Kredi Dayı
Kredi Kartı Temassız Karta Çevirme Nasıl Yapılır?
Yazar: - 29 Ocak 2021
836
0

Corona virüs ile mücadele döneminde virüsten korunmak için nakit para yerine kredi kartı kullanımı artış gösterdi. Kredi kartı kullanırken el temasından kaçınmak için temassız kart kullanımı daha fazla tercih ediliyor. Bu nedenle birçok kredi kartı kullanıcısı kartını temassız karta çevirmek istiyor. Bu yazımızda Kredi Kartı Temassız Karta Çevirme Nasıl Yapılır? Sorusuna cevap vereceğiz.

Kredi kartını temassız olarak kullanmak, son dönemde en tercih edilen kullanım yöntemlerinden birisi oldu. Herhangi bir yer ya da kişi ile temas etmek zorunda kalmadan kullanım kolaylığı veren temassız kredi kartı, direk pos cihazına uzaktan kartı tutarak ödeme yapmayı sağlar.

KREDİ KARTI TEMASSIZ KARTA ÇEVİRME NASIL YAPILIR?

Kredi Kartı Temassız Karta Çevirme Nasıl Yapılır? Sorusuna birden fazla yöntem ile cevap vermek mümkündür. Bankalar kredi kartını verirken müşterilere öncelikle temassız ödeme seçeneğini kullanmak isteyip istemediğini sorarlar. Olumlu cevap veren müşterilerin kartları otomatik olarak temassız özelliği ile sunulmaktadır.

Kredi Kartı Temassız Karta Çevirme yöntemleri şu şekilde sıralanır;

  • İnternet bankacılığı üzerinden kredi kartını temassız karta çevirme
  • Mobil bankacılık uygulaması üzerinden kredi kartını temassız karta çevirme
  • Bankanın çağrı merkezi üzerinden kredi kartını temassız karta çevirme

İNTERNET BANKACILIĞI ÜZERİNDEN KREDİ KARTI NASIL TEMASSIZ KARTA ÇEVRİLİR?

İnternet bankacılığı üzerinden kredi kartını temassız karta çevirmek için müşterilerin bağlı oldukları bankanın internet sitesine giriş yapması gerekir. İnternet bankacılığı üzerinden kredi kartı işlemlerine giren kullanıcılar, seçenekler arasında yer alan temassız kart seçeneğini aktif hale getirerek kullanmaya başlayabilirler.

MOBİL BANKACILIK UYGULAMASI ÜZERİNDEN KREDİ KARTI NASIL TEMASSIZ KARTA ÇEVRİLİR?

Mobil bankacılık uygulaması üzerinden kredi kartını temassız karta çevirmek için müşterilerin bağlı oldukları bankanın mobil bankacılık uygulamasına girmesi gerekir. Mobil bankacılık uygulaması üzerinden kredi kartı işlemleri seçeneğine girerek temassız kullanım özelliğini aktif hale getirilerek kolaylıkla kullanılabilir.

BANKANIN ÇAĞRI MERKEZİ ÜZERİNDEN KREDİ KARTI NASIL TEMASSIZ KARTA ÇEVRİLİR?

Bankanın çağrı merkezi üzerinden kredi kartını temassız karta çevirmek için müşterilerin bağlı bulundukları bankanın müşteri hizmetleri numarasını araması gerekmektedir. Müşteri hizmetleri üzerinden temsilciye bağlanan kullanıcılar temsilciye kartlarını temassız hale çevirmek istediklerini söyleyerek kısa sürede işlemlerini sonuçlandıracaklardır.

KREDİ KARTININ TEMASSIZ ÖZELLİĞİ GÜVENİLİR Mİ?

Kredi kartının temassız özelliğini kullanan banka müşterileri, bu özelliğin ne kadar güvenli olduğunu merak ederler. Kredi kartının temassız özelliği güvenilir midir? Sorusuna şu şekilde cevap verilebilir; kredi kartının temassız özelliği her ne kadar güvenilir gibi görünmese de aslında bu özelliğin herhangi bir zararı yoktur.

Kredi kartının temassız özelliği tamamen kart sahibinin izni ile kullanılmaktadır. Bunun yanı sıra temassız özelliği kullanan kart sahiplerinin kredi kartları ile yapılan tüm işlemleri mutlaka takip etmesi doğru olacaktır. Takip sırasında bilgi dışı bir para çekimi ya da harcama görülmesi durumunda hemen banka ile iletişime geçmek gerekir. Böylece olası bir izinsiz kullanım durumunda hemen müdahalede bulunmak mümkün olacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ