Kredi Dayı
Kredi Kartından EFT ve Havale İşlemi Yapılır mı?
Yazar: - 31 Ocak 2021
853
0

Günümüzde kredi kartı kullanımının oldukça yoğun olması, kullanıcıların hemen her işlemi kredi kartı üzerinden de yapmak istemesine neden olmaktadır. Bu işlemlerin başında EFT ve Havale işlemleri gelmektedir. Birçok kredi kartı sahibi, kredi kartı üzerinden EFT ve Havale yapıp yapamayacağını merak etmektedir. Bu yazımızda Kredi Kartından EFT ve Havale İşlemi Yapılır mı? Sorularına cevap vereceğiz.

Kredi kartı, para kullanmadan alışveriş yapma ve sonrasında taksitle geri ödeme şansı sunmaktadır. Kredi kartı kullanıcıları, kartları ile birçok bankacılık işlemini yapmak isterler. Bankacılık işlemi dendiği zaman akla ilk gelen ve en çok kullanılan işlemler EFT ve Havale gönderme işlemidir.

KREDİ KARTINDAN EFT VE HAVALE İŞLEMİ YAPILIR MI?

Kredi kartı kullanan birçok kişi, kartları üzerinden EFT ve Havale işlemi yapıp yapamayacağını merak etmektedir. Aynı banka hesapları arasında ya da başka banka hesabına para göndermek için kullanılan bu iki işlem banka kartı üzerinden kolaylıkla yapılmaktadır.

Banka kartı kullanmayan kişiler, kredi kartları üzerinden de EFT ve Havale işlemlerini yapmak isterler. Bu işlemlerin yapılıp yapılmadığı ise birçok kart sahibi tarafından tam olarak bilinmemektedir.

KREDİ KARTINDAN EFT YAPILIR MI?

Kredi kartından EFT yapılır mı? Sorusuna şu şekilde cevap verilebilir; kredi kartı üzerinden EFT yapmak elbette ki mümkündür. EFT işlemi, kişinin kullandığı banka hesabından başka bir banka hesabına para gönderme işlemidir. EFT işleminin açık adı Elektronik Fon Transferi olarak bilinir.

EFT işlemi yapmak için kredi kartı sahibinin kendi bankası dışında başka bir banka hesabına para gönderiyor olması gerekmektedir.

KREDİ KARTINDAN EFT NASIL YAPILIR?

Kredi kartından EFT yapmak için öncelikle bazı bilgilere hakim olmak gerekmektedir. Kredi kartı sahibi, bankasına ait internet bankacılığı, mobil bankacılık uygulaması, internet şubesi, banka şubesi, telefon bankacılığı ya da ATM üzerinden kolaylıkla EFT gönderebilecektir.

Kredi kartından EFT yapma adımları şu şekilde sıralanır;

  • Birinci Adım

Kredi kartından EFT yapmak için öncelikle kart içerisinde yeterli nakit avans limiti olmalıdır.

  • İkinci Adım

Kredi kartından EFT yapmak için paranın gönderileceği IBAN ya da hesap numarası, kişinin Adı ve Soyadı, telefon numarası gibi bilgileri bilmek gerekir.

  • Üçüncü Adım

EFT yapmak isteyen kredi kartı kullanıcısı, para aktarma bölümü üzerinden EFT yazan seçeneğe girerek gerekli bilgileri girmeli ve gönderim işlemini tamamlamalıdır.

  • Dördüncü Adım

Kredi kartından EFT gönderimi için kart sahibinden belirli oranda ücret talep edilmektedir. Bu ücret her bankada değişiklik gösterecektir.

KREDİ KARTINDAN HAVALE YAPILIR MI?

Kredi kartından havale yapılır mı? Sorusuna şu şekilde cevap verilebilir; Kredi kartı üzerinden Havale yapmak elbette ki mümkündür. Havale işlemi, kişinin kendisi ile aynı banka hesabı kullanan bir kişiye para göndermesi işlemidir.

Kredi kartından havale işlemi yapmak isteyen bir kişi, kullandığı banka hesabı üzerinden yine aynı bankaya ait başka bir hesaba gönderim yapacaktır.

KREDİ KARTINDAN HAVALE İŞLEMİ NASIL YAPILIR?

Kredi kartından Havale yapmak için öncelikle bazı bilgilere hakim olmak gerekmektedir. Kredi kartı sahibi, bankasına ait internet bankacılığı, mobil bankacılık uygulaması, internet şubesi, banka şubesi, telefon bankacılığı ya da ATM üzerinden kolaylıkla Havale gönderebilecektir.

Kredi kartından havale yapma adımları şu şekilde sıralanır;

  • Birinci Adım

Kredi kartından havale yapma için öncelikle kart içerisinde yeterli miktarda nakit avans limiti olmalıdır.

  • İkinci Adım

Kredi kartından havale yapmak için paranın gönderileceği IBAN ya da hesap numarası, kişinin Adı ve Soyadı, telefon numarası gibi bilgileri bilmek gerekir.

  • Üçüncü Adım

Havale yapmak isteyen kredi kartı kullanıcısı, para aktarma bölümü üzerinden Havale yazan seçeneğe girerek gerekli bilgileri girmeli ve gönderim işlemini tamamlamalıdır.

  • Dördüncü Adım

Kredi kartından Havale gönderimi için kart sahibinden belirli oranda ücret talep edilmektedir. Bu ücret her bankada değişiklik gösterecektir.

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ