Kredi Dayı
Kredi Kartından, Kredi Kartına Borç Transferi Nasıl Yapılır?
Yazar: - 06 Şubat 2021
630
0

Günümüzde birçok kişi maddi anlamda sıkıntı yaşamamak için birden fazla kredi kartı kullanmaktadır. Kredi kartlarının aynı anda kullanılması, bir anda birçok borcun ödenmesi anlamına gelecektir. Bu durum kart sahipleri için sıkıntılı bir süreçtir. Sıkıntı yaşamak istemeyen kart sahipleri kredi kartları arasında borç transferi yapmayı tercih etmektedir. Bu yazımızda Kredi Kartından, Kredi Kartına Borç Transferi Nasıl Yapılır? Sorusuna cevap vereceğiz.

Birden fazla kredi kartına borcu olanlar, son dönemde kredi kartları arasında borç transferi yapmaya başladı. Borç transferi sayesinde kart sahipleri tüm kredi kartı borçlarını tek bir yerde toplayarak çok daha kolay ödeme şansına sahip oluyorlar.

KREDİ KARTI BORÇ TRANSFERİ NEDİR?

Kredi kartı borç transferi, birden fazla bankaya ait kredi kartına borcu olan tüketicilerin borcunu tek bir kart üzerinde toplamasını sağlayan bir transfer türüdür. Kredi kartı borç transferinde kart sahibi, kullandığı kredi kartlarının borcunu tek bir karta toplayarak ödeme şansına sahip olur.

Kredi kartı borç transferi, bankalar arası rekabetin de artmasına neden olan bir işlemdir. Bankalar, kredi kartı kullanan müşterilerini başka bankalara kaptırmamak adına kredi kartı borç transferi konusunda birçok avantajlı kampanya sunmaktadır.

KREDİ KARTINDAN, KREDİ KARTINA BORÇ TRANSFERİ NASIL YAPILIR?

Kredi Kartından, Kredi Kartına Borç Transferi Nasıl Yapılır? Sorusuna şu şekilde cevap verilebilir; öncelikle tüm bankaların kredi kartı borç transferi yapmadığını bilmek gerekir. Kredi kartları arasında borç transferi yapmak isteyen kart kullanıcısı, mevcut kredi kartlarının olduğu bankaları araştırmalıdır.

Kredi kartı borç transferi hizmeti veren bankalar arasından en avantajlı olanı seçen kart sahibi, bu bankaya giderek kredi kartı borç transferi talebinde bulunmalıdır. Talep karşısında müşterinin diğer bankalardan kullandığı kredi kartı borçları tek bankaya toplanarak kolay ödeme şansı verilmektedir.

KREDİ KARTI BORÇ TRANSFER İŞLEMİ NASIL GERÇEKLEŞİR?

Kredi kartı borç transfer işlemi, bankalar arası yapılabileceği gibi banka ve kart sahibi üzerinden de gerçekleştirilebilir. Birden fazla bankanın kredi kartına borcu olan kişi, seçtiği banka şubesi üzerinden kredi kartı borç transfer talebini ilettikten sonra banka iki yol kullanabilir.

Bankanın kredi kartı borç transfer işleminde ilk yol, diğer kredi kartı borçlarının tutarı kadar kart sahibine nakit para ödemesi şeklindedir. Bu yöntemde banka, kredi kartı sahibine borçlarını kapatacağı parayı nakit olarak verir ve kart sahibinden borcunu kapattığına dair bir makbuz talep eder. İkinci yöntemde ise kart sahibinin başvurusu sonrasında bankalar arası iletişim sağlanır ve banka kredi kartı borcunu direkt diğer banka ile görüşerek kapatır.

KREDİ KARTINDAN KREDİ KARTI BORÇ TRANSFERİ ŞARTLARI NELERDİR?

Kredi kartından Kredi kartına borç transferi için öncelikle bankanın belirlemiş olduğu belirli şartlara uygun olmak gerekmektedir. Kredi kartından Kredi kartı borç transferi şartları şu şekilde sıralanır;

 • Birden fazla bankanın kredi kartına borçlu olmak
 • Kredi notu yeterli olmak
 • Kredi sicili temiz olmak
 • Ödemelerde herhangi bir sıkıntı yaşamamış olmak
 • Daha önce kullanılan kredi kartlarının borç ödemelerinin düzenli yapılmış olması

KREDİ KARTINDAN KREDİ KARTINA BORÇ TRANSFERİ İÇİN GEREKLİ BELGELER NELERDİR?

Kredi kartından kredi kartına borç transferi için bazı belgeleri bankaya sunmak gerekir. Kredi kartından kredi kartına borç transferi için gerekli belgeler şu şekilde sıralanır;

 • Nüfus cüzdanı
 • İkametgah adresi
 • En son ödenmiş fatura
 • Gelir beyanı

KREDİ KARTINDAN KREDİ KARTINA BORÇ TRANSFERİ AVANTAJLI MIDIR?

Kredi kartından kredi kartına borç transferi avantajlı mıdır? Sorusuna şu şekilde cevap verilebilir; kredi kartı borç transferi işlemi, avantajlı bir ödeme kolaylığı sunmaktadır. Birden fazla bankaya ait kredi kartı bulunan kişiler, bu işlem sayesinde borçlarını tek bir yerde toplama şansına sahip olurlar.

Bankalar müşteri kaybetmemek ve kredi kartı borcunu kendi bankalarına alarak müşteri kazanmak için kredi kartı borç transferi konusunda birçok avantaj sunmaktadır. Bu sayede kredi kartı borç transferi yapmak isteyen tüketiciler, seçtikleri banka üzerinden tüm borçlarını toplayarak istedikleri vadede kolayca geri ödeme şansına sahip olurlar.

KREDİ KARTINDAN KREDİ KARTINA BORÇ TRANSFERİ YAPAN BANKALAR HANGİLERİDİR?

Kredi kartından kredi kartına borç transferi işlemi tüm bankalar tarafından verilen bir hizmet değildir. Bu nedenle borç transferi yapacak olan kişiler, öncelikle bankaları araştırmak zorundadır. Kredi kartından kredi kartına borç transferi yapan bankalar şu şekilde sıralanır;

 • Vakıfbank
 • QNB Finansbank
 • Şekerbank
 • Akbank
 • TEB
ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ