Kredi Dayı
Kredi Kartı Limiti ile Kredi Notu Arasında Bağlantı Var mı?
Yazar: - 18 Ağustos 2020
483
0

Kredi notu, bankacılık işlemlerinin hemen hepsinde önemli rol oynamaktadır. Kişinin kredi notu ne kadar yüksek olursa işlemlerine alacağı onay da o kadar kolay olacaktır. Kredi kartı ile ilgili işlemlerde de genel olarak kişinin kredi notuna bakılmaktadır. Bu yazımızda Kredi Kartı Limiti ile Kredi Notu Arasında Bağlantı Var mı? Sorusuna cevap vereceğiz.

Kredi Kayıt Bürosu, bankaların müşterilerinin kredi notlarını kayıt altında tutmaktadır. Bu kayıtlar sayesinde bankalar, başvuruda bulunan müşterilerin ne durumda olduğunu görerek işlemlere olumlu ya da olumsuz cevap verebilirler.

KREDİ NOTU NERELERDE KULLANILIR?

Kredi notu nerelerde kullanılır sorusuna şu şekilde cevap verilebilir; Kredi notu bankacılık ile ilgili hemen her yerde geçerlidir. Bir tüketicinin kredi başvurusu, kredi kartı talebi gibi işlemler başta olmak üzere tüm işlem taleplerinde kredi notuna bakılmaktadır.

Kredi notu, tüketicinin olumlu ya da olumsuz cevap alabilmesi için önemli bir ayrıntıdır. Tüketicinin kredi notu ne kadar yüksek olursa, bankacılık işlemlerinde o kadar fazla başarı elde edilecektir. Bu nedenle bankalardan olumlu yanıt almak isteyen bir tüketicinin mutlaka kredi notunu yüksek tutması gerekir.

KREDİ KARTI LİMİTİ İLE KREDİ NOTU ARASINDA BAĞLANTI VAR MI?

Kredi Kartı Limiti ile Kredi Notu Arasında Bağlantı Var mı sorusunun cevabı kesinlikle evet olarak verilebilir. Kredi kartı almanın yanı sıra düşük limitli kredi kartına sahip olan kişiler, limitlerini artırmak için başvuruda bulunurlar.

Kredi kartı limiti artırma talebinde bulunan kişilerin bu taleplerini olumlu cevaplamak için öncelikle kredi notlarına bakılacaktır. Kredi notu düşük olan bir müşterinin kredi kartı limit artırım talebine olumlu cevap verilemez. Kredi notu yüksek olan kişilerin talepleri ise kısa sürede olumlu olarak değerlendirilecektir.

KREDİ NOTU KREDİ KARTI KULLANIMI İLE YÜKSELTİLEBİLİR Mİ?

Kredi notunu kredi kartı kullanarak yükseltmek mümkündür. Kredi notu kredi kartı kullanımı ile yükseltilebilir mi sorusunun cevabı evet olarak verilebilir. Kredi kartı kullanarak kredi notunu yükseltmek için yapılacaklar şu şekilde sıralanır;

  • Kredi kartı borcunun tümünü düzenli olarak ödemek
  • Kredi kartından otomatik ödeme talimatı vermek
  • Tüm borcunu ödemek kaydıyla çeşitli bankalardan kredi kartı almak
  • Var olan tüm kredi kartlarının borcunun tamamını düzenli olarak ödemek

Bu yollar kullanılarak kredi notunu yükseltmek mümkün olacaktır. Kredi kartı limitini artırmak için kazancın da artış göstermesi gerekir. Kişi aylık ne kadar çok kazanç elde ederse, kredi kartı limiti de o kadar yüksek olacaktır.

Kredi kartı limitini artırmak için kişinin banka hesabına normalden daha fazla para girişi yapılması gerekir. Banka, hesaba giren gelirin yükseldiğini gördüğü anda otomatik olarak müşterisinin kredi kartı limitini de artıracaktır. Bu sayede kredi kartı kullanıcılarının herhangi bir çaba harcamadan limitini yükseltmesi mümkün olacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ