULMAK İÇİN BANKADAN BORÇ TAKSİTLENDİRMESİ YAPMAK

Kredi kartı borcundan kurtulmak için bankadan borç taksitlendirmesi yapmak gerekir. Kredi kartı borcu olan kişilerin bankaları ile görüşerek mevcut borçlarını taksite böldürme şansı bulunmaktadır. Taksite böldürülen borç çok daha kolay ödenecektir. Bu süre içerisinde kredi kartı kullanıma kapatılacak ve borcun ödenmesinin ardından tekrar kullanıma açılacaktır.

KREDİ KARTI BORCUMU BANKA ARACILIĞI İLE KAPATABİLİR MİYİM?

Kredi kartı borcunu banka aracılığı ile kapatmak elbette ki mümkündür. Bankalar, kredi kartı borcu olan müşterilerinin bu borcunu kapatması için uygun faiz oranları ile kredi sunmaktadır. Borç kapatma kredileri sayesinde kredi kartının birikmiş olan borcundan kolaylıkla kurtulmak mümkün olacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ