Kredi Dayı
Kredi Kartı Limiti Nasıl Artırılır?
Yazar: - 09 Nisan 2020
1.484
0

Kredi kartı kullanan kişilerin gelirlerine göre sahip oldukları bir kart limiti vardır. Ancak bazen var olan limit, kullanıcının ihtiyacını karşılamaya yetmez. Böyle durumlarda kart limitini artırmak için talepte bulunulabilir. Bu yazımızda Kredi Kartı Limiti Nasıl Arttırılır sorusuna cevap vereceğiz.

Kredi kartı hemen herkes tarafından kullanılır. Kredi kartı kullanma hakkına sahip olan kişilerin gelir durumlarına göre bankadan bir limit belirlenir. Kredi kartı sahibi, bankanın belirlediği bu limit üzerinden harcamalarını yapabilir.

KREDİ KARTI LİMİTİ NASIL ARTIRILIR?

Kredi kartı limiti yetersiz gelen kullanıcılar, istedikleri zaman banka ile iletişime geçerek kredi limitini artırabilirler. Kredi limitini artırmak için birden fazla yöntem kullanılabilir. Kredi Kartı Limiti Nasıl Arttırılır sorusuna şu şekilde cevap verilebilir;

  • İnternet bankacılığı üzerinden kredi kartı limitini artırmak
  • SMS ile kredi kartı limitini artırmak
  • Şubeye giderek kredi kartı limitini artırmak
  • Mobil bankacılık üzerinden kredi kartı limitini artırmak
  • Telefon bankacılığı ile kredi kartı limitini artırmak

İNTERNET BANKACILIĞI ÜZERİNDEN KREDİ KARTI LİMİTİ NASIL ARTIRILIR?

İnternet bankacılığı üzerinden kredi kartı limiti artırmak için banka müşterilerinin öncelikle internet bankacılığına girmesi gerekir. Bankanın internet sitesine giriş yapan müşteriler, kredi kartı menüsünden kart limiti artırma başvurusunda bulunabilir. Bankanın incelemesi sonucunda uygun görülen kişilerin kart limitleri artırılır.

SMS İLE KREDİ KARTI LİMİTİ NASIL ARTIRILIR?

SMS ile kredi kartı limiti artırmak için bankanın belirlemiş olduğu SMS numarasını kredi kartı limitini artırmak talebi gönderilmelidir. SMS ile başvuru sonrası bankanın değerlendirmesi kapsamında uygun görülen müşterilerin kredi kartı limiti artırılacaktır.

ŞUBEYE GİDEREK KREDİ KARTI LİMİTİ NASIL ARTIRILIR?

Şubeye giderek kredi kartı limiti artırmak için en yakın banka şubesine gitmek ve limit artırım talebinde bulunmak gerekir. Başvuruda buluna kişinin şartlara uygun olması durumunda limit artırımı gerçekleştirilecektir.

MOBİL BANKACILIK ÜZERİNDEN KREDİ KARTI LİMİTİ NASIL ARTIRILIR?

Mobil bankacılık üzerinden kredi kartı limiti artırmak için kart sahibinin mobil bankacılık uygulamasına girmesi gerekir. Uygulamaya girişin ardından kredi kartı menüsü üzerinden kredi kart limit artırma talebi verilebilir. Kredi kartı limiti uygun olan müşterilerin artırım talepleri onaylanacaktır.

TELEFON BANKACILIĞI ÜZERİNDEN KREDİ KARTI LİMİTİ NASIL ARTIRILIR?

Telefon bankacılığı üzerinden kredi kartı limiti artırmak için kartı kullanılan bankanın müşteri hizmetleri numarasını aramak gerekir. Kredi kartı menüsü üzerinden temsilci ile görüşen müşteri, kredi kartı limit artırım talebini ileterek kolayca işlemini gerçekleştirebilecektir.

KREDİ KARTI LİMİTİ ARTIRMA K İÇİN NELERE DİKKAT EDİLMELİDİR?

Kredi kartı limitini artırmak isteyen kişilerin öncelikle belirli faktörlere dikkat etmesi gerekir. Bankalar, her kredi kartı limit artırım talebini olumlu karşılamaz. Bankalarca belirlenen kriterlere uygun olmayan kişilerin talepleri olumsuz cevaplanır.

Kredi kartı limiti artırmak için nelere dikkat edilmelidir sorusuna şu şekilde cevap verilebilir;

  • Kredi notunu yüksek tutmak
  • Kredi kartı borcunu düzenli olarak ödemek
  • Gelir ile orantılı bir kredi kartı limiti talep etmek
  • Kredi kartı borcunu ödemediği için herhangi bir işlem uygulanmamış olması

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ