Kredi Dayı
Limitsiz Kredi Kartı Nasıl Alınır, Başvuru Şartları Nelerdir?
Yazar: - 03 Şubat 2021
774
0

Limitsiz kredi kartı, pek çok tüketicinin bildiğinin aksine tamamen limitsiz özelliğe sahip değildir. Limitli olmasına karşılık çok yüksek tutarlarda limit verdiği için birçok kişi için limitsiz kart olarak düşünülmektedir. Bu yazımızda Limitsiz Kredi Kartı Nasıl Alınır, Başvuru Şartları Nelerdir? Sorularına cevap vereceğiz.

Limitsiz kredi kartı, birçok tüketicinin talep ettiği banka ürünlerinden birisidir. Genel olarak belirli özelliklere sahip kişilere sunulan limitsiz kredi kartına sahip olmak için şartlara uygun olmak gerekmektedir.

LİMİTSİZ KREDİ KARTI NEDİR?

Limitsiz kredi kartı, bankalar tarafından bazı müşterilerine verilen çok yüksek limitli kredi kartıdır. Özellikle iş hacmi yüksek olan şirketler tarafından sıklıkla kullanılmaktadır. Limitsiz kredi kartı her isteyen tüketiciye sunulan bir kart değildir.

Limitsiz kredi kartı, tek bir telefon ile anında limiti ihtiyaç duyulan oranda yükseltilebilen bir karttır. Limitsiz kredi kartı sahibi, bankanın müşteri hizmetleri üzerinden tek bir görüşme ile kartın limitini istediği kadar yükseltebilmektedir.

LİMİTSİZ KREDİ KARTI NASIL ALINIR?

Limitsiz kredi kartı almak isteyen bir tüketicinin öncelikle bankanın belirlediği kriterlere uygun olması gerekmektedir. Limitsiz kredi kartı almak isteyen bir tüketicinin öncelikle bankada belirli bir düzeyde nakit parasının olması gerekmektedir.

Limitsiz kredi kartı başvurusunda bulunan bir tüketici, bankanın belirlemiş olduğu şartlara uygun ise banka şubesi ya da telefon bankacılığı üzerinden limitsiz kredi kartı başvurusunda bulunabilir. Başvuruda bulunan tüketicinin gerekli özellikler taşıması durumunda yüksek limitli kredi kartı en kısa sürede kendisine ulaştırılacaktır.

LİMİTSİZ KREDİ KARTI BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

Limitsiz kredi kartı başvurusunda bulunmak için öncelikle banka tarafından belirlenmiş bazı şartlara uygun olmak gerekmektedir. Limitsiz kredi kartı başvuru şartları şu şekilde sıralanır;

  • Bankada belirli düzeyde nakit parası bulunmak
  • Bankaya ödeme güvencesi sunmak
  • Aylık gelirim üst seviyede olması
  • Kredi notunun en üst seviyede olması
  • Kredi sicilinde en ufak dahi olsa olumsuzluk bulunmaması
  • Bankacılık ödemelerinin asla geciktirilmemiş olması
  • Banka hesaplarının güncel ve sürekli aktif olması

Bu şartlara uyan tüketicilerin limitsiz kredi kartı başvuruları olumlu olarak değerlendirilip talep ettikleri kart kısa sürede kendilerine iletilecektir.

LİMİTSİZ KREDİ KARTI KİMLERE VERİLİR?

Limitsiz kredi kartı kimlere verilir? Sorusuna şu şekilde cevap verilebilir; limitsiz kredi kartı, belirlenmiş şartlara uygun olan tüm tüketicilere verilmektedir. Bu kişiler genel olarak yüksek iş statüsünde olan kişiler olmaktadır.

Limitsiz kredi kartı talep eden kişilere Gold ya da Platinum statüsünde kredi kartı verilmektedir. Bu kartı alan tüketiciler banka ile görüşerek otomatik limit artırım talimatı verdiği anda kartları düzenli aralıklarla limit artırımı yapacak ve böylece limitsiz kredi kartı sahibi olacaklardır.

LİMİTSİZ KREDİ KARTI BAŞVURUSUNDA GEREKLİ BELGELER NELERDİR?

Limitsiz kredi kartı başvurusunda gerekli belgeler dendiği zaman aslında söylenebilecek bir belge bulunmamaktadır. Limitsiz kredi kartı almak isteyen tüketiciler, bu başvuru için bankaya herhangi bir belge sunmak zorunda değildir.

Limitsiz kredi kartının limit artırımı talebinde de herhangi bir belge talep edilmez. Limitsiz kredi kartı sahibi olan tüketici, şubeye bile gitmeye gerek kalmadan banka temsilcisi ile telefonda görüşerek kısa sürede limit artırım işlemini gerçekleştirebilecektir.

LİMİTSİZ KREDİ KARTINDAN SON KULLANMA TARİHİ VAR MIDIR?

Limitsiz kredi kartında son kullanma tarihi var mıdır? Sorusuna elbette ki evet şeklinde cevap verilecektir. Gold ve Platinum sınıfında yer alan limitsiz kredi kartlarının da birer son kullanma tarihi bulunmaktadır.

Limitsiz kredi kartı kullanıcıları, kartlarını belirlenen son kullanma tarihine kadar kullanabilirler. Bu tarihin dolmasıyla birlikte klasik kredi kartlarında olduğu gibi yeni son kullanma tarihine sahip olan bir kredi kartı, kart kullanıcısına gönderilecektir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ