Kredi Dayı
Kredi Notu Düşük Olanlara Kredi Veren Bankalar Hangileridir?
Yazar: - 07 Ocak 2020
16.315
0

Bankalardan kredi çekmek isteyen kişilerin ilk dikkat etmesi gereken kredi notudur. Bankalar, başvurularda öncelikle kredi notuna bakarlar. Kredi notu düşük olanların birçok bankadan kredi alma şansı bulunmaz. Ancak bazı bankalar, kredi notuna çok fazla önem vermemektedir. Bu yazımızda Kredi Notu Düşük Olanlara Kredi Veren Bankalar Hangileridir sorusuna cevap vereceğiz.

Bir kişinin kredi notunun düşük olması, geçmişte bankacılık işlemlerinde düzenli ödeme yapmadığını gösterir. Bankadan çekilen kredinin ya da alınan kredi kartının düzenli ödenmemesi, kişinin kredi notunun düşmesine neden olur. Kredi notu düşük bir kişi, bankaların gözünde güvenilir bir müşteri olmayacaktır.

KREDİ NOTU DÜŞÜK OLANLAR KREDİ ÇEKEBİLİR Mİ?

Kredi notu düşük olanlar, birçok bankadan kredi alma hakkına sahip olmaz. Bankalar, kredi verecekleri kişinin güvenilir ve borcuna sadık olmasını ister. Bu nedenle ilk bakılan detay kredi notudur. Kredi notu düşük bir müşterinin kredi çekme talebi, bankalar için endişe verici bir durumdur. Birçok banka, kredi taksitlerinin ödenmeme ihtimaline karşı kredi notu düşük kişilere kredi vermeye yanaşmayacaktır.

Kredi notu düşük olan bir kişi, kredi başvurusunu öncelikle internet bankacılığı ya da SMS ile gerçekleştirmelidir. Bu iki yöntemle yapılan kredi başvurularının olumlu şekilde sonuçlanma ihtimali çok daha yüksektir. Kredi notu düşük olan kişilerin bu duruma rağmen kredi başvurusunda bulunması da oldukça risklidir. Kişinin kredi başvurusunun her reddedilmesi, sistemde kayıtlı kredi notunun biraz daha gerilemesi anlamına gelmektedir. Kredi notu düştükçe ise kredi çekme ihtimali biraz daha azalır. Böyle bir sıkıntı yaşamamak için kredi çekmeden önce kredi notunun yükselmesini beklemek çok daha akıllıca olacaktır.

KREDİ NOTU DÜŞÜK OLANLAR NASIL KREDİ ÇEKEBİLİR?

Kredi notu düşük olan kişilerin elbette kredi çekme şansı vardır. Acil nakit ihtiyaçlarını karşılamak için kredi başvurusu yapan ancak kredi notu düşük olan kişilerin olumlu yanıt alması için öncelikle bankaya bir kefil ya da teminat sunması gerekir. Bankalar, kredi ödemelerinin bir şekilde sağlanacağı garantisini alırsa kredi notunu önemsemeden kredinin onaylanmasına izin verecektir.

Kredi notu düşük kişilerin düzenli bir gelire sahip olması da bankaları için olumlu bir durumdur. Kredi notu düşük olan kişi, kredi başvurusu sırasında gelir belgesini mutlaka bankaya sunmalıdır. Banka, düzenli bir gelir gördüğü takdirde çok daha kolay krediyi onaylayacaktır.

KREDİ NOTU NASIL YÜKSELTİLİR?

Kredi başvurusundan önce kendisini garantiye almak isteyen banka müşterileri, öncelikle kredi notunu yükseltmek için uğraşmalıdır. Kredi notunun yükselmesi için bazı adımlar atmak gerekir. Kredi notunu yükseltmenin ilk adımı, bankadan daha önce alınmış ve ödemesi sorunlu olan kredi ya da kredi kartına ödeme yapmaktır. Banka, borcunu hızlı şekilde kapatan kişilere daha kolay kredi verecektir.

Kredi borcunu kapatma şansı bulunmayan kişilerin bankadan düşük limitli de olsa bir kredi kartı alması ve bu kart ile ufak harcamalar yaparak düzenli ödemesi gerekmektedir. Bunun yanında bankadan alınan kredi kartıma faturaların otomatik ödemeye verilmesi de bankanın gözünde olumlu bir etki yaratacaktır.

KREDİ NOTU DÜŞÜK OLANLARA KREDİ VEREN BANKALAR HANGİLERİDİR?

Günümüzde birçok banka kredi notu düşük olan müşterilere kredi vermeye yanaşmazlar. Ancak bazı bankalar kredi notunu geri planda tutarak kredi başvurularına olumlu dönüş yapmaktadır. Kredi Notu Düşük Olanlara Kredi Veren Bankalar Hangileridir sorusuna şu şekilde cevap verilebilir;

  • Ziraat bankası
  • Fibabanka
  • Akbank
  • Burgan bank
  • TEB

ZİRAAT BANKASI KREDİ NOTU DÜŞÜK OLANA NASIL KREDİ VERİR?

Kredi notu düşük olanlara kredi veren Ziraat Bankası, her zaman müşterilerine yaptığı kolaylıklarla dikkat çekmektedir. Ziraat Bankası, kredi başvurusunda bulunan ve kredi notu düşük olan müşterilerine 20 bin TL’ye kadar kredi vermektedir. 36 ay vade ile sunulan bu kredi fırsatından yararlanmak için 18 yaşını doldurmuş olmak ve çalışıyor olmak gibi şartlar aranmaktadır. Ziraat Bankasından 20 bin TL kredi almak için bankaya bir teminat göstermek gerekir. Teminat göstermeyen banka müşterilerine en fazla 10 bin TL kredi verilmektedir.

FİBABANKA KREDİ NOTU DÜŞÜK OLANA NASIL KREDİ VERİR?

Kredi notu düşük olanlara kredi veren Fibabanka, 10 bin TL’ye kadar kredi fırsatı sunmaktadır. 24 ay vadeli olarak sunulan kredi kapsamında banka müşterilerinden bir miktar komisyon talep edilmektedir. Kredi notu düşük olanların Fibabanka üzerinden yapacağı kredi başvurularında 100 – 270 TL arası bir komisyon alınmaktadır. Fibabanka’ dan kredi çekmek için başvuran kişilerin 20 yaşını doldurmuş ve çalışıyor olması gerekir. Banka, kredi başvurusunda duruma göre teminat da talep edebilir.

AKBANK KREDİ NOTU DÜŞÜK OLANA NASIL KREDİ VERİR?

Kredi notu düşük olanlara kredi veren Akbank, en sık tercih edilen bankalardan birisidir. Akbank üzerinden kredi notu düşük olanlar 20 bin TL kredi çekme şansına sahiptir. Bu krediyi çekmek için 18 yaşını doldurmuş olmak ve çalışıyor olmak gibi şartlar aranmaktadır. Akbank, 800 puana kadar olan kredi notlarına kredi vermektedir.

BURGAN BANK KREDİ NOTU DÜŞÜK OLANA NASIL KREDİ VERİR?

Kredi notu düşük olanlara kredi veren Burgan Bank, kredi notuna göre faiz uygulama yöntemi ile kredi vermektedir. Kredi notu düşük olanlara da kredi veren Burgan Bank,  faiz oranlarını yüksek tutmaktadır. Bu kapsamda kredi çeken kişilerin yüksek ödeme yapmayı göze alması gerekir. Burgan Bank, 800 puana kadar kredi notuna sahip olan kişilere 48 ay vadeyle kredi fırsatı sunmaktadır.

TEB KREDİ NOTU DÜŞÜK OLANA NASIL KREDİ VERİR?

Kredi notu düşük olanlara kredi veren TEB, 30 bin TL’ye kadar kredi fırsatı sunmaktadır. TEB kredi fırsatından yararlanmak için 20 yaşını doldurmuş olmak ve bir işte çalışıyor olmak gerekir. Kredi notu düşük olan kişi, çalıştığını ispatlamak zorundadır. TEB kredi başvurusunda bulunmak için internet sitesini tercih etmek çok daha kısa sürede sonuç almayı sağlamaktadır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ