Kredi Dayı
Kredi Puanı Düşük Olanlara 3 Bankadan Yeni Kredi
Yazar: - 06 Nisan 2020
3.509
0

Kredi çekerken bankaların ilk baktıkları özelliklerden birisi kredi puanıdır. Kredi puanı düşük olanlara bankalar yeni kredi vermek istemezler. Bu kapsamda kredi puanı düşük olanlara 3 bankadan kredi müjdesi geldi. Bu yazımızda Kredi Puanı Düşük Olanlara 3 Bankadan Yeni Kredi hakkında bilgi vereceğiz.

Corona virüs nedeniyle bankalar art arda kredi kampanyaları yapmaya başladı. Vakıfbank, Ziraat Bankası ve Halkbank, ihtiyaç sahiplerine bu zorlu günlerde 6 ay ertelemeli 10 bin TL’ ye kadar kredi fırsatı sundu. Ancak bu kredilerden yararlanmak için kişilerin kredi puanının 1100 seviyelerinde olması gerekir.

KREDİ PUANI DÜŞÜK OLANLARA KREDİ ÇIKAR MI?

Kredi puanı düşük olanlara normal şartlarda kredi çıkması oldukça zordur. Ancak son yaşanan gelişmelerin ardından birçok banka kurallarında esnekliğe gitti. Yaşanan Corona virüs salgınının ardından bankalarda kampanya haberleri art arda geldi.

Bankaların yaptığı kredi kampanyaları arasında kredi puanı düşük olanlara yönelik de bir kredi kampanyası hazırlandı. Kampanyaya katılan 3 banka oldu. Bu bankalardan kredi puanı düşük olan kişilerin de kredi çekmesi mümkün olacak.

Kredi Puanı Düşük Olanlara Kredi Veren 3 Banka Hangisidir?

Kredi puanı düşük olanlara kredi veren 3 banka şu şekilde sıralanır;

  • QNB Finansbank
  • TEB
  • Alternatif Bank

QNB FİNANSBANK KREDİ PUANI DÜŞÜK OLANLARA KREDİ NASIL ALINIR?

QNB Finansbank kredi puanı düşük olanlara kredi veren bankalardan birisidir. QNB Finansbank üzerinden en fazla 10 bin TL’ ye kadar kredi almak mümkündür. Kredi puanı düşük olan vatandaşlara yönelik sunulan bu kredi kapsamında kefil göstermek gerekmektedir. Belirlenen tutarın üzerinde kredi başvurusunda bulunacak olan kişilerin ise teminat göstermesi gerekmektedir. Teminat gösteren kişiler, gösterdikleri teminatın %50’si oranda kredi alabilirler.

TEB KREDİ PUANI DÜŞÜK OLANLARA KREDİ NASIL ALINIR?

TEB kredi puanı düşük olanlara kredi veren bankalardan birisidir. TEB kredi fırsatı olarak en fazla 10 bin TL kredi vermektedir. TEB kredisinden yararlanmak için müşterilerin en az 3 aylık sigortalı çalışan olması gerekmektedir. Bunun yanı sıra özellikle kredi puanı düşük olan müşterilerin direkt şubeden başvuruda bulunması önemlidir. İnternet ya da mobil bankacılık üzerinden yapılan kredi başvurularına sistem otomatik olarak olumsuz cevap vermektedir.

ALTERNATİF BANK KREDİ PUANI DÜŞÜK OLANLARA KREDİ NASIL ALINIR?

Alternatif Bank kredi puanı düşük olanlara kredi veren bankalardan birisidir. Aktif Bank N Kolay kredi olarak adlandırılan bu kredi türünde 40 bin TL’ye kadar kredi almak mümkündür. İnternet üzerinden yapılan kredi başvurusu kapsamında kredisi onaylanan tüm banka müşterilerinin kredi tutarı, imzalaması gereken evraklarla birlikte evime banka temsilcisi tarafından götürülmektedir.

Söz konusu 3 bankaya yapılan başvurular üzerinden düşük kredi puanına sahip olan kişiler kolaylıkla kredi çekebilmektedir.

İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ